IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ами събра ли сте се 10-на човека, които сигурно имате акции и сте на загуба и сега само плюете яко. Нека и има и друга гледна точка - цената на акцията не е отражение на компанията. А компанията не е лоша, особенно за България, с Гугъл и Епъл ли ше се сравняваме

    Коментар


    • Ами не си чел проспекта, но страстно браниш компанията и мажоритарите..Сигурно и акции нямаш..Всичко стана ясно.. А ЗАЩО МИСЛИШ , ЧЕ НА НАШАТА СМЕШНА БОРСА, твоето мнение без обосновка има стойност..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Ха..хаа..Ти се демаскира като пиар на фирмата..Много грубо и смешно..Да обещаваха с ИП ръст на акциите с 20% и дивидент всяка година..Стига си се излагал, даже и да си им служите..Пазара и разпродажбите показват колко си прав и колко те си вярват за да продават.. Както виждаш от цените вече трудно им вярват..
        Нито съм пиар, нито съм гледал проспектите, защото не съм участвал на ИПОто. Малко смешно е да обещават ръст на цената на акциите и по-странно е ако някой повярва. Може да обещават печалба, което и изпълняват. Цените на нашата смешна борса нямат реална стойност

        Коментар


        • Ха..хаа..Ти се демаскира като пиар на фирмата..Много грубо и смешно..Да обещаваха с ИП ръст на акциите с 20% и дивидент всяка година..Стига си се излагал, даже и да си им служите..Пазара и разпродажбите показват колко си прав и колко те си вярват за да продават.. Както виждаш по цените вече трудно им вярват.. Щом толкова вярваш заложи си апартамента и купи от акциите им , които защо са им да ги пазят..
          Last edited by Kiro; 07.06.2018, 23:40.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

            На няколко пъти излъгала, хаха, май ти излъга. Повишение на акциите кой може да обещае и кой ще му повярва? Дивиденти в година на увеличение е неуместно. А за разпродаванете - по цял свят шефовете разпродават и то с милиони. Тези тук са разпродали по няколко стотин хиляди и стана голям проблем. Ами да имаш над 5мил. в хартийки и за кога да си ги пазиш?
            Аз предлагам да видим резултата от увеличението и ако е успешно аз си взимам думите назад и чакам да видя бъдещи резултати. Като цяло компанията може да има успешно бъдеще..........нямам акции и не е препоръка за нищо.......просто мнение на "хейтър"

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Отвори проспекта и ще видиш..За повишението на акциите за редовните дивиденти..
              На няколко пъти излъгала, хаха, май ти излъга. Повишение на акциите кой може да обещае и кой ще му повярва? Дивиденти в година на увеличение е неуместно. А за разпродаванете - по цял свят шефовете разпродават и то с милиони. Тези тук са разпродали по няколко стотин хиляди и стана голям проблем. Ами да имаш над 5мил. в хартийки и за кога да си ги пазиш?

              Коментар


              • Отвори проспекта и ще видиш..За повишението на акциите за редовните дивиденти..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Шефовете на няколко пъти излъгаха инвеститорите и за капак разородаваха безразборно, което в цял свят е лош сигнал за компанията.. Сега ще търсят още пари, дали ще им вярват след лъжите и разпродажбите..Бих ги посъветвал да обяснят на инвеститорите досегашното си поведение, а не само да твърдят , че са недооценени..Не ..оценени са според делата си.. Имам акции , но не съм доволен от досегашните им действия..
                  за какво са излъгали?

                  Коментар


                  • Шефовете на няколко пъти излъгаха инвеститорите и за капак разородаваха безразборно, което в цял свят е лош сигнал за компанията.. Сега ще търсят още пари, дали ще им вярват след лъжите и разпродажбите..Бих ги посъветвал да обяснят на инвеститорите досегашното си поведение, а не само да твърдят , че са недооценени..Не ..оценени са според делата си.. Имам акции , но не съм доволен от досегашните им действия..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                      Стига сте писали глупости в този форум. Значи мажоритарите си гледат бизнеса и не се занимават с вашите спекулацийки, макар, че се справиха по-добре от "баш" инвеститорите в този форум - те продадоха високо, сега купуват ниско, а "разбирачите" от форума направиха обратното и сега ги е яд и искат да изкарат виновен някой друг ... Като пада нещо си мислите, че ще пада вечно. Защо да се излагат?? Браво! - с 12К вдигат цената с 7-8% .., а статията е отделно нещо. А за дивидента - как да го раздават? - хората ще си кажат - те си прибират печалбата, а от нас искат нови пари.П/Е НЕ е над 20!
                      Ами те шефовете сами си продават,сами си купуват а останалите ги гледаме като телета и се чудим зад кой баир изгрява слънцето.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                        Че е хейтърство такова е ,но според мен заслужено.Това че мажовците са "скъсани" както се изрази Монти се вижда от самолет.Като искат да привличат нови инвеститори защо спряха дивидента при повишение на печалбата,да не говорим че миналогодишният от 1ст. не знам как да го окачествя.След като искат да увеличат фри флоута да бяха прехвърлили пакети на доверени хора поне по цени на ИПО-то да не казвам и отгоре ,ами сами си сринаха цената продавайки до тези нива и казват че са несправедливо оценени.Сега решили с по 12 к да подпират цената и в момента когато стигнаха до по-големия ордер на 0.99 се отказаха .Иначе като коефициенти на П/Е над 20 не изглеждат никак подценени.....
                        П.П. Ако не знаят как се прави ударно изкупуване могат да погледнат Софармата и да вземат пример от чичо!
                        Стига сте писали глупости в този форум. Значи мажоритарите си гледат бизнеса и не се занимават с вашите спекулацийки, макар, че се справиха по-добре от "баш" инвеститорите в този форум - те продадоха високо, сега купуват ниско, а "разбирачите" от форума направиха обратното и сега ги е яд и искат да изкарат виновен някой друг ... Като пада нещо си мислите, че ще пада вечно. Защо да се излагат?? Браво! - с 12К вдигат цената с 7-8% .., а статията е отделно нещо. А за дивидента - как да го раздават? - хората ще си кажат - те си прибират печалбата, а от нас искат нови пари.П/Е НЕ е над 20!

                        Коментар


                        • Излагат се !

                          Коментар


                          • След като прочетох заглавието на долуописаната статия "Директори в "Сирма" демонстрираха доверие с ударно изкупуване" и като прочетох за какви бройки става въпрос, се спуках от смях !
                            Тези явно ни вземат за балъци !
                            Пишат "ударно", очаквам 100 000, 200 000 ...., а то по около 12 000
                            Смях, смях !!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от forexar Разгледай мнение
                              Много ненужно хейтърство Какво толкова е станало ?
                              Аз следя публичната информация и опитвам да чета м/у редовете. Това което става тук според мен е:
                              1.За да се вдигне фрии флоута част от акциите са прехвърлени на доверени хора. Явно успешна стратегия.
                              2. Идава време Невек да излезе от Онто и Сирма (с ~70%) трябва или да продаде Онто евтино или да го купи евтино ...
                              3. Купува го - Лично за мен изключително добра сделка, ..но е малко извън плана и се налага да се привлекат още пари .. Как? Ами с уговорени големи инвеститори и неизгодно увеличение - кофти компромис, но е по-добре от евтина продажба на водеща технология и клиентска база.
                              Мненията ми не са препоръки .. имам акции тук, но ... от моя гледна точка в момента цената е доста доста добра заради ситуацията, а не заради алчните глупаци ... Едва ли са глупаци ... Вижте клиентите на фирмата .. вижте продуктите .. стига надцакване с негативни коментари .. това е лесно .. и доста безмислено. след ~2 седмици има ОС - вероятно ще отида. На такива събития много се вижда.
                              Че е хейтърство такова е ,но според мен заслужено.Това че мажовците са "скъсани" както се изрази Монти се вижда от самолет.Като искат да привличат нови инвеститори защо спряха дивидента при повишение на печалбата,да не говорим че миналогодишният от 1ст. не знам как да го окачествя.След като искат да увеличат фри флоута да бяха прехвърлили пакети на доверени хора поне по цени на ИПО-то да не казвам и отгоре ,ами сами си сринаха цената продавайки до тези нива и казват че са несправедливо оценени.Сега решили с по 12 к да подпират цената и в момента когато стигнаха до по-големия ордер на 0.99 се отказаха .Иначе като коефициенти на П/Е над 20 не изглеждат никак подценени.....
                              П.П. Ако не знаят как се прави ударно изкупуване могат да погледнат Софармата и да вземат пример от чичо!
                              Last edited by спекуланта; 07.06.2018, 17:04.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                                Ха..... вчера двама от мажовците си купили по 12к акции и то точно преди увеличението...........артисти!!!
                                Ако бяха вкарали по 1 милка лични пари щях да ги призная ...за заслужили артисти , при 5 - за народни
                                п.с. И статия кърти миФки със заглавието Директори в "Сирма" демонстрираха доверие с ударно изкупуване

                                Last edited by Protokol; 07.06.2018, 12:28.
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X