IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Vomma
    he has made valid points. why not?
    if you object his view, you go the long side...
    знаеш ли български?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vomma
      I smell ex banker from the City
      Защо екс?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BGTR30 Разгледай мнение
        Май някой не прави разлика между Сирма Груп Холдинг и Сирма Солюшънс ?
        Пояснявам за подведените - Няма обратно изкупуване! Няма схеми за ....
        Преди оптимизацията на структурата Сирма Холдинг притежава Сирма Солюшънс, а СС притежава Сирма ИТТ. Това което е описано погрешно е просто "преминаване на ИТТ директно под Сирма Груп Холдинг". Акционерите тук как предпочитат? Директен контрол или индиректен? Печалбата първо дивидентно да минава в СС и после евентуално към Сирма Груп или директно?
        Почетох малко и съм изумен. Търси се под вола теле, отправят се обиди към хора ... и никой не погледна първо проспекта.
        Сирма Солюшънс принадлежи на Сирма Груп (над 81%) и съответно се управлява от компанията майка.
        Станалата транзакция реално е прехвърляне на актива от Сирма Солюшънс на Сирма Груп, което е прехвърляне от ляв джоб в десен.
        Проблемът не е в това, а как е направена транзакцията (на цена различна от балансовата стойност) и как е описано всичко в проспекта.
        Ако се целеше просто прехвърляне на фирмата директно под шапката на Сирма Груп, защо транзакцията на стана на цена като по баланс? Така реално са създали фиктивна не-кешова печалба от 5.7млн. лв.
        Още повече защо пишат измишльотини за инвеститора от САЩ, а не кажат че е станало просто прехвърляне на фирма вътре в групата?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
          EquityPrivate е супер напред и всички трябва да му благодарим, че е тука
          Нямам нужда от него. Просто с нищо не ми е полезен.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vlado64 Разгледай мнение
            Не ти ли омръзна да дрънкаш едно и също постоянно ?
            EquityPrivate е супер напред и всички трябва да му благодарим, че е тука

            Коментар


            • Май някой не прави разлика между Сирма Груп Холдинг и Сирма Солюшънс ?
              Пояснявам за подведените - Няма обратно изкупуване! Няма схеми за ....
              Преди оптимизацията на структурата Сирма Холдинг притежава Сирма Солюшънс, а СС притежава Сирма ИТТ. Това което е описано погрешно е просто "преминаване на ИТТ директно под Сирма Груп Холдинг". Акционерите тук как предпочитат? Директен контрол или индиректен? Печалбата първо дивидентно да минава в СС и после евентуално към Сирма Груп или директно?
              Почетох малко и съм изумен. Търси се под вола теле, отправят се обиди към хора ... и никой не погледна първо проспекта.

              Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
              ...
              Значи Сирма Груп продава 90% от капитала на Sirma ITT на някакъв си американец през 2014г. за 6.9млн. лв. Балансовата стойност обаче на тези акции в техните книги била само 1.2млн. лв и така реализирали печалба от 5.7млн. лв, която минали веднага в ОПР-то.
              По-интересно е обаче, че Сирма продали акциите с отложено плащане (разбирай, американеца не е платил нищо за придобиването, бел. ред.). Малко по-късно решили, че всъщност фирмата им трябва и решили да си я купят от американеца за същата сума от 6.9млн. лв.
              Реално няма никакво движение на паричен поток от и към фирмата, което си личи и от консолидираните ОПП на групата, но има реализирана печалба от 5.7млн. лв и същата сума добавени активи в баланса!
              Друга интересна подробност е че тази малка фирмичка, Sirma ITT, прави годишен оборот от 1.4млн. лв и 82хил. лв печалба за 2014г. Казано по друг начин, американеца я е купил за над 93х печалбата!!! ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
                Това тук е доста опасно! Чрез фиктивната транзакция през 2014 са си увеличили изкуствено BV-то.
                Потенциално могат да правят такива трикове през цялото време, а реално оперативно да няма никаква промяна в резултатите им.
                Не ти ли омръзна да дрънкаш едно и също постоянно ?

                Коментар


                • Като гледам май добре съм постъпил, че не участвах в IPO-то

                  Коментар


                  • Акцията много трудно ще падне под левче, освен ако няокй от фондовете не реши да излезе ударно, а това според мен няма да стане.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      ... само оптимистите смятат така
                      Аз щото съм назадничав смятам предимно Book Value ...
                      Това тук е доста опасно! Чрез фиктивната транзакция през 2014 са си увеличили изкуствено BV-то.
                      Потенциално могат да правят такива трикове през цялото време, а реално оперативно да няма никаква промяна в резултатите им.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                        цифрата е груба, разбира се и се базира на модел за дисконтиране на парични потоци за 10 годишен период при базисен резултатите от 2014 или бъркам?
                        Написал си го като въпрос, за това не разбрах дали мен ме питаш или казваш, че си стигнал до 40млн. лв капитализация чрез ДСФ модел.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                          цифрата е груба, разбира се и се базира на модел за дисконтиране на парични потоци за 10 годишен период при базисен резултатите от 2014 или бъркам?
                          ... само оптимистите смятат така
                          Аз щото съм назадничав смятам предимно Book Value ...
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
                            Просто от интерес да попитам - защо точно 40млн. лв?
                            цифрата е груба, разбира се и се базира на модел за дисконтиране на парични потоци за 10 годишен период при базисен резултатите от 2014 или бъркам?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                              и аз излезнах на загуба, но явно акцията си е тръгнала към фундаменталната стойност от около 40 млн. пазарна капитализация. ще ги чакам там
                              Просто от интерес да попитам - защо точно 40млн. лв?

                              Коментар


                              • Вчера,
                                Сп. Икономика и КРИБ наградиха Сирма:
                                Цветан Алексиев, изпълнителен директор на "Сирма груп холдинг", бе отличен в категория "ИКТ, аутсорсинг, бизнес услуги". Наградата в тази категория връчи господин Иван Вутов, заместник-председател на Управителния съвет на КРИБ
                                http://www.economic.bg/bg/news/5/nik...mika-2015.html

                                Наградата получи г-на Цветан Алексиев, който ме изуми с разпасаност, безумен поглед и изказвания от типа на - ние сме най-добрите, ние сме номер едно и ... т.н.?!

                                P.S. Иначе се радвам, че IPO бе успешно, но пак казвам ИЗУМЕН съм от поведението?!

                                Коментар

                                Working...
                                X