IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Обратно изкупуване?
    Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

    Коментар


    • Тук Алекси колко още мисли да продава......изцяло ли ще излиза...?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
        Акционерите на Сирма Груп Холдинг одобриха нова програма за обратно изкупуване на акции - до 1 млн. обикновени акции.
        Някой може ли да каже последно тези какво ще правят?
        Вероятно са недоволни от текущите ниски цени и не е препоръка на къде и с колко.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

          смях ама май наистина ще влезат в индекса, доста са напред по всички нови критерии
          Има още два месеца, ще гледаме за активности и по другите кандидати. Много лесно с ръст на сделки или капитализация, може някой да изревари сочените за фаворити. Активността трябва да се следи, защото ще има със сигурност.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение

            Ами как защо. Някои обичат дивидентите, други харесват да има обратно изкупуване, а четвърти имат кеш и искат да записват акции от такива компании, които угаждат на всички инвеститори. И това ми било кандидат за СОФИКС. Смях
            смях ама май наистина ще влезат в индекса, доста са напред по всички нови критерии
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
              Знаех само за дивидент и увеличение на капитала... Малко ме обърква тази политика... Ако им трябват пари, защо ги раздават? Да вдигнат цената?
              Ами как защо. Някои обичат дивидентите, други харесват да има обратно изкупуване, а четвърти имат кеш и искат да записват акции от такива компании, които угаждат на всички инвеститори. И това ми било кандидат за СОФИКС. Смях

              Коментар


              • Знаех само за дивидент и увеличение на капитала... Малко ме обърква тази политика... Ако им трябват пари, защо ги раздават? Да вдигнат цената?
                Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                  не беше ли плана дивидент, увеличение на капитала и обратно изкупуване? т.е. и трите
                  и трите ще правят - от Сирма зависи дивидент и обр. изкупуване, а увеличението е в ръцете на потенциалните инвеститори

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                    Акционерите на Сирма Груп Холдинг одобриха нова програма за обратно изкупуване на акции - до 1 млн. обикновени акции.
                    Някой може ли да каже последно тези какво ще правят?
                    не беше ли плана дивидент, увеличение на капитала и обратно изкупуване? т.е. и трите
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Акционерите на Сирма Груп Холдинг одобриха нова програма за обратно изкупуване на акции - до 1 млн. обикновени акции.
                      Някой може ли да каже последно тези какво ще правят?
                      Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от forexar Разгледай мнение
                        Преди 2 седмици бях на събитието свързано с 25 години Сирма. Присъстваха доста известни и влиятелни български и чуждестранни бизнес представители. На събитието бяха направени презентации на технологиите на Сирма - AI, медицина, финанси, производство, обработка на публична информация. Презентациите на продуктите бяха меко казано впечатляващи. На база на показаното и разговорите с хората на събитието смятам, че хората работещи за холдинга имат волята, енергията и знанията за постигане на сериозно развитие. Аз притежавам акции в холдинга и мнението ми не е препоръка за покупко-продажби. Но виждайки някои коментари във форума се дразня от необоснованото хейтърство и неуважението към труда на хора, който дърпат държавата нагоре (за разлика от повечето други) и не заслужават това негативно отношение.
                        аз като инвеститор не ми дреме за продуктите колко са впечатляващи, а дали носят пари. погледни отчета - при 41.6 милиона приходи 2016, 14.5 милиона са капитализирани разходи. ебитда е 12.7 милиона, т.е. си работят на загуба. виж и паричния поток от оперативна дейност как пада от 7.2 милиона на 4.1 милиона. от друга страна какво е това да правят ипо и няма и година след това да правят обратни изкупувания, па и даже още пари ще искат от инвеститорите?! можеш да върнеш в темата да видиш около ипо-то пък equity private какви шмекерии беше изкопал

                        100 милиона приходи искали след 5 години, ми пич ако продължават с капитализирането на разходите може и да успеят. но ако исках да си троша парите в някоя софтуерна компания която гори кеш, поне щях да си взема нещо по-иновативно като нетфкликс или туитър
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                          Позабравям вече(Спиди имам предвид),....За Еларга,какво да кажа....Аз се включих,веднага след като се чу ,че ще се ликвидира и съм доволен....Но дори и да приемем,че някой си е купил акциите на ИПО-то и ги е продал при ликвидация(7 години-150%),пак си е една 20% доходност на година...Отделно не си спомням,а и не ме е интересувало,дали са раздавали дивидент през годините,-преди да се ликвидират май раздадоха по нещо....А бе,въпрос на гледна точка...Айде да се спирам с писаниците,че пак се отплеснах да пиша в грешната тема и току виж ме забърше някое моди....
                          аз затова казвам, че не знам еларга дали е добър пример, тъй като там хубавите неща се случиха след като влезе нов собственик. преди това беше мъка. но явно и това си забравил. Пий некви хапчета, че паметта те подвежда.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение

                            спиди дойде през карол, там май няма лабаво. Еларга не знам дали е добър пример.
                            Позабравям вече(Спиди имам предвид),....За Еларга,какво да кажа....Аз се включих,веднага след като се чу ,че ще се ликвидира и съм доволен....Но дори и да приемем,че някой си е купил акциите на ИПО-то и ги е продал при ликвидация(7 години-150%),пак си е една 20% доходност на година...Отделно не си спомням,а и не ме е интересувало,дали са раздавали дивидент през годините,-преди да се ликвидират май раздадоха по нещо....А бе,въпрос на гледна точка...Айде да се спирам с писаниците,че пак се отплеснах да пиша в грешната тема и току виж ме забърше някое моди....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                              Е,айде ся,без да съм им адвокат на Еланата,ама от там дойдоха и Монбат,Спиди,Еларг....
                              спиди дойде през карол, там май няма лабаво. Еларга не знам дали е добър пример.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                Славче, само на 1/2 номинала може да ми се откъсне от сърцето некоя пробита илядарка))))) На тез цени - не мисля да участвам. Каквито и елански проповеди да са подготвени)))) От елана дойде и енемона - като обица на ухото))))
                                Е,айде ся,без да съм им адвокат на Еланата,ама от там дойдоха и Монбат,Спиди,Еларг....

                                Коментар

                                Working...
                                X