IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сирма Груп Холдинг АД (SGH / SKK )

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Излагат се !

    Коментар


    • След като прочетох заглавието на долуописаната статия "Директори в "Сирма" демонстрираха доверие с ударно изкупуване" и като прочетох за какви бройки става въпрос, се спуках от смях !
      Тези явно ни вземат за балъци !
      Пишат "ударно", очаквам 100 000, 200 000 ...., а то по около 12 000
      Смях, смях !!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от forexar Разгледай мнение
        Много ненужно хейтърство Какво толкова е станало ?
        Аз следя публичната информация и опитвам да чета м/у редовете. Това което става тук според мен е:
        1.За да се вдигне фрии флоута част от акциите са прехвърлени на доверени хора. Явно успешна стратегия.
        2. Идава време Невек да излезе от Онто и Сирма (с ~70%) трябва или да продаде Онто евтино или да го купи евтино ...
        3. Купува го - Лично за мен изключително добра сделка, ..но е малко извън плана и се налага да се привлекат още пари .. Как? Ами с уговорени големи инвеститори и неизгодно увеличение - кофти компромис, но е по-добре от евтина продажба на водеща технология и клиентска база.
        Мненията ми не са препоръки .. имам акции тук, но ... от моя гледна точка в момента цената е доста доста добра заради ситуацията, а не заради алчните глупаци ... Едва ли са глупаци ... Вижте клиентите на фирмата .. вижте продуктите .. стига надцакване с негативни коментари .. това е лесно .. и доста безмислено. след ~2 седмици има ОС - вероятно ще отида. На такива събития много се вижда.
        Че е хейтърство такова е ,но според мен заслужено.Това че мажовците са "скъсани" както се изрази Монти се вижда от самолет.Като искат да привличат нови инвеститори защо спряха дивидента при повишение на печалбата,да не говорим че миналогодишният от 1ст. не знам как да го окачествя.След като искат да увеличат фри флоута да бяха прехвърлили пакети на доверени хора поне по цени на ИПО-то да не казвам и отгоре ,ами сами си сринаха цената продавайки до тези нива и казват че са несправедливо оценени.Сега решили с по 12 к да подпират цената и в момента когато стигнаха до по-големия ордер на 0.99 се отказаха .Иначе като коефициенти на П/Е над 20 не изглеждат никак подценени.....
        П.П. Ако не знаят как се прави ударно изкупуване могат да погледнат Софармата и да вземат пример от чичо!
        Last edited by спекуланта; 07.06.2018, 16:04.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
          Ха..... вчера двама от мажовците си купили по 12к акции и то точно преди увеличението...........артисти!!!
          Ако бяха вкарали по 1 милка лични пари щях да ги призная ...за заслужили артисти , при 5 - за народни
          п.с. И статия кърти миФки със заглавието Директори в "Сирма" демонстрираха доверие с ударно изкупуване

          Last edited by Protokol; 07.06.2018, 11:28.
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Много ненужно хейтърство Какво толкова е станало ?
            Аз следя публичната информация и опитвам да чета м/у редовете. Това което става тук според мен е:
            1.За да се вдигне фрии флоута част от акциите са прехвърлени на доверени хора. Явно успешна стратегия.
            2. Идава време Невек да излезе от Онто и Сирма (с ~70%) трябва или да продаде Онто евтино или да го купи евтино ...
            3. Купува го - Лично за мен изключително добра сделка, ..но е малко извън плана и се налага да се привлекат още пари .. Как? Ами с уговорени големи инвеститори и неизгодно увеличение - кофти компромис, но е по-добре от евтина продажба на водеща технология и клиентска база.
            Мненията ми не са препоръки .. имам акции тук, но ... от моя гледна точка в момента цената е доста доста добра заради ситуацията, а не заради алчните глупаци ... Едва ли са глупаци ... Вижте клиентите на фирмата .. вижте продуктите .. стига надцакване с негативни коментари .. това е лесно .. и доста безмислено. след ~2 седмици има ОС - вероятно ще отида. На такива събития много се вижда.
            Мненията ми не са препоръки или съвети за търговия или каквото и да е друго.

            Коментар


            • Ха..... вчера двама от мажовците си купили по 12к акции и то точно преди увеличението...........артисти!!!

              Коментар


              • Ако няма уговорено увеличение с 2-3 големи, няма да мине. Мажоритарите очевидно са скъсани. От пазара надали ще запишат и 1/2 акция. Балъците свършиха

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iblis Разгледай мнение

                  На дъното на доверието, нали. Цената има още много път надолу
                  Разсмя ме, благодаря - толкова истина само в две изречения! Тук, както казах, следя за спорта и като ориентир за сантиментите на борсата. Много ми напомня за май последното ИПО преди кризата - на Херти - искаха да пуснат май 3 милиона акции, накрая продадоха 10К или нещо от сорта - просто пазарът вече не вярваше на сълзи А едни други звезди като Инвестбанк така и не успяха да направят ИПО, въпреки желанието на петя сервитьорката за лесни пари от пазара. така че това ИПО (или СПО, както повече ви кефи) за мен ще е лакмус - ако го запишат, значи сме далече от спада, ако не го запишат и се провали с гръм и трясък, май ще трябва да се замислям за изход.

                  Гледам и съм си взел пуканки
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Тук мажоритарите смазаха акцията с разпродажби и задълго я изпратиха на ниски цени..Имам малко , но за мен е поредното излагане след ИПО..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                      Някой има ли идея кога ще пускат за търговия правата?
                      Тук за всички акционери важи единствено “пернишкото право”, ако ме разбирате

                      Коментар


                      • Някой има ли идея кога ще пускат за търговия правата?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение



                          В момета доверието тук е 0, което може да значи, че сме на дъното
                          На дъното на доверието, нали. Цената има още много път надолу

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                            0.90 е супер за вход, купих си още пък да видим..... средната ми вече е доста под уевче...... гледаме мача
                            .... Ще е хубаво Ако не продава управляващата клика на Сирма (Цецо, сестра му и ко).

                            Те прехвърлиха много дялове на разни свои хора - така, че трудно се следи кога продават вече

                            За жалост думата на Цецо по тема ( цена за увеличение на капитал) не струва пукната пара.

                            В момета доверието тук е 0, което може да значи, че сме на дъното

                            П.П.
                            Лелю Радке , моля те смили се над клетите акционери

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
                              0.90 е супер за вход, купих си още пък да видим..... средната ми вече е доста под уевче...... гледаме мача
                              Добре!

                              Коментар


                              • 0.90 е супер за вход, купих си още пък да видим..... средната ми вече е доста под уевче...... гледаме мача

                                Коментар

                                Working...
                                X