IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

    . Що се отнася до старта на търговията в Германия и обемите, които бяха изтъргувани, според мен в голяма степен са били от фенове на марката (за които се говореше, че имат интерес към компанията), което бе и една от причините за листването в Германия. Сега може би профила на инвеститорите се променя с оглед на всички събития, на които компанията участва.
    Някой наистина ли вярва , че марката си има фенове?! Нещо като iPhone при термостатите?
    Компанията се справя добре и подобни изказвания само пречат. Наистина се лесно може да се проследи, че оборотът се вдига покрай добрите новини, но все пак си е родна компанийка, какво да се прави.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

      Колега, приемам довода ти (респективно и този на Батя) !
      Само анализа на тези 4К към общия обем (73К) не е достатъчна индикация.
      (въпреки че обективно погледнато не е ясно дали и друга част от мениджърите (доколкото съм чел май има доста голямо разрастване на мениджърския състав) не са се включили, но да приемем че не е така).

      Само времето ще покаже - нека да видим дали следващите седмици ще се увеличи (или поне задържи) лавината от нови инвеститори и дневните обеми ще се задържат по 200-300К EUR. Защото не знам дали си бил акционер тук по време на листването в Германия, но тогава гледахме точно сходно мероприятие - бурна търговия за 1 седмица, след което даже не ми се коментира....
      Колега прав сте, няма как да знаем дали други от мениджърският състав не са записали акции, но само Волфганг Кирш е немец и би му било по-лесно да го направи през немската борса. Останалите по-скоро биха го направили през нашата борса!

      Относно очакванията Ви за 200-300К, според мен е непостижимо. Би било страхотно и бих се радвал да греша, ама... За пример ще дам Ксайоми (Xiaomi), които правят такива обороти в Германия, ама пазарната им капитализация е 32млрд. Евро с близо 16млрд. акции фрий флоут. Тук ФФ е 6,45млн. акции. По груби сметки около 900к са акциите около Импулс и собстваника му, за които съм останал с впечатление, че се държат дългосрочно. Останаха 5,5 млн акции. Не съм запознат с другите инвеститори в компанията, като това доколко планират да държат дългосрочно тук, но според мен няма чак толкова много акции на пазара, за да се поддържа такъв средноседмичен обем на търговия в Германия. На среща в края на миналата година Димитър Димитров призова хората да извадят акции в Германия, защото когато липсват по-големи обеми (20-30к) местните инвеститори не смеят да погледнат по-серионо към акцията, защото им липсва ликвидност. Според мен ще продължи да има флуктоации при търговията покрай отчети, някоя друга прогноза, някой друг нов голям партньор, черния петък и т.н. Що се отнася до старта на търговията в Германия и обемите, които бяха изтъргувани, според мен в голяма степен са били от фенове на марката (за които се говореше, че имат интерес към компанията), което бе и една от причините за листването в Германия. Сега може би профила на инвеститорите се променя с оглед на всички събития, на които компанията участва.
      Last edited by Key Ru; 23.05.2023, 17:06.

      Коментар


      • Бастен,ти и преди разпъваше някакви фундаментални анализи кое,как и тогава пак обърка.Сега пак.
        Приеми,че проблема е в твоя телевизор.Бяга ти нещо така да се каже
        Опитай се да се адаптираш към пазара,иначе ще продължиш да пропускаш много добри печалби !
        Най-добър е този,който се адаптира най-добре ! И в природата е така и на финансовите пазари е същото,макар тук да има повечко акули и хиени
        Last edited by petrg5s; 23.05.2023, 17:13.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

          Колега, много странно оценявате ситуацията, както отбелязва и друг колега. В седмица с над 73к изтъргувани във Франкфурт (малко повече от най-силния им месец там), да твърдите, че с тези 4к интересът към компанията е изфабрикуван, е несериозно!
          Колега, приемам довода ти (респективно и този на Батя) !
          Само анализа на тези 4К към общия обем (73К) не е достатъчна индикация.
          (въпреки че обективно погледнато не е ясно дали и друга част от мениджърите (доколкото съм чел май има доста голямо разрастване на мениджърския състав) не са се включили, но да приемем че не е така).

          Само времето ще покаже - нека да видим дали следващите седмици ще се увеличи (или поне задържи) лавината от нови инвеститори и дневните обеми ще се задържат по 200-300К EUR. Защото не знам дали си бил акционер тук по време на листването в Германия, но тогава гледахме точно сходно мероприятие - бурна търговия за 1 седмица, след което даже не ми се коментира....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

            Нищо не разбират немците

            А бе някой не може ли да им обясни за този форум, да дойдат тук да им обяснят колегите колко е зле.
            Или пък:
            "Нищо не разбираме тук българите

            А бе някой не може ли да им обясни в този форум, да прескочат до Франкфурт и да видят на какви цени се търгува акцията там
            "

            Мисълта ми е, че обиждаш някои от членовете на форума, които си късат ризите тук.... Защото търговията на БФБ показва, че явно все пак някой смята, че цена от 22-25 лв. за продажба е добра, въпреки че в Германия разбирачите го правят на 27 лв....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
              Бастен, покупките на Кирш са 4 100 бр. от общо изтъргувани за деня над 25 хил.!
              Проверявай ги тези неща преди да правиш гръмки постове, че много олекваш

              Когато член на висшето ръководство купува акции от компанията която управлява, това е силно позитивен сигнал. Е, когато си от тези които гледат отдалечаващия се влак, се изискват определени усилия и дисциплина за да останеш обективен
              Батя, принципно си прав (за акциите купувани от мениджмънта), но първо тайминга, а след това и обема някак си не изглеждат като обичайните надъхващи покупки от някой мениджър, който иска да спечели от това, че ще развие компанията.....

              Колко е годишната заплата на Кирш - предполагам е известна тая информация.
              Любопитно ми е колко от нея е отделил за инвестицията.... Че с тия бройки май от тук пишештите, само аз и Грую ще се окажем, че вярваме по-малко (имаме по-малко акции) от Кирш в компанията....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от hullo Разгледай мнение
                Колеги, явно германците взимат нещата на сериозно, дават вече по 13.45 еврака за бройка. Нещо изостанахме тук на нашето пазарче.
                Нищо не разбират немците

                А бе някой не може ли да им обясни за този форум, да дойдат тук да им обяснят колегите колко е зле.

                Коментар


                • Колеги, явно германците взимат нещата на сериозно, дават вече по 13.45 еврака за бройка. Нещо изостанахме тук на нашето пазарче.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

                    Летния сезон наближава и яхтите са готови да отплават ! Груец, понякога ти се чудя в стремежа си да оплюеш дадена компания и мажортар си готов да отречеш изцяло положително действие. А защо Кирш не бил купувал на 8 евро отговори може да има много.
                    Не може да се разберете с Груича поради фундаментално различни причини. Да , компанията е страхотна, една от най- читавите на БФБ. Жалко за мен че продадох рано и евала на онези които купиха.
                    Проблема е не с компанията а с хартията. Странно е как расте няколко седмици преди да излязат страхотните резултати и то всеки път. Разбира се помним и как някои се наредиха на 6,5 преди време, а други не. Разбира се е странно за мен, но пък от друга страна е нормално. Ето в Биодит един изсипа, друг пък купи. Всеки който следеше хартията можеше да се нареди.
                    Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                      добре се развива компанията, особенно цената, дали само тя се е качила на влака и дали може да има връщане назад - може да се говори много, има много фактори. Аз само направих една груба сметка, че ако така продължава да се движи цената - за 3 години се е вдигнала х5 пъти. Например Амазон за 5 години не е мръднала. Така, че ако продължи така следващите 18 години, това значи цената тук да е 5 на степен 6-та, т.е. да е х15 625 пъти нагоре. Т.е. Алтерко ще бъде 3 пъти по-скъпа от Амазон и ще може лесно да я погълне ... бъркам ли някъде в сметките?
                      Само за Ваша информация Амазон е с 48% ръст в последните 5 години, като всички знаем за спада в последната година и половина. При пика си от края на 21 година е с ръст от 138% от м. Май преди 5 години...

                      Никой не твърди, че компанията ще закупува или ще струва колкото някоя глобална корпорация. Просто компанията има положително развитие и ние, които сме повярвали в компанията, сме щастливи и ентусиазирани от това и развитие. Аз до корени и степени, няма да стигам. 2016г. пазарната капитализация на компанията бе 21млн. сега само печалбата и е толкова, и плановете са за 100млн. след 3 години. На мен ми изглежда добра инвестиция, ако на Вас не Ви харесва и не искате да си купувате акции в тази компания, никой не Ви кара на сила! Има толкова много други компании!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                        Леле мале....

                        Мислех си, че поне ще го изиграят по-реалистично....

                        И какво сега - внезапното прозрение и интерес на Германците към акцията, се оказа вътрешено събитие....

                        Бях убеден, че надъхани фенове от България са решили да имитират интерес в чужбина, като прежалят някакви пари за вдигане цената в Германия, така че да вдигнат цената и респективно стойността на вложенията си в Алтерко на БФБ.... А то дори това не е....
                        Колега, много странно оценявате ситуацията, както отбелязва и друг колега. В седмица с над 73к изтъргувани във Франкфурт (малко повече от най-силния им месец там), да твърдите, че с тези 4к интересът към компанията е изфабрикуван, е несериозно!

                        Коментар


                        • Ну Друзя ! Разправят, че във Франкфурт вече имало опашки пред борсата. Ходели да се молят на мажовците за пакети от хартиийките. Що случилас ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение
                            Груец, понякога ти се чудя в стремежа си да оплюеш дадена компания и мажортар си готов да отречеш изцяло положително действие.
                            Така се получава, когато личните вярвания противоречат на обективната информация.
                            Но трябва да отбележа, че изявите на Груев и Бай Валю в тази тема винаги са ми носили радост.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Тъй, тъй, и Бастен взе да олеква, нали? Така е, като се върви срещу правата линия, дори когато е крива. Странно къде ли беше Кирш и вярата му, когато акцията беше на 8 евромарки, та се е наложило да купува с 50% отгоре? Сигурно сега е повярвал, нали - просветление свише

                              Но не мога да не отрека прекрасния синхрон и уникалния маркетингов трик на хората тук - шапка им свалям. Дори яхтсмените в Атера не могат да им насмогнат, а чичикака е блед аматьор сравнен с тях. Което си е право, право си е и следва да се отбележи
                              Летния сезон наближава и яхтите са готови да отплават ! Груец, понякога ти се чудя в стремежа си да оплюеш дадена компания и мажортар си готов да отречеш изцяло положително действие. А защо Кирш не бил купувал на 8 евро отговори може да има много.

                              Коментар


                              • добре се развива компанията, особенно цената, дали само тя се е качила на влака и дали може да има връщане назад - може да се говори много, има много фактори. Аз само направих една груба сметка, че ако така продължава да се движи цената - за 3 години се е вдигнала х5 пъти. Например Амазон за 5 години не е мръднала. Така, че ако продължи така следващите 18 години, това значи цената тук да е 5 на степен 6-та, т.е. да е х15 625 пъти нагоре. Т.е. Алтерко ще бъде 3 пъти по-скъпа от Амазон и ще може лесно да я погълне ... бъркам ли някъде в сметките?
                                Last edited by petyob; 22.05.2023, 13:50.

                                Коментар

                                Working...
                                X