IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

    Браво."Уникален" пост.
    Рядко чета толкова "интелигентни" и пълни с конкретика постове.С тоя другия Кей Ру явно сте си лика прилика.Форума определено е много "качествен" и с "икономическа" насоченост.

    Но нека ви върна на темата......ако позволите.

    Вчера,след този много "добър" и "умопомрачителен" отчет, в който се казва,че обема нарастнал видиш ли заради инфлацията,видяхме,че и най-големите балъци вече не се вързват и никои не иска лалета.Логично оборта и тук и в Германия продължава да е по-малко от кварталната баничарница,нищо че капитализацията на тоя ОГРОМЕН дирижабъл е близо 760 млн лв .
    Тва вчера не беше отчет, а предварителни данни за продажби. Консолидирания отчет следващия месец .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

      Поста е един от най-глупавите които съм чел наскоро и не казва абсолютно нищо,освен че потвърждава тезата за БФБ глупаците.Освен да се брой кога били Йордановден и Димитровден ден, друго няма в него.
      За теб е така, разбирам те
      Не мога да помогна, за съжаление
      А и ти сам имаш органическа непоносимост към чужди идеи и инакомислещи. Няма как да се получи да ти се смени мирогледа, ако сам не допускаш, че може истината да бъде друга, освет тази в която битуваш.
      Да те питам нещо все пак, с надежда да се получи трансформ на идеи - коя ти е първата акция закупена на бфб
      Ps, и не се обиждай, но и на мен твоите постове ми изглеждат едни от най-глупавите, на които случайно попадам
      Last edited by precakanoto; 12.10.2023, 07:35.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
        Както се казва "Обущарю Петермунк", шеговит е поста но пък казва предостатъчно
        Поста е един от най-глупавите които съм чел наскоро и не казва абсолютно нищо,освен че потвърждава тезата за БФБ глупаците.Освен да се брой кога били Йордановден и Димитровден ден, друго няма в него.
        Last edited by petrg5s; 12.10.2023, 07:11.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

          Браво."Уникален" пост.
          Рядко чета толкова "интелигентни" и пълни с конкретика постове.С тоя другия Кей Ру явно сте си лика прилика.Форума определено е много "качествен" и с "икономическа" насоченост.

          Но нека ви върна на темата......ако позволите.

          Вчера,след този много "добър" и "умопомрачителен" отчет, в който се казва,че обема нарастнал видиш ли заради инфлацията,видяхме,че и най-големите балъци вече не се вързват и никои не иска лалета.Логично оборта и тук и в Германия продължава да е по-малко от кварталната баничарница,нищо че капитализацията на тоя ОГРОМЕН дирижабъл е близо 760 млн лв .
          Както се казва "Обущарю Петермунк", шеговит е поста но пък казва предостатъчно. за обеми, за нива, за капитализации и за радините ви вълнения изобщо
          ако не разбираш, от символика, астрология и знахарство, не се мъчи и не чети
          Мечките сте обречени в тая позиция и гледайте само да не седнете на борчетата, които ви се привиждат (макар че вече сте седнали, като сте се разпродали на 25-27...) ще ви наричаме за кратко безсребреници - за да не се обиждате
          Last edited by precakanoto; 12.10.2023, 07:04.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

            Не сега, но към 26-ти, свещена дата, както сме го забелязвали с години във форума с Дядо Коледа(y). (и на графиката е така)
            Пада се Димитровден, (да са живи и здрави Митковците още от сега предварително, сам Падре би казал наверно - Господ трижди здраве да им дава... по причина на светата Троица) :P
            След 26ти наближава нова дата, малко преди Андреевден (друг астрологичен репер) - идва един черен ден за мечките, кръстили са го "черен петък".
            После, на същото отстояние във времето както между Димитровден и Андреевден идва за подарък и самия Дядо Коледа(у). След като изпратим добрия старец, мечките заспиват зимен сън и мятаме елхите.
            Разните клончета, клинчета, пеперудки, флагчета, винтчета ...дънца и връхчета ... пълзят нагоре и се местят все по-близо към цената на Спийди ...
            Сезоните малко се подонастройват поради изменения из климата и не са съвсем каквито бяха, ноо такъв е порядъка и така поменуваме из тия географски ширини на 4 сезона.
            Ps. Груйката може да ползва някоя спирка за облагородяване на броя ценни книжки.
            Без последното, другото не е препоръка
            Браво."Уникален" пост.
            Рядко чета толкова "интелигентни" и пълни с конкретика постове.С тоя другия Кей Ру явно сте си лика прилика.Форума определено е много "качествен" и с "икономическа" насоченост.

            Но нека ви върна на темата......ако позволите.

            Вчера,след този много "добър" и "умопомрачителен" отчет, в който се казва,че обема нарастнал видиш ли заради инфлацията,видяхме,че и най-големите балъци вече не се вързват и никои не иска лалета.Логично оборта и тук и в Германия продължава да е по-малко от кварталната баничарница,нищо че капитализацията на тоя ОГРОМЕН дирижабъл е близо 760 млн лв .
            Last edited by petrg5s; 12.10.2023, 06:53.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
              Спря точно на чертичката
              Дали утре ще пробие?

              Голяма графика

              Не сега, но към 26-ти, свещена дата, както сме го забелязвали с години във форума с Дядо Коледа(y). (и на графиката е така)
              Пада се Димитровден, (да са живи и здрави Митковците още от сега предварително, сам Падре би казал наверно - Господ трижди здраве да им дава... по причина на светата Троица) :P
              След 26ти наближава нова дата, малко преди Андреевден (друг астрологичен репер) - идва един черен ден за мечките, кръстили са го "черен петък".
              После, на същото отстояние във времето както между Димитровден и Андреевден идва за подарък и самия Дядо Коледа(у). След като изпратим добрия старец, мечките заспиват зимен сън и мятаме елхите.
              Разните клончета, клинчета, пеперудки, флагчета, винтчета ...дънца и връхчета ... пълзят нагоре и се местят все по-близо към цената на Спийди ...
              Сезоните малко се подонастройват поради изменения из климата и не са съвсем каквито бяха, ноо такъв е порядъка и така поменуваме из тия географски ширини на 4 сезона.
              Ps. Груйката може да ползва някоя спирка за облагородяване на броя ценни книжки.
              Без последното, другото не е препоръка
              Last edited by precakanoto; 12.10.2023, 06:33.

              Коментар


              • Спря точно на чертичката
                Дали утре ще пробие?

                Голяма графика

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
                  Пак ще кажа не цитирам Ваше мнение а други. Това 28лв беше преди две години, а не миналата година. Тези коментари бяха в момента, когато Вие казвахте, че цената ще върви към 23лв от нива от 17лв примерно...
                  Това ви казвам,че нямаме вашата памет !
                  Вие знаете може би всички постове в тази тема наизуст от 5г насам хахаха
                  Интересувал ли сте се от участие в някакви състезания тип вечеринки по ТВ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                    Такива политически речи празноти,без грам конкретика или мисъл в тях, ги слушаме всеки ден по ТВ.Няма нужда от спам !
                    И как лихвите щели да окажат влияние само върху потребителите и до там? Я си кажи,че нищо не разбираш и нямаш идея..
                    Няма нищо срамно.
                    Тотално ти бяга и външната картина ! Не ,че сме и очаквали де
                    Прав сте не разбирам, бихте ли ми обяснили Вие? Не го приемайте, като заяждане аз съм отворен за конструктивен разговор!
                    Би ми било интересно да споделите Вашето мнение, как повишаващите се лихви могато да окажат негативно влияние върху компанията без тя да използва заемен капитал и да има над 30 млн кеш?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
                      Повишаващите се лихви може да окажат влияние върху потребителите и тяхната покупателна способност, но до там. Някой би казал, че това не е малък риск, но според мен цялостната политика на развитите страни в посока оптимизирането на използването на енергия и по ефективното и управление ще насочи достатъчно бизнес в тази посока, затова по мое мнение този риск е силно минимизиран.

                      Относно глобалните пазари има много условности "ако ...", затова няма да го коментирам, че изобщо няма да е по темата. Да съгласен съм, че като част от глобалния пазар има множество неща, които могат да окажат негативно влияние и върху Шели! Според мен обаче позитивите са много повече пред негативите. Ако се случи нещо в глобелен аспект то ще окаже влияние върху всички активи, затова да изляза от позиция тук и да заменя с някакъв друг актив не ми изглежда като добро решение!
                      Такива политически речи празноти,без грам конкретика или мисъл в тях, ги слушаме всеки ден по ТВ.Няма нужда от спам !
                      И как лихвите щели да окажат влияние само върху потребителите и до там? Я си кажи,че нищо не разбираш и нямаш идея..
                      Няма нищо срамно.
                      Тотално ти бяга и външната картина ! Не ,че сме и очаквали де

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                        Не е лошо като говориш за постове от преди години, да ги скрииншотваш.Знам,че ми знаеш наизуст всички мнения от 2018 насам,но аз нямам твоята памет !

                        Та,нз за 10лв кой го е казал,но цената отиде до 13.80лв (от 28лв+) !!! Не е нужно да припомянм,че никоя риба,камо ли пък ти,имахте идея,че така ще стане.Така,че не виждам защо го даваш този пример.Той показва обратното.

                        А не отиде до 10 и по-надолу и сега не е малко над 20лв ,само поради една единствена причина.
                        НЯМА къси продажби на БФБ !
                        Наскоро осъзнах,че това е и причината някои от елхите да не довършат изцяло спада,а да останат наполовина пречупени.Трябва да се ъпдейтна и адаптирам към този бъг на БФБ.
                        Пак ще кажа не цитирам Ваше мнение а други. Това 28лв беше преди две години, а не миналата година. Тези коментари бяха в момента, когато Вие казвахте, че цената ще върви към 23лв от нива от 17лв примерно...

                        Едното от мненията бе на колега, мой брат по сърце, така че в никакъв случай намя да ги търся, за да показвам, че е предположил нещо погрешно!

                        Това с късите пордажби ще стане факт някой ден, ще имате възможността да защитите твърденията си за спад и с действия!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                          Това е добре,че ги доуточняваш.52 напролет и 100лв след 3г.
                          Нива и тайминга казват,че ти изобщо не предполагаш,че ще има някакъв срив по борсите???

                          И че бизнеса на Шменти Group ще цъфти и вързва при силно рестриктивни и продължителни лихви от ЦБ по света,както и няколко войни и при увеличаваща се геополитическа несигурност??
                          Ти си най-големия оптимист,който съм виждал от много време насам
                          Да, уверен съм в растежа на компанията! Да отрека решенията, които предлага компанията е като да отрека смартфона преди десетилетие! Компанията предлага иновативни решения, същевременно решения които предлагат три различни протокола на свързване (което не откривам при никоя друга компания) и т.н., не използват заемен капитал, поради тази причина не е редно да очакваме спад в нивата на печелба продуктуван от повишаващите се лихви. Повишаващите се лихви може да окажат влияние върху потребителите и тяхната покупателна способност, но до там. Някой би казал, че това не е малък риск, но според мен цялостната политика на развитите страни в посока оптимизирането на използването на енергия и по ефективното и управление ще насочи достатъчно бизнес в тази посока, затова по мое мнение този риск е силно минимизиран.

                          Относно глобалните пазари има много условности "ако ...", затова няма да го коментирам, че изобщо няма да е по темата. Да съгласен съм, че като част от глобалния пазар има множество неща, които могат да окажат негативно влияние и върху Шели! Според мен обаче позитивите са много повече пред негативите. Ако се случи нещо в глобелен аспект то ще окаже влияние върху всички активи, затова да изляза от позиция тук и да заменя с някакъв друг актив не ми изглежда като добро решение!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
                            Та в същите онези мнения се казваше, че цената ще отиде на 10, а не можела да удвои. Сега година по-късно виждаме къде е цената и започваме същия разговор, как ще отиде на половина и не може да удвои... Всъщност замислете се дали онези мнения не са Ви повлияли на преценката и оценката на компанията днес, защото както казва колегата в България такива компании под път и над път!
                            Не е лошо като говориш за постове от преди години, да ги скрииншотваш.Знам,че ми знаеш наизуст всички мнения от 2018 насам,но аз нямам твоята памет !

                            Та,нз за 10лв кой го е казал,но цената отиде до 13.80лв (от 28лв+) !!! Не е нужно да припомянм,че никоя риба,камо ли пък ти,имахте идея,че така ще стане.Така,че не виждам защо го даваш този пример.Той показва обратното.

                            А не отиде до 10 и по-надолу и сега не е малко над 20лв ,само поради една единствена причина.
                            НЯМА къси продажби на БФБ !
                            Наскоро осъзнах,че това е и причината някои от елхите да не довършат изцяло спада,а да останат наполовина пречупени.Трябва да се ъпдейтна и адаптирам към този бъг на БФБ.
                            Last edited by petrg5s; 11.10.2023, 17:38.

                            Коментар


                            • Намигване и към платения абонамент . Послучай 10млн бройка, 10% намаление на някои джаджи, но за потребители с платен абонамент 15% отстъпка(хубав маркетинг) ... ще стане , ще стане - няма къде да ходи, като се правят с ум нещата


                              Image Screenshot 20231011 165621 Chrome hosted in Freeimage.host
                              Last edited by tony1975; 11.10.2023, 18:22.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                                .... отчет ,че оборота се качил заради инфлацията...
                                Колега как беше в ТА, погледни наляво (назад във времето). Та разгледайте темата от преди година и ще видите мнения (не Ваше) как онзи 50% ръст бе от инфлацията (нищо че тя беше 20%), сега пак имаме 50%, инфлацията е по-ниска вече, да не я търся колко точно е и пак е от инфлацията се е получило някакси. Та в същите онези мнения се казваше, че цената ще отиде на 10, а не можела да удвои. Сега година по-късно виждаме къде е цената и започваме същия разговор, как ще отиде на половина и не може да удвои... Всъщност замислете се дали онези мнения не са Ви повлияли на преценката и оценката на компанията днес, защото както казва колегата в България такива компании под път и над път!

                                Коментар

                                Working...
                                X