IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    На мен това ми говори, че участващите в увеличението ще са чужди лица, защото ПФБК имат доста връзки по чужбина, пък и Еланци са си осрани по темата тотално!

    Коментар


    • https://www.sirma.bg/wp-content/uplo...l-Increase.pdf

      ПФБК СМЕНЯ ЕЛАНА

      Коментар


      • ....а междувременно под 0.90 лв. / акция може да си усредня малко на пазара!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

          Няма значение с кого си говорил, само с думи не става да събереш 40 млн. лв.
          Що да не може, аз съм си го казал ясно - с обещания за светло бъдеще и ... още нещо Казах ти, виж евана агро как си мина по ноти, що и тук да не мине? С какво са по-различни?
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение

            Груйче - не си прав!
            Българските "смарт мъни" си влязоха на цената на увеличението - и сега ако видя измекярите от СКК или мошениците от Елана ще ги бият по кратуните! Никога пак няма да се надънят в тоя избушенят!
            Ирония е това, Ман-е, ирония, ама в нета не се разбира
            Разбира се, че никой не следва да им даде и левче, ама аз се уших така в евана агро, та там даже и сериозни защитници се извъдиха и викат, че всичко е точно и акцията е супер, затова и си правя бъзик тук за смарт мъни и дъра-бъра
            Ти кажи ще се пъенте ли довечера, че имам хилядарка да избивам
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              И защо така си мислиш? Аз пък мисля, че ще мине - тук рибоците не са от значение, важното е да си говорил с големите батковци, а щом евана агро го направиха, значи всеки може. Веднага се вадят няколко мантри:

              - намерихме дъно
              - ще ви дадем дивидент (ама друг път)
              - перспективен сектор
              - мишките вече ги няма
              - оттук нагоре само ъп
              - тук само глупаците купиха на макса, смарт мъни влизат сега
              Отделно пускаш 2-3 клакьора да ти пишат дитирамби във форума и си готов - не е толкова сложно
              Няма значение с кого си говорил, само с думи не става да събереш 40 млн. лв.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                Да видим какво направиха тези технологични гении- 1.След емитиране на акции по 1.20 разпродават своите и цената пада под един лев..Ясен сигнал, че не вярват в компанията си в цял свят 2.Търсят още много пари от инвеститорите без да казват за какво са им и дали пак няма да си разпродават акциите..Този път цената ще е 1 лев, прецакват прежде купилите.. 3.Тази година няма да дават дивидент, а миналата дадоха една стотинка..Да обяснят моля..Вече никога ли няма да дават дивидент и дали ще превръщат компанията в джънк..тип Енергони..4.Имат ли общо с Елана още и те одобряват ли пазарното им поведение..4.Изобщо интересува ли ги мнението на миноритарните акционери и защо не се съобразяват със всеизвестни борсови практики..
                Киро, ето мойто скромно мение по твойте точки: 1. Всеки като му трябва кеш или мисли, че акциите ще паднат е нормално да продава. Ако те не бяха продавали - нямаше акцията да е една от най-ликвидните на БФБ, което е хубаво за компанията както и факта, че печалбата се вдига. 2. Казват, но може би още по-подробно ще трябва да обяснят. Ти наистина ли мислиш, че може може това предлагане да бъде на 1.20 и повече, така че да не "прецакат" купилите. Ако можеше щяха да го направят, защото точно мажоритатите се прецакват най-много ако продават дял от компанията евтино. 3. Ами нормално да не дават дивидент предвид увеличението. 4. Явно сменят Елана, предполагам че не са доволни от нея. 5. Моля, уточни какво точно имаш предвид!
                Last edited by petyob; 04.05.2018, 13:03.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  И защо така си мислиш? Аз пък мисля, че ще мине - тук рибоците не са от значение, важното е да си говорил с големите батковци, а щом евана агро го направиха, значи всеки може. Веднага се вадят няколко мантри:

                  - намерихме дъно
                  - ще ви дадем дивидент (ама друг път)
                  - перспективен сектор
                  - мишките вече ги няма
                  - оттук нагоре само ъп
                  - тук само глупаците купиха на макса, смарт мъни влизат сега
                  Отделно пускаш 2-3 клакьора да ти пишат дитирамби във форума и си готов - не е толкова сложно
                  Груйче - не си прав!
                  Българските "смарт мъни" си влязоха на цената на увеличението - и сега ако видя измекярите от СКК или мошениците от Елана ще ги бият по кратуните! Никога пак няма да се надънят в тоя избушенят!

                  Коментар


                  • Никой български инвеститор няма да им даде и един лев.
                    Нито пенсионни фондове, нито договорни, нито банки...да не говорим за спекуланти!
                    Мажоритарите си продават акциите като за последно, надали и те ще участват!
                    Единственият смислен вариант е да са се договорили с някой "чужд" инвеститор за "приятелско превземане"!
                    Ще гледаме как върви мача!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

                      Хм, вероятно е да е първото неуспешно увеличение на капитала от години!
                      И защо така си мислиш? Аз пък мисля, че ще мине - тук рибоците не са от значение, важното е да си говорил с големите батковци, а щом евана агро го направиха, значи всеки може. Веднага се вадят няколко мантри:

                      - намерихме дъно
                      - ще ви дадем дивидент (ама друг път)
                      - перспективен сектор
                      - мишките вече ги няма
                      - оттук нагоре само ъп
                      - тук само глупаците купиха на макса, смарт мъни влизат сега
                      Отделно пускаш 2-3 клакьора да ти пишат дитирамби във форума и си готов - не е толкова сложно
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
                        Наглост ...
                        Е нали трябва да си платят за сделката за 26% он Онкотекст, там ще отидат близо 9 млн. лв. По-добре да бяха смъкнали прага за успех на емисията на 20% от предлаганите, че поне тях да покрият!

                        Коментар


                        • Наглост ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
                            Тоя избушеняк дето взе пари на хората на 1.20 сега още по-нагъл!
                            Сигурно няма да изпълнят и 20% от исканото!
                            Хм, вероятно е да е първото неуспешно увеличение на капитала от години!

                            Коментар


                            • Тоя избушеняк дето взе пари на хората на 1.20 сега още по-нагъл!
                              Сигурно няма да изпълнят и 20% от исканото!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                                Да, за дивидентът си прав и аз съм изненадан, защото бяха казали, че ще разпределят дивиденти, в някакви граници, от печалбата. Това си е определено измятане от думата ..
                                Като се замисля - са си прави предвид увеличението тази година - каква биха казали хората - "искат парите на другите, а те си прибират своите. Има нещо гнило тук"

                                Коментар

                                Working...
                                X