IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Продължават разпродажбите през Елана! Трупам си пакетче, но ми се иска да знам кой стои насреща и колко още има..
    Имате ли идея кой се напряга толкова да си разпродава акциите при все по-ниска цена и при наченки за зараждане на нов бичи тренд на БФБ?
    Е ти чакаш все на готово.
    Разгледай отчета и си направи изводите .
    А днес при голямото изсипванене сумарно бройката отговаряше на бройката на 1 колега от Ипото.
    Нищо не твърдя - само споделям някои мои наблюдения,които може и да не са верни.
    Иначе и аз въртях алъш - вериш с Елана.
    Купих от тях и продадох на тях от Агрокредита.

    Коментар


    • Колкото до бичият тренд според мен си се заблудил.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
        Продължават разпродажбите през Елана! Трупам си пакетче, но ми се иска да знам кой стои насреща и колко още има..
        Имате ли идея кой се напряга толкова да си разпродава акциите при все по-ниска цена и при наченки за зараждане на нов бичи тренд на БФБ?
        С оглед на великите им интервенции и голямата им лакомия нищо чудно ако видим и 60 ст.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
          Продължават разпродажбите през Елана! Трупам си пакетче, но ми се иска да знам кой стои насреща и колко още има..
          Имате ли идея кой се напряга толкова да си разпродава акциите при все по-ниска цена и при наченки за зараждане на нов бичи тренд на БФБ?
          И аз взех на няколко пъти от Елана но нямам идея колко е голям пакетът. Изсипват си стабилно и явно не им се чака дълго за парата.

          Коментар


          • Продължават разпродажбите през Елана! Трупам си пакетче, но ми се иска да знам кой стои насреща и колко още има..
            Имате ли идея кой се напряга толкова да си разпродава акциите при все по-ниска цена и при наченки за зараждане на нов бичи тренд на БФБ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
              Очаквам и тук да мине увеличението.
              Ще е добър сигнал

              Коментар


              • Очаквам и тук да мине увеличението.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                  не са ли го платили вече? Не знам за балъци и какво ще бъде, но сигурно ще мине увеличението както минаха всички тази година, явно пари има
                  Не са го, мисля че имаха некъв дълъг срок, а през това време са заложени акциите на директорите. Смятай ако не мине увеличението какво изсипване ще има на заложените акции, не ми се мисли направо.....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                    Интересно как ще платят дела от Онтото.... иначе надали ще има балъци да купят на 1 като на борсата скоро ще има 20% по-евтино.....
                    не са ли го платили вече? Не знам за балъци и какво ще бъде, но сигурно ще мине увеличението както минаха всички тази година, явно пари има
                    Last edited by petyob; 05.08.2018, 00:28.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                      Или по скоро пазара да ги отказа
                      Интересно как ще платят дела от Онтото.... иначе надали ще има балъци да купят на 1 като на борсата скоро ще има 20% по-евтино.....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
                        Тези убавци какво направиха с увеличението на капитала? Да не са се отказали?
                        Или по скоро пазара да ги отказа

                        Коментар


                        • Тези убавци какво направиха с увеличението на капитала? Да не са се отказали?

                          Коментар


                          • Иначе са в услуга на акционерите ..

                            Здравейте,

                            Част от инвеститорите на Сирма Груп Холдинг АД, се обслужват от инвестиционен посредник Бета Корп АД.
                            Настоящето съобщение е насочено към тях.
                            За съжаление, със свое решение от 09.07.2018, Комисията по финансов надзор отнема лиценза на ИП Бета Корп АД. Това означава, че дружеството няма да може повече да обслужва наши /и други/ инвеститори. Съответно ще е необходимо прехвърляне на обслужването ви към друг инвестиционен посредник.
                            Инвеститорите, които се обслужват от ИП Бета Корп АД, са получили "Уведомление" за отнетия лиценз през изминалата седмица, от квестора на дружеството. Това Уведомление е в съответствие с чл.29 от „Закона за пазарите на финансови инструменти“, който описва начина на действие при отнемане на лиценз на ИП.
                            Избора на нов инвестиционен посредник е лично решение на всеки инвеститор – т.е. имате пълно право сами да си изберете такъв /за да правите каквото и да било с вашите акции ви трябва ИП/.

                            Същевременно, с цел облекчаване на процедурата и опит за намаляване на загубата на време за прехвърлянето към нов инвестиционен посредник, можем да предложим следния начин на действие:
                            1. Бъдете сигурни, че сте получили Уведомление на Вашия електронен адрес. Ако това не е така, моля да се свържете с обслужващият Ви брокер от ИП Бета Корп АД, за да проверите дали Бета Корп АД разполагат с правилния Ваш електронен адрес и евентуално да им го осигурите;
                            2. В случай че вече сте избрали своя нов ИП и сте сключили съответния договор за обслужване, отговорете на Уведомлението, че искате Вашите акции да се насочат към съответния нов инвестиционен посредник. В отговорът Ви посочете трите си имена или името на представляваното от Вас юридическо лице. Освен електронният Ви отговор, ще е необходимо и лично полагане на подпис в офисите на ИП Бета Корп АД. Нататък, вашият нов инвестиционен посредник ще поеме обслужването на Вашите акции и бъдеща инвестицонна дейност;
                            3. Ако все още не сте избрали нов ИП /срокът, който квесторът поставя в Уведомлението е относително кратък - 3 дни/, то отговорете на Уведомлението, че искате Вашите акции да бъдат насочени към Централния депозитар, като посочите трите си имена или името на Вашето дружество /уведомленията, които изпращат са циркулярни и трябва да знаят, кой им връща отговор/. Прехвърлянето на вашите акции към Централния депозитар ще стане също и ако няма отговор от Ваша страна /тук сте просто учтиви/;
                            4. До пет дни след горното /по закон/ Вашите акции ще са прехвърлени на Централния депозитар по ваша лична сметка.
                            5. „Пасивните инвеститори“ /които не възнамеряват да увеличават или намаляват своите акции скоро, може да спрат до тук. Вашите акции са вече в Централния депозитар /на сигурно място/. „Пасивните“ инвеститори, могат във всеки един бъдещ момент да станат „активни“. По този начин се пестят средства от такси, свързани с обслужването Ви.
                            6. „Активните инвеститори“, които възнамеряват да бъдат по-активни на фондовата борса /да купуват още или да продадат наличните си акции/, но все още не са избрали своя нов инвестиционен посредник, могат спокойно да изберат такъв и да насочат своите акции, които са отнесени по тяхна сметка при Централния депозитар във всеки един бъдещ момент.
                            Обобщение накратко:
                            • нищо страшно не се е случило,
                            • акциите, на клиентите на ИП Бета Корп АД се насочват в Централен депозитар,
                            • можете да ги насочите към нов, избран от Вас инвестиционен посредник сега /отговаряйки на Уведомлението/ или когато решите на по-късен етап.
                            Оставаме на разположение за всякакви въпроси, за да помогнем на нашите инвеститори, които са били обслужвани от ИП Бета Корп АД.

                            Поздрави,
                            Станислав Танушев
                            Директор връзки с инвеститорите
                            Sirma Group Holding JSC
                            landline: (+359 2) 976 8310
                            e-mail:
                            stanislav.tanushev@sirma.bg
                            site:
                            www.sirma.bg

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              ТЕЗИ ИГРАЧИ ИЗПУСНАХА ГУМИТЕ..
                              +
                              Кире помогна ли им по пързалката !? (шегувам се) Май се посъбраха скиори и по други писти.))) Че и при синкосаните даже има, гледам м+с наближило седем, хес вече под пет, даже и някои адциц (като фпп например) напоследък изпускаха малко от налягането. Да не би КК чрез лафовете от близките дни, да ги сугестигира,!? Има ли тенджера и налягане според теб?
                              Не е препоръка... !!!
                              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                ТЕЗИ ИГРАЧИ ИЗПУСНАХА ГУМИТЕ..
                                То едни играчи

                                Коментар

                                Working...
                                X