IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Roo'bar обяви предстоящото си IPO

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Решения от заседание на КФН на 05.10.2015 г.

    И след това се чудим защо капиталовия ни пазар е в това положение.

    Коментар


    • „половината от продажбите им са в БГ-то” Това не мога да го повярвам. Кой в България ще даде 2 лева за блокче от 2 грама? Аз си купих само от любопитство веднъж. Не са лоши, но не приличат на нищо и грамажът е много малко за тази цена. То Био, натурално и какво ли още не, но не е за нашия пазар. В САЩ може и да имат успех. Там дават луди пари само, за да си мислят, че ядат био продукт.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
        В отчета за 2014 не личи да разчитат на бг пазара, по-скоро германия и сащ
        Аз доколкото четох, ИПО-то го правят точно за да съберат пари да стъпят в щатите. Друг е въпроса че с мизерните грамажи на опаковките си те просто нямат шанс на тамошния пазар.
        Доколкото четох около половината от продажбите им са в БГ-то, а другата половина основно в Германия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от caller Разгледай мнение
          Като цяло маркетингово насочена компания, производството е на второ място. Това може да е плюс, обаче у нас маркетинга обикновено се преекспонира, а производството остава на второ място, примери у нас за това има много.
          Това което не ми харесва е нестабилната пазарна ниша на продукта, прекалено е рискова. Някой заглеждал ли се е какви са цените на тези блокчета РупамБар ?
          Ами височки са, на килограм идват на нива около 50лв/кг, което е в горния край на пазарния сегмент за био продукти, ама наистина в най-върховия край. Не казвам че нямат пазар, за сега може би имат, ама докога ще е така не е много ясно, прекалено е тънка и рядка клиентелата. Просто риска тук ми идва в повече.
          В отчета за 2014 не личи да разчитат на бг пазара, по-скоро германия и сащ
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Като цяло маркетингово насочена компания, производството е на второ място. Това може да е плюс, обаче у нас маркетинга обикновено се преекспонира, а производството остава на второ място, примери у нас за това има много.
            Това което не ми харесва е нестабилната пазарна ниша на продукта, прекалено е рискова. Някой заглеждал ли се е какви са цените на тези блокчета РупамБар ?
            Ами височки са, на килограм идват на нива около 50лв/кг, което е в горния край на пазарния сегмент за био продукти, ама наистина в най-върховия край. Не казвам че нямат пазар, за сега може би имат, ама докога ще е така не е много ясно, прекалено е тънка и рядка клиентелата. Просто риска тук ми идва в повече.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
              Това мнение против "Елана" пък откъде ?

              От така нареченото "IPO" на ЦСКА, ли ?

              (или има и друга причина)
              ти какво - само за атера ли си на борсата ???
              Не си ли разбрал как оцениха енемона в миналото или севтополис от преди няколко месеца??
              За цска не съм се интересувало/
              Щом сашо-апашо се появи някъде - автоматично си налагам автоцензура на ушите и то от най-висока степен.
              Не знам какви са ги съчинявали при цска, но доколкото съм разбрало за текущото им състояние - жалко за отборчето
              Last edited by precakanoto; 07.08.2015, 10:11.
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                Това е много важен момент !!! Сигурно съм за себе си, че ако проспектът е от елана то няма как да ми хареса, те биха се опитали да го раздуят повече и от небходимото и ако те са го съставили - изобщо няма да си губя времето да го чета
                Това мнение против "Елана" пък откъде ?

                От така нареченото "IPO" на ЦСКА, ли ?

                (или има и друга причина)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                  ... ако предположим, че проспектът ми хареса.
                  Това е много важен момент !!! Сигурно съм за себе си, че ако проспектът е от елана то няма как да ми хареса, те биха се опитали да го раздуят повече и от небходимото и ако те са го съставили - изобщо няма да си губя времето да го чета
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                    Нищо, тъкмо може да понатрупам още кеш до тогава и да купя повече техни акции... ако предположим, че проспектът ми хареса.
                    +1
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                      Публичното предлагане на Смарт Органик се отлага най-рано за есента

                      http://www.investor.bg/novini-i-anal...esenta-200059/
                      Нищо, тъкмо може да понатрупам още кеш до тогава и да купя повече техни акции... ако предположим, че проспектът ми хареса.

                      Коментар


                      • Публичното предлагане на Смарт Органик се отлага най-рано за есента

                        http://www.investor.bg/novini-i-anal...esenta-200059/
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Някакво инфо за проспекта? Не съм чул нещо да е обявено, но може и да съм пропуснал някоя новина.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                            След като да си дивидентна компания е "новата мода" много ясно, и те ще гледат да се харесат по този начин.

                            Даваш дивидент, акциите ти се котират като на балон - новата БФБ реалност.
                            Не дваш дивидент - значи акцията е шит, а мажо олигарх - търгува се за стотинки, най-много лев.
                            Има нещо такова, но повечето дивидентни компании на БФБ все още имат по-привлекателни показатели от техни еквиваленти в САЩ и западна европа.
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                              Ще набира капитал, пък разпределя дивиденти
                              След като да си дивидентна компания е "новата мода" много ясно, и те ще гледат да се харесат по този начин.

                              Даваш дивидент, акциите ти се котират като на балон - новата БФБ реалност.
                              Не дваш дивидент - значи акцията е шит, а мажо олигарх - търгува се за стотинки, най-много лев.
                              Bulls on BSE

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                                Ще набира капитал, пък разпределя дивиденти
                                На борсата има толкова много свръхподценени дружества и никой не купува ,а тези ИПО
                                им се прави.

                                Коментар

                                Working...
                                X