IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
    Полки, за да си оправдаят инвестицията в дигането на капитала, на пенионните ще им е необходимо цената да мине номинал и поне за известно време да се задържи там. А дали КОЙ или НяКОЙ ще го направи - не мога да кажа. И определено вдигането не се извършва за да се усвоят моите или твоите пари
    нали, ако цената стане 1,05 или 1,10 веднага ще бъдат заляти с акции които после могат да бъдат върнати на левче при вдигането на капитала или направо от пазара ...... като мине увеличението (ако мине, де) след това цената пак ще се върне на 80 ст.

    и недей да лежиш на тази кълка, че пенсиите ще качат над левче защото така трябвало .......... тука помним и случаи при които цената не можа да да стигне номинал, но увеличение на капитал имаше

    не е препоръка - нямам акции и няма да купувам акции на сирма груп холдинг ад
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

      Под стоки се има предвид предимно софтуерни продукти разработени от Сирма според това което разбирам от отчетите. На БФБ се вижда че акцията няма подкрепа за над 1.20 лв вече 3 години така че няма какво да спекулираме колко по скъпо може да се оценят в близко бъдеще. Еланци ги бяха оценили на около 1.80 лв преди години което се видя че е далеч от реалността. За друга борса са прекалено малки в момента та и това не е за дискусия. В момента водещият фактор е ИПО-то и имаме цена на предлагане на нови акции, всякакви други фактори са второстепенни.
      Аз друго разбирам. Стоки или goods са посочени в сегмента Крос индъстри, където са проектите за интеграция с банки, държавата и тн. Това според мен има огромно значение за разбирането на резултатите на компанията, защото там те сами казват, че има жестока конкуренция. Тези услуги аз ги разбирам като получаваш договор и доставяш на клиента сървърите и всичко и след това ги подържаш.Това според мен не са собствени продукти, а е интеграция.

      Точно там е въпросът, кое е собствено и с потенциал да е уникално. Мисля, че дейността е доста трудна за анализиране от отчетите. Има много цифри, но има още повече въпроси около цифрите.

      Коментар


      • Полки, за да си оправдаят инвестицията в дигането на капитала, на пенионните ще им е необходимо цената да мине номинал и поне за известно време да се задържи там. А дали КОЙ или НяКОЙ ще го направи - не мога да кажа. И определено вдигането не се извършва за да се усвоят моите или твоите пари

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение

          Аз гледам приходите и виждам следното. Близо 40% са от стоки, което според мен е препродажба на оборудване когато доставят системи. От това няма как да правят голям марж. След това идват от услуги - абонаменти, консултантски, интеграция и софтуер. Софтуерът е около 30% и там няма растеж спрямо 9М на 2017. Абонаментите също вероятно са добър бизнес, там е по-добре, но са малки все още като сума. За мен като акционер само тези двете ме блазнят и някой би платил пари. Консултации и интеграция не са ми атрактивни за акция.

          Това, че някой ги иска на четворна цена, аз не го вярвам. Бизнесът е разнороден и се съмнявам, че някой целия го иска. Може да греша. Може компанията да е голямо бижу.
          Под стоки се има предвид предимно софтуерни продукти разработени от Сирма според това което разбирам от отчетите. На БФБ се вижда че акцията няма подкрепа за над 1.20 лв вече 3 години така че няма какво да спекулираме колко по скъпо може да се оценят в близко бъдеще. Еланци ги бяха оценили на около 1.80 лв преди години което се видя че е далеч от реалността. За друга борса са прекалено малки в момента та и това не е за дискусия. В момента водещият фактор е ИПО-то и имаме цена на предлагане на нови акции, всякакви други фактори са второстепенни.



          Коментар


          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
            Пазарът определя цената а ние като инвеститори може да възползваме от флуктуации в цената. Има достатъчно голям фрий флоут за да е обективна оценката за разлика от повечето компании на БФБ където мажо диктува цената.

            Сирма е в топ 3 по приходи български ИТ компании което значи че техните продукти и услуги се търсят от пазарът а щом успяват да се продадат и на BBC, Coca Cola, FT, Allianz............ значи са конкурентни и за големи поръчки срещу западни играчи. Лично мнение е че като частна компания биха се продали много по скъпо на фона на цените на придобивания които се случват. Но от друга страна ако стигнат тяхната цел от 100 млн евро приходи до 4 години ще имат евентуално възможността да вземат големите пари та може и това да ги задържа на БФБ.

            Не е препоръка ! Успех!
            Аз гледам приходите и виждам следното. Близо 40% са от стоки, което според мен е препродажба на оборудване когато доставят системи. От това няма как да правят голям марж. След това идват от услуги - абонаменти, консултантски, интеграция и софтуер. Софтуерът е около 30% и там няма растеж спрямо 9М на 2017. Абонаментите също вероятно са добър бизнес, там е по-добре, но са малки все още като сума. За мен като акционер само тези двете ме блазнят и някой би платил пари. Консултации и интеграция не са ми атрактивни за акция.

            Това, че някой ги иска на четворна цена, аз не го вярвам. Бизнесът е разнороден и се съмнявам, че някой целия го иска. Може да греша. Може компанията да е голямо бижу.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

              Пазарът определя цената а ние като инвеститори може да възползваме от флуктуации в цената. Има достатъчно голям фрий флоут за да е обективна оценката за разлика от повечето компании на БФБ където мажо диктува цената.

              Сирма е в топ 3 по приходи български ИТ компании което значи че техните продукти и услуги се търсят от пазарът а щом успяват да се продадат и на BBC, Coca Cola, FT, Allianz............ значи са конкурентни и за големи поръчки срещу западни играчи. Лично мнение е че като частна компания биха се продали много по скъпо на фона на цените на придобивания които се случват. Но от друга страна ако стигнат тяхната цел от 100 млн евро приходи до 4 години ще имат евентуално възможността да вземат големите пари та може и това да ги задържа на БФБ.

              Не е препоръка ! Успех!


              Отгоре на всичко, нещо ми се върти, че щяха да ползват част от парите от увеличението за придобивания в чужбина..... в което има логика с оглед на позициите, които имат. А и така по-лесно ще изпълнят 100-те млн. евра след 4 год.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение

                В правилна посока гледаш. Тук печалбата няма значение, не я гледай, тя е за заглавия на статии. Проблемът е, че не можеш да знаеш кое колко струва в компанията и дали може да се монетизира. Със сигурност има нещо ценно, но на каква цена си заслужава да купи човек малко за спорта също не знам. Куцо беше ИПО-то и за пореден път навредиха на пазара.
                Пазарът определя цената а ние като инвеститори може да възползваме от флуктуации в цената. Има достатъчно голям фрий флоут за да е обективна оценката за разлика от повечето компании на БФБ където мажо диктува цената.

                Сирма е в топ 3 по приходи български ИТ компании което значи че техните продукти и услуги се търсят от пазарът а щом успяват да се продадат и на BBC, Coca Cola, FT, Allianz............ значи са конкурентни и за големи поръчки срещу западни играчи. Лично мнение е че като частна компания биха се продали много по скъпо на фона на цените на придобивания които се случват. Но от друга страна ако стигнат тяхната цел от 100 млн евро приходи до 4 години ще имат евентуално възможността да вземат големите пари та може и това да ги задържа на БФБ.

                Не е препоръка ! Успех!



                Коментар


                • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                  "Ако не смятате да притежавате една акция десет години, дори не си и помисляйте да я купувате за десет минути." - Уорън Бъфет

                  препоръка е...
                  За няколко стотинки фъндък си способен да осереш всички теми.

                  Коментар


                  • "Ако не смятате да притежавате една акция десет години, дори не си и помисляйте да я купувате за десет минути." - Уорън Бъфет

                    препоръка е...
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                      А за това очаквам и цената да мине 1лв.
                      Ивко, кой ще плати над 1 лев за нещо което може да си го купи на 1 лев?
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                        Аз тук не бих взел и една акция.
                        Ако не бяха намалили амортизациите от 7,2 млн. лв. на 3 млн. лв., щеше да са на загуба за групата (или около нулата)... И отново, защо почти половината печалба е в малцинственото участие (пак казвам, без промяната в счетоводната политика, щеше да са на загуба за групата (или около нулата)). И защо кредитите им се увеличават с почти 4 млн. лв. от началото на годината. За софтуерна фирма ….

                        Не е препоръка и не знам защо Ви се бъркам, но сте сложили доста розови очила.
                        не може да не си разбрал, че цялото плюнчене тук е за да се събере публика на която да се прехвърли горещият картоф

                        никой не го интересува какво седи зад акцията ...... зора е да се купи под 90 ст. и да се продаде с десетина % горница

                        ако не се събере достатъчно публика ще се разчита при обявяване на увеличението цената да е избутана до номинала...

                        не е препоръка - нямам акции
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                          Аз тук не бих взел и една акция.
                          Ако не бяха намалили амортизациите от 7,2 млн. лв. на 3 млн. лв., щеше да са на загуба за групата (или около нулата)... И отново, защо почти половината печалба е в малцинственото участие (пак казвам, без промяната в счетоводната политика, щеше да са на загуба за групата (или около нулата)). И защо кредитите им се увеличават с почти 4 млн. лв. от началото на годината. За софтуерна фирма ….

                          Не е препоръка и не знам защо Ви се бъркам, но сте сложили доста розови очила.
                          В правилна посока гледаш. Тук печалбата няма значение, не я гледай, тя е за заглавия на статии. Проблемът е, че не можеш да знаеш кое колко струва в компанията и дали може да се монетизира. Със сигурност има нещо ценно, но на каква цена си заслужава да купи човек малко за спорта също не знам. Куцо беше ИПО-то и за пореден път навредиха на пазара.

                          Коментар


                          • Аз тук не бих взел и една акция.
                            Ако не бяха намалили амортизациите от 7,2 млн. лв. на 3 млн. лв., щеше да са на загуба за групата (или около нулата)... И отново, защо почти половината печалба е в малцинственото участие (пак казвам, без промяната в счетоводната политика, щеше да са на загуба за групата (или около нулата)). И защо кредитите им се увеличават с почти 4 млн. лв. от началото на годината. За софтуерна фирма ….

                            Не е препоръка и не знам защо Ви се бъркам, но сте сложили доста розови очила.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                              При мен е от алчност, но аз купих на доста по-ниско .. и сега гледам.
                              Има още път нагоре ми се струва...... за изпусналите влака говоря, очаквам 1 лв.поне, а това са си 6-7% доходност.... в тия трудни за борсите времена си е ОК

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                Чак пък такова силно търсене да се появи
                                При мен е от алчност, но аз купих на доста по-ниско .. и сега гледам.

                                Коментар

                                Working...
                                X