IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Интересно е предпоследното от сайта (https://www.facebook.com/SirmaGroupHolding/?fref=ts):

    Tsvetan Alexievto Sirma Group
    January 19 at 4:27pm ·

    Интересна сделка. Изненадан съм от малко ниската цена, но пазарът за този вид технологии е много наситен. И китайци са сред най-очевидните купувачи. Хубаво е, че стават сделки с български компании. Лошо е, че оставаме все по-малко големите БЪЛГАРСКИ ИТ компании. Сирма избра своя път на публична компания. При тези параметри на сделката,акциите ни би трябвало да са на цена 1.41 лв. В момента сме силно подценени на борсата. А има с какво да се похвалим - 24% средно-годишен ръст на приходите за последните 5 години, продаваме на всички континенти (без Антарктида, BTW ако има някой, който прочете това свързан с антарктическата ни експедиция, моля да ми каже, че ми омръзна да правя в годините това уточнение ) и имаме супер яки клиенти - огромни компании, които не си играят с всеки . И сме на пазар, който е много по-перспективен.


    ThunderSoft completed the acquisition of MM Solutions for €31 M ($37 M)
    The Chinese software company Thunder Software Technology (ThunderSoft) acquired MM Solutions, a Bulgarian mobile image…
    SORTIS.BG
    Мненията ми не са препоръки или съвети за търговия или каквото и да е друго.

    Коментар


    • верно 1.10 ...ама не "към", а "от"...
      "the trend is your friend until the end..."

      Коментар


      • Поздравления за страницата и очакваме още по- големи успехи..

        Коментар


        • За много години! Благодарим на всички за интереса към Сирма Груп и дискусиите през годината. Ще се радваме, ако посетите и нашата страница във FaceBook, където споделяме информация от Сирма почти ежедневно. Адресът е: https://www.facebook.com/SirmaGroupHolding/?fref=ts

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            И за мен цената тук е добра за вход и държане..Все пак е работеща технологична компания..Много дървета са много по- скъпи..
            Аз само споделих съмнението ми за изтрелването. Днешният ден го потвърди. До седмица -2 и Сирмата ще бъде увлечена от общото движение нагоре, но чак ракета няма да стигне. Не смятам да я продавам скоро. Тепърва има да показва своя потенциал на растеж.

            Коментар


            • И за мен цената тук е добра за вход и държане..Все пак е работеща технологична компания..Много дървета са много по- скъпи..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Designer Разгледай мнение

                А дано, ама надали! Първо трябва да ни обяснят стратегията си, която все още "не разбираме"...
                Що бе, само Онтотекс струва 2-3х цената в момента. Аз ще държа мойте артии до продажбата на дела им там

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Designer Разгледай мнение

                  А дано, ама надали! Първо трябва да ни обяснят стратегията си, която все още "не разбираме"...
                  Защо надали?Тук цената би трябвало рязко да се изстреля нагоре.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                    1.10 още понеделник май май
                    А дано, ама надали! Първо трябва да ни обяснят стратегията си, която все още "не разбираме"...

                    Коментар


                    • 1.10 още понеделник май май

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                        Гледам отчета на приходите и разходите и в "разходи" всеки път виждам графа "други", които са с "-". Това им оправя положително отчета. Но какво представлява всъщност? Какво се съдържа там? Дали е възможно следващата година например да ги няма тези "други" и всъщност да се окаже, че е на загуба?
                        Тези "други разходи" с минус идват от КОНСОЛИДИРАНИ КАПИТАЛИЗИРАНИ РАЗХОДИ,които май ги има само в отчетите на Сирма.Поне не ги виждам никъде другаде.Има разбивка по компании в обясненията.но защо ги вадят от общите консол. разходи не ми е ясно,вероятно защото вече са включени в горните редове

                        Коментар


                        • Истинската причина според мен е, че цената е висока за тези параметри (доколкото и те са реални) на компанията. Не вярването е повече от не разбирането.

                          Коментар


                          • това звучи почти като "инвеститорите са тъпи и не ни верват"
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • "Ние две години сме на БФБ. Лутането като цена на акциите показва, че изглежда все още не сме спечелили доверието на инвеститорите. Може би това е причината да няма много IT компании на българския пазар, защото инвеститорите не разбират нашия бизнес“, заяви Йордан Недев, член на съвета на директорите на технологичната компания.
                              Той допълни, че в следващите месеци компанията смята да представи своята стратегия по разбираем начин. „Работим усилено в тази посока, защото след една година на борсата видяхме, че инвеститорите не ни разбират“, допълни Недев.
                              ​​​
                              А дано нещо се промени в прозрачността тук...!

                              Коментар


                              • Явно не само дребните "инвеститори" започват да губят търпение тук. Затова цената пада постепено, докато някой се навие да вземе поредния пакет на инвеститор, задраскал компанията от плановете си. А какви планове и прогнози бяха тук от "стратезите" на ЕЛАНА"...
                                https://www.investor.bg/novini-i-ana...godina-210097/

                                Коментар

                                Working...
                                X