IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Само не мога да открия фундамента по отчетите за 767 165 163 лв- пазарна капитализация :-(

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение
      Нетната печалба на ниво Група се увеличава до 9.9 млн. евро (19.4 млн. лв.)
      Толкова квичене за 19млн "печалба"
      Ми Неохима имаше към 100,виж го къде е сега и от колко месеца пада.
      Една камара компании имат по-големи печалби,но не и 1300% ръст не даже и 130%
      Дирижабъл пълен с хелии

      Да видим отскока на умрялата котка...но като гледам в Германия е 41лв,а тук нещо се превъзбуждат
      Ако беше реален ръста в отчетите, в Германия щеше да затвори над 50лв още днес,а то ...
      Доста показателна реакция
      Last edited by petrg5s; 14.11.2023, 18:39.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Аз нещо не мога да разбера от къде излизат тези ръстове, при положение че за тримесечието печалбата е 6.5 милиона и не виждам ръст в печалбата нито спрямо второто тримесечие на тази година, нито спрямо първото на тази година, нито спрямо четвъртото на миналата година, нито спрямо третото на миналата година. от моя гледна точка последният сериозен ръст в печалбата беше през третото на миналата година, спрямо второто на миналата.
        Счетоводни трикове за лапни шарани.Манипулативно сравняват тримесечия които те искат,с цел да се видят някакви по-големи цифри.А те са по-големи основно заради инфлацията.А и няма как да растат за напред(ако изобщо има и някакъв РЕАЛЕН ръст) заради рецесията в половин Европа и света.Другия отчет като отчетат -70% от приходите какво правим?

        Пак от старото.Опитват с трици маймуни да ловят.Царе на маркетинга,на ТОП световно ниво

        Коментар


        • Акционер с над 5% купува

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение

            Имам си и растящи акции и дивидентни, а кеш не обичам да държа в платформата, защото ме дразни към момента е около 4%, но най-вероятно ще го похарча до края на месеца
            Парите сърбят яко...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от AF Debugger Разгледай мнение

              Ама така може да ти се вижда и след следващото тримесечие, когато ....цената може да е вече над 50 и т.н.
              По-важно е друго, да имаш акциите които са изяснени като силно растящи, вместо да седиш на кеша.
              Имам си и растящи акции и дивидентни, а кеш не обичам да държа в платформата, защото ме дразни към момента е около 4%, но най-вероятно ще го похарча до края на месеца
              Last edited by Спекулант79; 14.11.2023, 11:40.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от AF Debugger Разгледай мнение

                Ама така може да ти се вижда и след следващото тримесечие, когато ....цената може да е вече над 50 и т.н.
                По-важно е друго, да имаш акциите които са изяснени като силно растящи, вместо да седиш на кеша.
                Това е така. Само че ако цената си стои в диапазона 40-42 /както изглежда да продължи да е така и след отчета/ по-добре да завъртим кеша в други растящи позиции, например Органика /без препоръки/. Това не значи ,че ще си отрежа позицията тук, а по-скоро няма да добавям.
                Да не забравяме, че след 100% ръст по-здравословно е няколко тримесечия да има почивка. За мен показателно ще е, ако пробие 44-45 с голям обем.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение

                  Слабичко ми се вижда. Очаквах по-силно начало.
                  Ама така може да ти се вижда и след следващото тримесечие, когато ....цената може да е вече над 50 и т.н.
                  По-важно е друго, да имаш акциите които са изяснени като силно растящи, вместо да седиш на кеша.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                    Може и така да са цифрите. Аз гледах в инфостока, от който изпратих скрийна където може и да са объркали нещо и при мен излезе печалба за последното тримесечие 6.5 милиона и растеж спрямо идентичното на миналата година около 5%. Иначе както при ТА, така и при ФА всеки си смята по негов си начин и съответно получава различен резултат. То ако не беше така, нямаше и да съществува борса.
                    Опитвам да ти пратя нещо интересно от вчера но не ще и не ще!Препоръки нямам и от двете компании имам доста AGR и SHELY!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Аз нещо не мога да разбера от къде излизат тези ръстове, при положение че за тримесечието печалбата е 6.5 милиона и не виждам ръст в печалбата нито спрямо второто тримесечие на тази година, нито спрямо първото на тази година, нито спрямо четвъртото на миналата година, нито спрямо третото на миналата година. от моя гледна точка последният сериозен ръст в печалбата беше през третото на миналата година, спрямо второто на миналата.
                      Колегата BSEtrader Ви е онагледил ситуацията много точно! Грешката Ви е в това, че сравнявате резултати от първо полугодие с тези от второто полугодие на предходната година. Традиционно второто полугодие е по-доброто полугодие за компанията.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ТодорЛ Разгледай мнение
                        Важно е как ще реагират и в Германия. Надявам се подобаващо.
                        Слабичко ми се вижда. Очаквах по-силно начало.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                          NI
                          2022-Q1 3,909,000
                          2022-Q2 2,429,000
                          2022-Q3 5,409,000
                          2022-Q4 5,686,000
                          2023-Q1 6,036,000 54.4%
                          2023-Q2 5,636,000 132.0%
                          2023-Q3 8,175,000 51.1%
                          Може и така да са цифрите. Аз гледах в инфостока, от който изпратих скрийна където може и да са объркали нещо и при мен излезе печалба за последното тримесечие 6.5 милиона и растеж спрямо идентичното на миналата година около 5%. Иначе както при ТА, така и при ФА всеки си смята по негов си начин и съответно получава различен резултат. То ако не беше така, нямаше и да съществува борса.
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Аз нещо не мога да разбера от къде излизат тези ръстове, при положение че за тримесечието печалбата е 6.5 милиона и не виждам ръст в печалбата нито спрямо второто тримесечие на тази година, нито спрямо първото на тази година, нито спрямо четвъртото на миналата година, нито спрямо третото на миналата година. от моя гледна точка последният сериозен ръст в печалбата беше през третото на миналата година, спрямо второто на миналата.
                            Добре си расте бизнесът откъдето и да го погледнеш
                            NI
                            2020-Q1-Q3 5,334,000
                            2021-Q1-Q3 10,046,000 88.3%
                            2022-Q1-Q3 11,747,000 16.9%
                            2023-Q1-Q3 19,847,000 69.0%

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                              Аз нещо не мога да разбера от къде излизат тези ръстове, при положение че за тримесечието печалбата е 6.5 милиона и не виждам ръст в печалбата нито спрямо второто тримесечие на тази година, нито спрямо първото на тази година, нито спрямо четвъртото на миналата година, нито спрямо третото на миналата година. от моя гледна точка последният сериозен ръст в печалбата беше през третото на миналата година, спрямо второто на миналата.
                              NI
                              2022-Q1 3,909,000
                              2022-Q2 2,429,000
                              2022-Q3 5,409,000
                              2022-Q4 5,686,000
                              2023-Q1 6,036,000 54.4%
                              2023-Q2 5,636,000 132.0%
                              2023-Q3 8,175,000 51.1%
                              Last edited by BSEtrader; 14.11.2023, 08:00.

                              Коментар


                              • Това са съотнесените резултати, акумулирани за 9 месечието на 2023 къмто съответните резултати за същия 9 месечен период на 2022.
                                Тоест 9те месеца от 2023 към 9те от 2022.
                                На съответния сайт предполагам не са включени акумулирани данни.
                                Няма грешка, толкова са ръстовете.

                                Коментар

                                Working...
                                X