IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
    Отлепи най -сетне

    Ако и халфотчета е готов, да го пускат и да се връща към номинала си!

    Коментар


    • Отлепи най -сетне

      Коментар


      • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение

        сигурно "далновидните" инвеститори от Алианц...
        Те нямат. Доверие и НН имат към 30.06. Другите не ги гледам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

          Предполагам че някой ПФ реализира солидна отрицателна доходност продавайки на 39 ст. акциите записани на ИПО по 1,20
          Хвала на таквизи далновидни инвеститори!!
          Дано по скоро се разкарат от БФБ - София и пазара да се освободи от задушаващата им хватка!
          сигурно "далновидните" инвеститори от Алианц...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
            Кюфтета
            Предполагам че някой ПФ реализира солидна отрицателна доходност продавайки на 39 ст. акциите записани на ИПО по 1,20
            Хвала на таквизи далновидни инвеститори!!
            Дано по скоро се разкарат от БФБ - София и пазара да се освободи от задушаващата им хватка!

            Коментар


            • Кюфтета

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение

                От регулатори полза няма. Wirecard бяха одитирани от BIG4 и какво стана? Бяха регулирано от немските регулатори защото бяха в DAX и какво от това? Примери още много Enron,Dexia и тн. Регулаторите са прах в очите на дребните инвеститори. Всеки сам трябва да си преценява риска. Ако това не е станало ясно след КТБ, няма надежда.
                При Wirecard вината е на одиторите основно, но на фона на раземера на пазара това е капка в морето, винаги има гнило някъде. Въпросът е, че при нас капка в морето е качественото. А за риска - преценявам и нямам акции в БГ компании.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
                  Писал съм и друг път, но ще повторя. БФБ може да е добро място за финансиране на средно големи фирми, като Сирма. Но трябва да има регулатор, който да ги контролира, дали не лъжат. От години слушаме от ръководството, как щели да се листнат някъде другаде, как може утре да продадат за 100 млн. (даже долари май бяха). Това са лъжи и манипулация на пазара, нека да не се лъжем. Не че на запад няма измами и тн., но тук с една шепа активни компании не можем да се справим и да положим няккави основи на пазар.

                  За отчета за Q1 не пречи пандемията, от вкъщи ще го изготвят.
                  От регулатори полза няма. Wirecard бяха одитирани от BIG4 и какво стана? Бяха регулирано от немските регулатори защото бяха в DAX и какво от това? Примери още много Enron,Dexia и тн. Регулаторите са прах в очите на дребните инвеститори. Всеки сам трябва да си преценява риска. Ако това не е станало ясно след КТБ, няма надежда.

                  Коментар


                  • Писал съм и друг път, но ще повторя. БФБ може да е добро място за финансиране на средно големи фирми, като Сирма. Но трябва да има регулатор, който да ги контролира, дали не лъжат. От години слушаме от ръководството, как щели да се листнат някъде другаде, как може утре да продадат за 100 млн. (даже долари май бяха). Това са лъжи и манипулация на пазара, нека да не се лъжем. Не че на запад няма измами и тн., но тук с една шепа активни компании не можем да се справим и да положим няккави основи на пазар.

                    За отчета за Q1 не пречи пандемията, от вкъщи ще го изготвят.

                    Коментар


                    • Еми момчета качили сме се на тоз влак, ще се возим, факт е че много-милиардни холдинги по света имат консолидирни дори за 2-рото тримесечие, а на БФБ много в това число и Сирма нямат и за 1-вото .. тука личи кой има ориенталски манталитет и кой западен .. Преди 2 месеца излезе одитирания за 2019 - показателите добре , ама дали не се еквалибристики - все пак всички видяхме тримесечните за миналата година и различното тълкуване на счетоводните стандарти през годината... една акция е на цената на една вафла, какво му плащаш

                      Коментар


                      • Те правителството им дадоха карт бланш с тая "психария-пандемия" ,всички си стояха в къщите ... и три ,четири месеца закъснение за нищо ги нямат

                        Коментар


                        • Пълен застой по тази позиция във форума, 4 месеца никой не е писал. Казах си, дай да видя отчетите за Q1, но се оказа, че няма консолидирани, За разлика от миналата година, когато още края на май е имало за Q1.

                          Явно вече не им пука за нищо.

                          Коментар


                          • Аз чета отчетите, не е достатъчно, факт, но повечето неща се виждат и там. Мен местенето на фирми и джуркането вътре в групата не ме притесняват толкова, това си е нормално в определена степен. Бих се радвал на БИГ4 одитор, не е панацея, но понеже ще са нови, ще се постараят да си вържат гащите. Надали ще стане, макар че предложих да го предложим, ако можем на ОСА.

                            Всичко около Сирма за мен е обществено полезен труд да напиша мението си тук, пари се съмнявам, че ще изкрам скоро.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nobody Разгледай мнение
                              Ленко, това за параметрите на сделката с фонда относно дела му в Онтотекст има ли го публично?
                              Ами аз не съм си го измислил и не съм вътрешен човек. Значи го има публично.
                              Ако трябва да перефразирам Татяна Лолова от един неин велик скеч, любимата ми книга е Търговския регистър.
                              А там документите на съзвездието "сирма" са четиво което не е за хора със слаби сърца. Заплетени истории, роене на фирми, прехвърляния, вливания, преименувания, непарични увеличения на капитали, сделки тип "взаимно изкупуване". Не съм чел роман с повече динамика и обрати....
                              Личното ми мнение е че ако собствениците се занимаваха повече с бизнеса на компанията и по-малко с финансово-счетоводни еквилибристики, компания щеше да е в много по-добро състояние.
                              Та това е - четете Търговския регистър. Мисля че това е задължителното четиво за всеки инвеститор. Аз не бих си купил тоалетна хартия от фирма която на съм проверил дали е стабилна, пък камо ли акциите и.

                              Коментар


                              • Ленко, това за параметрите на сделката с фонда относно дела му в Онтотекст има ли го публично? Не споря, че вероятно е така, просто компанията пропуска да публикува важна информация. Бях споменал и за одитора и начина на отчитане.

                                А за качеството на Онтотекст съвсем не споря, затова чакам сделка за него или за нещо, за да видим има ли нещо ценно.

                                Коментар

                                Working...
                                X