IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

    От къде това инфо за арбитражни ботове? Сефте чувам.
    Иначе уж има ММ който да купува тук и да дава там, но понякога заспива.. Постоянно ме е яд, че моя ИП не намери начин да ни предостави достъп до търговия с Алтерко в немско Вярвам, че няколко будни играча, щяхме много по-добре да откоригирваме тези разлики и позицията да има по-добра ликвидност.


    Търговията на Франкфурт така и не я разбрах напълно, но определено не е непрекъсната както я познаваме, а са някакви аукциони управлявани от Специалист. Доколкото разбрах и книжата купувани тук и там са по различни сметки. Теоретично някаква форма на арбитраж е възможна, ако държиш достатъчно книжа и на двете борси, но на практика - трудна работа.
    С две думи мога да си купя акции на Франкфурт (дори комисионната е по-добра от на БФБ), но мога да ги продам само там. Същото и на БФБ - тук купувам, тук продавам.

    Между другото на Франкфурт има и други български акции, макар и без търговия - CCB, CHIM, ALB, IHLBL, TRACE и т.н.
    https://www.boerse-frankfurt.de/equi...DIRECTION=DESC

    Коментар


    • Click image for larger version

Name:	Screenshot_4.png
Views:	1
Size:	11.5 КБ
ID:	4022194



      Не знам дали има връзка с продажбите, но членовете са се удвоили за една година
      на ден нарастват със 100-200
      Last edited by Yori; 06.02.2023, 18:09.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

        От къде това инфо за арбитражни ботове? Сефте чувам.
        Иначе уж има ММ който да купува тук и да дава там, но понякога заспива.. Постоянно ме е яд, че моя ИП не намери начин да ни предостави достъп до търговия с Алтерко в немско Вярвам, че няколко будни играча, щяхме много по-добре да откоригирваме тези разлики и позицията да има по-добра ликвидност.
        Всички чакаме с нетърпение ЦД да започне да работи гладко с Xetra във Франкфурт.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
          Със "само" 8% изоставаме от цената в Германия.Уж арбитражни ботове имаше
          От къде това инфо за арбитражни ботове? Сефте чувам.
          Иначе уж има ММ който да купува тук и да дава там, но понякога заспива.. Постоянно ме е яд, че моя ИП не намери начин да ни предостави достъп до търговия с Алтерко в немско Вярвам, че няколко будни играча, щяхме много по-добре да откоригирваме тези разлики и позицията да има по-добра ликвидност.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

            Спомням си около 2009-2011 как по някои сравнително ликвидни позиции буквално нямаше и 10 бида, а продавачи имаше, но нямаха желание да продават на такива ниски цени. Тогава нямаше ликвидност. Сега е друго. Бидове има, аскове има, липсват само новини, които да раздвижат пазара в някаква посока.
            А и новините щом се появят, се отиграват в следващите 2 дни...
            Пазарът е шит и това е. Бфб също е шит. Но пък сме родолюбци
            Чужди книги не поглеждам. /не заради родолюбството, просто тука чувствам, че имам предимство пред чуждите играчоти. Чужди почти няма разбира се, но и това е разбираемо - не разбират пазара /
            Last edited by AF Debugger; 05.02.2023, 02:20.

            Коментар


            • Със "само" 8% изоставаме от цената в Германия.Уж арбитражни ботове имаше

              Коментар


              • Nasdaq +3.5% вчера,
                Microsoft +3.6%
                Apple +3%
                Alphabet +6.5%
                Meta +22%

                тук кога ще наваксаме?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

                  Спомням си около 2009-2011 как по някои сравнително ликвидни позиции буквално нямаше и 10 бида, а продавачи имаше, но нямаха желание да продават на такива ниски цени. Тогава нямаше ликвидност. Сега е друго. Бидове има, аскове има, липсват само новини, които да раздвижат пазара в някаква посока.
                  Биковете още не са убедени напълно във възхода, а мечките са несигурни да натиснат надолу. Погледът е в американските пазари - каквото се случи там, много бързо ще дойде тук

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                    Степ бай степ, но ликвидността умря ... Как така ще я караме?!?!
                    Спомням си около 2009-2011 как по някои сравнително ликвидни позиции буквално нямаше и 10 бида, а продавачи имаше, но нямаха желание да продават на такива ниски цени. Тогава нямаше ликвидност. Сега е друго. Бидове има, аскове има, липсват само новини, които да раздвижат пазара в някаква посока.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                      Степ бай степ, към набелязаните цели!!! Скай ист лимит по този архив

                      https://postimg.cc/2VwMwC6R
                      Степ бай степ, но ликвидността умря ... Как така ще я караме?!?!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                        Степ бай степ, към набелязаните цели!!! Скай ист лимит по този архив

                        https://postimg.cc/2VwMwC6R

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          МНОГО ДОБРЕ

                          Коментар




                          • https://allterco.com/documents/FINAN...%202023_en.pdf
                            Last edited by tony1975; 28.01.2023, 17:37.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                              Колега, според мен не трябва да обръщате внимание на такива дребни неща. Складовете бяха напълнени за последното тримесечие на миналата година и видимо от резултатите се справиха добре. На последната среща казаха, че вече работят по първото тримесечие и също така Волфганг Кирш каза, че предпочита макар и по-нисък марж от продажби през партньори, отколкото по-висок и продажби през собствения сайт. Съгласен съм с него. Колко Американеца ще си поръчат през сайта и колко ще си поръчат от местни търговци. Да ще има пропуснати продажби от липсващата стока, но по-важна е голямата картинка, като се надявам тази стока да е насочена към В2В канала.
                              Така е и аз го чух, за това с ирония го казвам

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                                Не знам, не знам - уж бяха готови за 1трим с пълни складове, а 2 от новите джаджи са свършили и магазина предлага само статус "pre-order"
                                Колега, според мен не трябва да обръщате внимание на такива дребни неща. Складовете бяха напълнени за последното тримесечие на миналата година и видимо от резултатите се справиха добре. На последната среща казаха, че вече работят по първото тримесечие и също така Волфганг Кирш каза, че предпочита макар и по-нисък марж от продажби през партньори, отколкото по-висок и продажби през собствения сайт. Съгласен съм с него. Колко Американеца ще си поръчат през сайта и колко ще си поръчат от местни търговци. Да ще има пропуснати продажби от липсващата стока, но по-важна е голямата картинка, като се надявам тази стока да е насочена към В2В канала.

                                Коментар

                                Working...
                                X