IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

    единия лайк ти е от мен ........ а аз съм пестелив на лайкове и не давам на всеки

    това е борсата ........ виждаш някоя акция, проучваш я и вземаш решение да инвестираш...

    аз от друга страна според моя опит, разбирания и познания решавам, че пасувам...

    в някоя компания може и двамата да сме акционери, а в друга компания може да сме на различни полюси

    не виждам защо толкова се драматизират нещата заради това, че някой не пее в общия хор, а има различно мнение за някоя акция

    това е живота ......... ако всички бяхме на едно мнение за всичко тогава нямаше да има борса

    успех на всички
    Връщам лайка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от g_iskernov2 Разгледай мнение

      Имам акции и купувам....
      единия лайк ти е от мен ........ а аз съм пестелив на лайкове и не давам на всеки

      това е борсата ........ виждаш някоя акция, проучваш я и вземаш решение да инвестираш...

      аз от друга страна според моя опит, разбирания и познания решавам, че пасувам...

      в някоя компания може и двамата да сме акционери, а в друга компания може да сме на различни полюси

      не виждам защо толкова се драматизират нещата заради това, че някой не пее в общия хор, а има различно мнение за някоя акция

      това е живота ......... ако всички бяхме на едно мнение за всичко тогава нямаше да има борса

      успех на всички
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

        нормални търговски трикове .......... за да се излъжат баламите се излъсква фасадата (хубав отчет, поскъпваща акция, събиране на зяпачи) и който клъвне клъвне - все кяр е ......... накрая "кой от където е" ..... "битият бит, евания еван"

        не е препоръка ........ нямам и не искам да имам...
        Имам акции и купувам. Смятам, че компанията и акцията си струва. Следя ги от известно време и мисля, че имат добри продукти. Една от малкото компании са, които продават по целия свят. А дори само заради това бих ги подкрепил. А, polki, ясно е че българите мрънкаме. То не може нещо да е добре, ако е - значи има нещо гнило . Пишат, че ще дават дивиденти за 2019, ясно е че ако излязат на по-голяма борса цената ще е по-висока - в това са прави. Но не вярвам, че ще е толкова колкото им се иска- един от техните хора не си спомням кой беше говореше за 10 пъти по-висока цена. Това са глупости - нормално ако ходят на NASDAQ е P/E около 20, те са на 10-на мисля. Програмистчета - мечтаят си Но пък прявят неща да се случват. Е, може да се издънят, но от 10 години растат, смятам че скоро ще обявят увеличението (ако се съди по активността им напоследък), а с пари защо пък да не продължат да правят това което са правили и без пари Очевидно са намерили парите за увеличението и сега гледат да оберат колкото може повече.

        И аз като теб, polki, казвам "не е препоръка"

        Коментар


        • да напомня!!!

          нямам акции и не искам да имам акции на сирма ........ изказвам личното си мнение като страничен наблюдател по позицията....
          fuск the bеаr - give me the bееr

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

            гледай градус сещай се за сирма .......... но при градус поне обещават дивидент, а при сирма и това не се обещава...
            Малко приказки в стил Полки,индиянеца и сие и продавачите са налице.На нашата борса малко и трябва за да
            се сменят нагласите.
            Last edited by Grosss; 21.11.2018, 16:54.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
              Та викаш, значи, който взема е балама?
              гледай градус сещай се за сирма .......... но при градус поне обещават дивидент, а при сирма и това не се обещава...
              fuск the bеаr - give me the bееr

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                Според мен много от спекулантския кеш ще дойде тук който се освободи от вчера....до един лев на увеличението има още....за три години. Може и 2лв да стане...
                борсата очевидно търси позиции като Сирма
                fuск the bеаr - give me the bееr

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  А Елана обещаваха 2 лева.. Да видим тази година ще има ли дивидент..
                  Според мен много от спекулантския кеш ще дойде тук който се освободи от вчера....до един лев на увеличението има още....за три години. Може и 2лв да стане...
                  борсата очевидно търси позиции като Сирма

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    А Елана обещаваха 2 лева.. Да видим тази година ще има ли дивидент..
                    2 лева за 3 акции

                    Коментар


                    • А Елана обещаваха 2 лева.. Да видим тази година ще има ли дивидент..

                      Коментар


                      • Та викаш, значи, който взема е балама?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                          Тогава още не се шумеше много по вдигането на капитала. А и отчета беше по-скромен. Пък и се поизчисти предлагането около 0,84 Т.е. виждам 3 фактора които подпомагат вдигането.
                          нормални търговски трикове .......... за да се излъжат баламите се излъсква фасадата (хубав отчет, поскъпваща акция, събиране на зяпачи) и който клъвне клъвне - все кяр е ......... накрая "кой от където е" ..... "битият бит, евания еван"

                          не е препоръка ........ нямам и не искам да имам...
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Пазара над 95% е надолу. В такъв момент всеки се ослушва какво да разтика - имаме натиск. Голяма част от търгуваните акции са на служители - в повечето случаи не се интересуват от акции и продават - като при софармата примерно. Липса на подкрепа от мажоритар. И ето цената паднала. И дотук не съм писал нищо за самото дружество.
                            Началното ми количество беше над 1лв купено. В диапазона 1-0,90 не съм купувал по спомен. Като стигна 0,86 и надолу започнах да добавям. Тогава още не се шумеше много по вдигането на капитала. А и отчета беше по-скромен. Пък и се поизчисти предлагането около 0,84 Т.е. виждам 3 фактора които подпомагат вдигането.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                              Полки, никъде не съм каза кой купува, и най-малко бих казал че пенсиите го правят. Купих немалко и вероятно още малко ще взема тази седмица. А дали като мине левче цената ще се появят огромни количества продава - то ще зависи от сантимента - неминуемо част ще кешират, но и ще има немалко, които ще задържат. Вероятно и аз може да съм от тях, в момента не съм решил.
                              Каква е логиката като цяло да падне цената до 0.83 ст ако някой ще диктува цената заради ИПО-то ? За мен пазарът си спекулира в двете посоки и ако големият продавач е намалил позицията а има купувачи то нормално цената си расте.




                              Коментар


                              • Полки, никъде не съм каза кой купува, и най-малко бих казал че пенсиите го правят. Купих немалко и вероятно още малко ще взема тази седмица. А дали като мине левче цената ще се появят огромни количества продава - то ще зависи от сантимента - неминуемо част ще кешират, но и ще има немалко, които ще задържат. Вероятно и аз може да съм от тях, в момента не съм решил.

                                Коментар

                                Working...
                                X