IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Един аматьорски въпрос :
    Как се определят Р/В коефиценти при фирми произвеждащи такъв тип продукти - напр. софтуер или реклама
    P/B (неконс. / конс.) 0.82 / 0.69
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Тук на фона на ИПО-то на Градус и влошения сантимент малко ме съмнява че увеличението им ще мине успешно.....дори и наполувина няма да могат да съберат от пазара

      Коментар


      • поне инвеститорите можем да си четем интервю с шефчето "Цветан Алексиев: Акциите на Сирма са подценени"
        https://www.investor.bg/tehnologii/2...eneni--259619/


        Чудно ми е как интервюиращия не го попита - "Ей льоьо, щом като е толкова подценена защо "инсайдърите" се разпрахте да я продавате бе?"

        Коментар


        • Куцата работа е тука..... не виждам светлина в тунела, даже и номинала е далеч, трябва да си много тъп да запишеш на уевче.... имам малко за цвят, ама ставам инвеститорче за неопределено време......

          Коментар


          • Първоначално изпратено от onakilev Разгледай мнение

            Там, където го е правил, е светотатство да не еВаваш старото.. и - обратно
            ъхъ
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
              Добре че не е било ксерокс вместо портрета Как ще бръснеш Ботьова, бе Грую. това не е ли светотатство!?
              Там, където го е правил, е светотатство да не еВаваш старото.. и - обратно
              Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую
                Аз съм бръснал Ботев на портрет - при правилната "мотивация" всичко се постига - евана агро е доказателството, пак казвам, че не виждам с какво Сирмата е по-зле от евана агро? Ще следя с огромен интерес какво става тук. Нямам.
                Добре че не е било ксерокс вместо портрета Как ще бръснеш Ботьова, бе Грую. това не е ли светотатство!? А за елана - случая севтополис беше тотална подигравка, оттогава - израза "елана", автоматически ми добавя,"найн, филе данке" Добре че ги сменят поне (не е препоръка)
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                  Заповядай - https://2022strategy.sirma.com/
                  Има пълен и съкратен вариант.
                  Вале, благодаря!
                  Вината е в мен, можеше да поцъкам по-дълго и по-упорито и да открия сам. При липса на търсачка на сайта, това беше единственото видимо смислено решение, което не последвах. Дефекти има навсякъде
                  Просто Сирма е в периферията на вниманието ми и ако не беше особеното състояние, в което е изпаднала борсата, никога не бих се занимавал с тях. Това не е критика! Проблемът си е в мен, просто не разбирам достатъчно бизнеса им.

                  При някакво предно пропадане на цената и моментно стабилизиране, аз провидях и "хванах" някакво дъно /което се оказа фалшиво/. Влязох импулсивно и сега бера плодове. Е, хубаво, че не бях прочел стратегията, можех да се накисна и повече.

                  Нещото, което прегледах накръст поне беше устава и помня, че видях неща, които откровено не ми харесаха. Е, говорим за субективни чувства.

                  Мога доста да говоря по темата, но нямам време и особено желание.
                  Все пак: непарични вноски на някакви оценени продукти, апорти и т.н. съдържат в себе си риск,
                  Допълнително . дружество, което има право да увеличава капитала и само с решение на СД и този вид увеличение на капитала дори не е ограничено до определено ниво на капитала и до определен срок - това съдържа в себе си риск.
                  Дружество, при което са смесени функциите на капитала - собственост и управление, това съдържа в себе си риск.
                  Дружество, което дава право на членовете на СД сами и само те да участват в увеличението - това съдържа в себе си риск.


                  След кратко замисляне тогава реших, че все пак вероятно си заслужава да поема и нося този риск.
                  Сега прецених, че нещо в картината не ми се връзва и поисках да чуя и други мнения.
                  За мен беше полезно!

                  Поздрави!
                  Last edited by nachev; 08.05.2018, 12:38.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                    След прочитане на дописката на Инвестора, първото нещо, което си помислих беше, че поради неясни причини са смачкали буквално до едно изречение причините за новата емисия.
                    Това стана повод да потърся известието до борсата и констатирах, че Инвестор нямат никаква вина, те са предали дословно информацията, която дружеството е представило на борсата.
                    Става дума за следното: "Компанията възнамерява да изразходва набраните от вторичното предлагане средства за изпълнение на стратегията ѝ за развитие на продуктовия портфейл и реорганизация на корпоративната структура, както и за маркетинг и продажба, включително и за комерсиализация на новоразвити продукти."

                    С оглед на предното набиране на капитал, развитието на ситуациата около дружеството и акцията, поведението на мажоритарите, това изречение в този му вид е буквално най-лошото нещо, което можеха да измислят. Силно разтревожен съм за отношението, което издават към нас.

                    Приемам, че може да има и други мнения, но от това изречение на мен субективно ми лъха на много и застрашително задаващи се разходи. Единствената относително успокоителна дума, която вероятно издава някакви капиталообразуващи мероприятия е "стратегия".
                    За съжаление всичките ми опити да открия такъв документ именуван "Стратегия" в сайта на дружеството беха неуспешни. Моля колегите, които евентуално разполагат с такъв документ да разкажат кратко за него.
                    Има и друга хипотеза. Думата стратегия да е употребена в един по-общ смисъл, с отявлен стремеж само да се даде на информацията един по-напудрен вид.
                    Заповядай - https://2022strategy.sirma.com/
                    Има пълен и съкратен вариант.

                    Коментар


                    • След прочитане на дописката на Инвестора, първото нещо, което си помислих беше, че поради неясни причини са смачкали буквално до едно изречение причините за новата емисия.
                      Това стана повод да потърся известието до борсата и констатирах, че Инвестор нямат никаква вина, те са предали дословно информацията, която дружеството е представило на борсата.
                      Става дума за следното: "Компанията възнамерява да изразходва набраните от вторичното предлагане средства за изпълнение на стратегията ѝ за развитие на продуктовия портфейл и реорганизация на корпоративната структура, както и за маркетинг и продажба, включително и за комерсиализация на новоразвити продукти."

                      С оглед на предното набиране на капитал, развитието на ситуациата около дружеството и акцията, поведението на мажоритарите, това изречение в този му вид е буквално най-лошото нещо, което можеха да измислят. Силно разтревожен съм за отношението, което издават към нас.

                      Приемам, че може да има и други мнения, но от това изречение на мен субективно ми лъха на много и застрашително задаващи се разходи. Единствената относително успокоителна дума, която вероятно издава някакви капиталообразуващи мероприятия е "стратегия".
                      За съжаление всичките ми опити да открия такъв документ именуван "Стратегия" в сайта на дружеството беха неуспешни. Моля колегите, които евентуално разполагат с такъв документ да разкажат кратко за него.
                      Има и друга хипотеза. Думата стратегия да е употребена в един по-общ смисъл, с отявлен стремеж само да се даде на информацията един по-напудрен вид.
                      Last edited by nachev; 08.05.2018, 11:14.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Оставаш ли на същото мнение ?
                        https://www.capital.bg/biznes/kompan...al_ot_borsata/
                        Българската технологична компания "Сирма груп" ще търси още 40 млн. лв. от борсата.
                        Както се казва - апетитът идва с яденето ...
                        Tова са сегашните 40 милки - за другите - друг път Виж за евана агро е сигирно - след 3 години, ако още ги има, ще има ново разводняване на капитала. Затова използвам ироничната вметка, че не виждам с какво са по-различни от евана агро РЕално подобни практики са отвратителни и мен ме отблъскват почти завинаги (нокга не казвай никога), но ще го следя с интерес като барометър за наличния кеш и желанието на пзара (ПФ-та, за нас, мишоците, е ясно) да вярва на картинки и .... още нещо. Шом евана агро успя, ако успее и това тук, значи може и да има нови върхове тази година...
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          Оставаш ли на същото мнение ?
                          https://www.capital.bg/biznes/kompan...al_ot_borsata/
                          Българската технологична компания "Сирма груп" ще търси още 40 млн. лв. от борсата.
                          Както се казва - апетитът идва с яденето ...
                          Има се предвид това увеличение, не някое следващо. Т.е. взели са 11 мил. и сега искат още 40 мил. Сигурно следващото ще е за 100 мил. както са тръгнали, ако има кой да им ги даде.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Оставаш ли на същото мнение ?
                            https://www.capital.bg/biznes/kompan...al_ot_borsata/
                            Българската технологична компания "Сирма груп" ще търси още 40 млн. лв. от борсата.
                            Както се казва - апетитът идва с яденето ...
                            Олеле, тези съвсем се смахнаха.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Аз съм бръснал Ботев на портрет - при правилната "мотивация" всичко се постига - евана агро е доказателството, пак казвам, че не виждам с какво Сирмата е по-зле от евана агро? Ще следя с огромен интерес какво става тук. Нямам.
                              Оставаш ли на същото мнение ?
                              https://www.capital.bg/biznes/kompan...al_ot_borsata/
                              Българската технологична компания "Сирма груп" ще търси още 40 млн. лв. от борсата.
                              Както се казва - апетитът идва с яденето ...
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                                Ти костенурка стригал ли си?
                                Аз съм бръснал Ботев на портрет - при правилната "мотивация" всичко се постига - евана агро е доказателството, пак казвам, че не виждам с какво Сирмата е по-зле от евана агро? Ще следя с огромен интерес какво става тук. Нямам.
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X