IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение
    Гледайки SP500 ,гигантския ски слалом е на път да започне.

    Успех на всички скиори
    Уф... аз от 27 лева все мажа ските... ама пустите му и синоптици - много ялови.
    Нищо де, като повтарят едно и също все някога ще познаят - ще видят някоя корекция от 10% и ще си задоволят егото.
    Това, че акцията преди това е скочила с 300% не е от особено значение.
    Last edited by I4S; 28.02.2024, 12:59.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение
      Гледайки SP500 ,гигантския ски слалом е на път да започне.

      Успех на всички скиори
      Що hanging man на минутна графика ли ти се е появил?



      Коментар


      • Гледайки SP500 ,гигантския ски слалом е на път да започне.

        Успех на всички скиори

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

          Тъжна картинка брат… мнението ти е такова само и единственно защото посредника в които работиш нямаше кураж на 3лв да инвестира… за жалост без топки е трудно само с думи… жалко, умно момче си , но без душа.. ми пък възхитете се поне веднъж на неуморният Труд и дух на хората от Шели…оценката пазара ще я реши… но поведението на тесногръди злобни селяндури ти сам си го изграждаш
          Зачудих се с какво толкова те дразни коментара ми, че да принизиш разговора с мнение като „умно момче си, но без душа“ и „тесногръди злобни селяндури“. Не мисля, че съм казал нещо, което да е толкова поляризирано или алогично, че да предизвика раздразнение. Предполагам че е заради коментар в някоя друга тема, но затова мога само да предполагам. В мненията винаги съм се опитвал да бъда обективен на база на публичната информация, с която разполагам и опита който съм натрупал през годините, което не винаги означава че съм прав. За моите инвестиционни решения аз си нося отговорност. Разбира се, ако човек разполага с вътрешна информация, със сигурност инвестиционните решения могат да бъдат с по-добра възвращаемост. Така че остани си със здраве и по-малко личностни коментари!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

            Не искам повече да живея в заблуда - би ли споделил какво реално се случва в компанията?
            То четейки тази статия, се замислям дали и в останалите статии на медията, или поне на автора написаното отговаря на реалността. Не зная до колко следите компанията, но ако я следите ще откриете неточностите...

            "Изпълнителният директор Волфганг Кирш коментира по време на уебинар с инвеститори, че са продадени 13 млн. устройства през миналата година, с 5 млн. повече в сравнение с предходната" - всъщност тези 13млн устройства са продадени откакто компанията продава тези устройства от 2018г, като 5млн са устройствата продадени миналата година

            "Компанията е директен доставчик на Amazon за Германия от втората половина на миналата година и е навляза във Франция, Италия, Испания и Бенелюкс през 2023г." - всъщност компанията е директен доставчик в Амазон от преди това. Същевременно компанията не е навлязла на съответните пазари едва миналата година, а преди доста години, а миналата година са изградени търговски екипи на местно ниво отговарящи за съответните пазари.

            Също така за колегата, който може би работи от Плажът , мога да споделя, че съм много спокоен!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
              "Шелли груп" отчита почти двойно по-голяма печалба през 2023 г. - Investor.bg

              Аз пък ще споделя, че ако някой си вади изводи за компанията от тази статия той ще е в тотална заблуда за компанията и случващото се в нея!
              Колега, успокойте се.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
                "Шелли груп" отчита почти двойно по-голяма печалба през 2023 г. - Investor.bg

                Аз пък ще споделя, че ако някой си вади изводи за компанията от тази статия той ще е в тотална заблуда за компанията и случващото се в нея!
                Не искам повече да живея в заблуда - би ли споделил какво реално се случва в компанията?

                Коментар


                • "Шелли груп" отчита почти двойно по-голяма печалба през 2023 г. - Investor.bg

                  Аз пък ще споделя, че ако някой си вади изводи за компанията от тази статия той ще е в тотална заблуда за компанията и случващото се в нея!
                  Last edited by Key Ru; 28.02.2024, 01:14.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                    Реалността от света на евтините пари и устойчивата икономика (въпреки вдигането на лихвите). Новото нормално е технологичните компании да се търгуват на Капитализация/печалба от 30х, 40х или дори 100х. И така докато някоя голяма компания не разочарова натегнатите очаквания и пазара се отрезви. Разбира се подобрението на продуктивността в резултат на иновациите случващи се в тези компании донякъде оправдава потенциала за ръст на продажбите, но ми се струва че всичко се пренатяга повече от необходимото.
                    Тъжна картинка брат… мнението ти е такова само и единственно защото посредника в които работиш нямаше кураж на 3лв да инвестира… за жалост без топки е трудно само с думи… жалко, умно момче си , но без душа.. ми пък възхитете се поне веднъж на неуморният Труд и дух на хората от Шели…оценката пазара ще я реши… но поведението на тесногръди злобни селяндури ти сам си го изграждаш

                    Коментар


                    • Бичетата ще трябва да се понапънат още малко, за да пробият

                      Голяма графика

                      Коментар


                      • Shelly Group инвестира в укрепване на местното си присъствие, като предлага нова гама устройства на пазара в Австралия и Нова Зеландия . Wave 1, Wave 1PM , Wave 2PM и Wave Shutter предлагат широка гама от автоматизации за домове и фирми и са съвместими с всички Z-Wave сертифицирани шлюзове и над 4000 Z-Wave устройства.

                        На Light and Building 2024 Shelly Group разкрива инструмент за търсене на електротехници, за да помогне на своите клиенти в Германия

                        Shelly подпомага своите немски клиенти, които се нуждаят от помощ при инсталирането на устройства Shelly, като предоставя безплатен инструмент за търсене на shelly.com. Инструментът позволява на потребителите да намерят електротехник наблизо бързо и лесно, като въведат своя пощенски код или конкретен район. За да увеличат максимално размера на базата данни и да осигурят по-добро покритие в цяла Германия , електротехниците трябва да се регистрират в платформата на Shelly
                        Shelly Group AD (Ticker: SLYG / ISIN: BG1100003166) ("the Company" / "Shelly Group"), a provider of IoT and smart building solutions based in Sofia, Bulgaria, reveals more than 10 new products at Light and Building 2024, the international event with focus on lighting trends, the electrification and digitalization of home and building service technology and connected security technology. The new IoT devices cover different communication protocols from Bluetooth to Z-Wave to enable seamless automa

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                          Реалността от света на евтините пари и устойчивата икономика (въпреки вдигането на лихвите). Новото нормално е технологичните компании да се търгуват на Капитализация/печалба от 30х, 40х или дори 100х. И така докато някоя голяма компания не разочарова натегнатите очаквания и пазара се отрезви. Разбира се подобрението на продуктивността в резултат на иновациите случващи се в тези компании донякъде оправдава потенциала за ръст на продажбите, но ми се струва че всичко се пренатяга повече от необходимото.
                          Говориш за статични коефициенти. След 1г при 50% растеж на бизнеса, п/е ще е наполовина, ако се запази същата цена. Публиката на БФБ е свикнала така да гледа на БФБ - именно статично. За радост вече имаме компания тотално извън БФБ нагласите на публиката и умението й да инвестира по статичен коеф.
                          без препоръка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение
                            Интересно ми е какво ще стане, ако се препънат някъде по пътя към 200 мил евра продажби ;-)
                            Е чак пък да ти е интересно, ама ей така... лаф да става. Ми какво да стане - ще стане това, което става с всяка една компания по пътя й нагоре. Това не е линейна прогресия, винаги си има препъни-камъни и трудни моменти. И пазарът отразява тези моменти по един начин - с корекция в цената. Не виждам нищо ненормално и страшно в това. Разпъни една дестгодишна графика на която искаш компания и ще видиш множество такива моменти.
                            И какво да правим - да стоим отстрани и да си хапем ноктите ли? Важен е фундамента и конкурентното предимство. Останалото ще се нареди. Дали ще ги достигнат след 1, 2 или 3 години лично за мен няма значение. Не съм спекулант, не гоня дъна и върхове, а дългосрочна печалба. И за момента няма от какво да се оплача от инвестицията си тук. Ако коригира в някакъв момент ще съм доволен, защото ще си купя още хубав бизнес на промоция.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение
                              Интересно ми е какво ще стане, ако се препънат някъде по пътя към 200 мил евра продажби ;-)
                              А какво ще стане ако ти се спънеш някъде на тротоара както си ходиш ! Тая думичка АКО може да се прилага навсякъде, но много пречи на успешните инвестиции ! Който го е страх да си държи кеша и да не поглежда към борсата !

                              Коментар


                              • Интересно ми е какво ще стане, ако се препънат някъде по пътя към 200 мил евра продажби ;-)

                                Коментар

                                Working...
                                X