IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение

    Ако има кой да ги купи ще го пуснат! Ако тоя, който потенциално иска да излезе 40-50 милиона се ослушва - и те ще се ослушват!
    И за мен пускането ще е знак че има интерес но аз го гледам по скоро като минимум записване от 20 млн лева и то от 4 или 5 основни играчи тоест сравнително по раздробено.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

      То ще е СПО, а доколкото знам отдавна го готвят (даже е одобрено от КФН), предполагам, че скоро ще го пуснат
      А не мисля, че публично дружество може въобще да увеличава капитала си със СПО!
      По българските закони би следвало да си е "публично предлагане"!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

        То ще е СПО, а доколкото знам отдавна го готвят (даже е одобрено от КФН), предполагам, че скоро ще го пуснат
        Ако има кой да ги купи ще го пуснат! Ако тоя, който потенциално иска да излезе 40-50 милиона се ослушва - и те ще се ослушват!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

          Някой стабилно купува да не би да има инфо за ИПО-то? Много съм доволен и от отчета!
          То ще е СПО, а доколкото знам отдавна го готвят (даже е одобрено от КФН), предполагам, че скоро ще го пуснат

          Коментар


          • Първоначално изпратено от forexar Разгледай мнение
            E? тънко? Последно човек от съвета на директорите продаде на 1.15. Вярно, че е под IPO цената, но когато става дума за големи количества се преговаря за отстъпка ... Ако цената на 2 бр права е равна или по-голяма от .15 лв няма неетичен елемент в сделката (цената на акция от увеличението е равна на 1лв + цената на две права, доколкото помня)
            Някой стабилно купува да не би да има инфо за ИПО-то? Много съм доволен и от отчета!

            Коментар


            • E? тънко? Последно човек от съвета на директорите продаде на 1.15. Вярно, че е под IPO цената, но когато става дума за големи количества се преговаря за отстъпка ... Ако цената на 2 бр права е равна или по-голяма от .15 лв няма неетичен елемент в сделката (цената на акция от увеличението е равна на 1лв + цената на две права, доколкото помня)
              Мненията ми не са препоръки или съвети за търговия или каквото и да е друго.

              Коментар


              • Кой нормален инвеститор ще вдига цената от тоя бул-шит, като знае че винаги ще изскочи някой от "собствениците" и ще му продаде по-тънко!
                Тук 1.01 ще мечтаем да го видим в необозримото бъдеще!

                ПП Имам акции! Съжалявам че си ги купих!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                  Това ли е показателя ? По добре сметни P/E и EV/EBITDA ...
                  Здравей! След публикуване на отчета това беше реакцията на пазара вчера. Дали акцията е подценена или надценена времето ще покаже. Лично за мен листването на повече ИТ компании на БФБ би било повече от положително. Поздрави и успех в търговията.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                    Това ли е показателя ? По добре сметни P/E и EV/EBITDA ...
                    Аз съм ги сметнал вече

                    Коментар


                    • Тези показатели и анализи добре, но да започнат пак да дават дивидент, че сами застрашават увеличението си на капитала..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                        Най-печелившата компания в днешната сесия е „Сирма Груп Холдинг“ АД, чиито акции поскъпнаха с 1,6%, след като дружеството отчете ръст от 61% на нетната печалба през третото тримесечие на консолидирана база.

                        61% vs 1.6% ???
                        Това ли е показателя ? По добре сметни P/E и EV/EBITDA ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение

                          61 към 16 по ще върви
                          Ако печалбата имаше отношение към капитализацията на дружествата на БФБ, най-малко 2/3 щяха да бъдат на цени много по-високи от
                          текущите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                            Най-печелившата компания в днешната сесия е „Сирма Груп Холдинг“ АД, чиито акции поскъпнаха с 1,6%, след като дружеството отчете ръст от 61% на нетната печалба през третото тримесечие на консолидирана база.

                            61% vs 1.6% ???
                            61 към 16 по ще върви

                            Коментар


                            • Най-печелившата компания в днешната сесия е „Сирма Груп Холдинг“ АД, чиито акции поскъпнаха с 1,6%, след като дружеството отчете ръст от 61% на нетната печалба през третото тримесечие на консолидирана база.

                              61% vs 1.6% ???

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                                Най-голямата българска публична технологична компания „Сирма Груп Холдинг“ АД се похвали със сериозен ръст на печалбата си през третото фискално тримесечие. За периода EBITDA достига 8,5 млн. лв, а нетната печалба на холдинга се увеличава с 61% в сравнение с първото деветмесечие на миналата година, като достига 5,3 млн. лв.
                                Приходите на „дружеството отбелязват ръст от 20,32% на годишна база до 44,7 млн. лв., съобщават от дружеството на база консолидирания си отчет.
                                Приходите от продажби на продукти нарастват с малко по-висок темп от 26,05% до 18,6 млн. лв., докато приходите от продажби на услуги се повишават с 16,29% до 25,6 млн. лв..
                                По-малка е печалбата заради ' неконтролиращото участие' .

                                Коментар

                                Working...
                                X