IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
    За отношение и квалификации няма до коментирам. Единствено за това, че портфейлът, който управляват в момента е рекордно голям спрямо всяко едно предходно първо тримесечие и съответно на тази база очаквам рекордни продажби и рекордна печалба за Q1. Може и да не съм прав де, но на мен така ми изглеждат нещата. За последната година са раздали нови около 12млн лв и не виждам как погашенията ще са по-голяма сума.
    Логично е да е така. Важен е портфейла като цяло да расте. Всеки лев отгоре носи лихви, съответно рекордни приходи при рекордни размери на портфейла. Ако погледнем миналите години, дори да има по-слаби месеци (спрямо предходната година), после се наваксва, защото следват по-силни (спрямо предходната година).
    За мен е позитивно, че си покриват и старите заеми с наличния кеш, така ще плащат по-малко лихви (съответно повече печалба). Вие какво мислите?
    Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

    Коментар


    • За отношение и квалификации няма до коментирам. Единствено за това, че портфейлът, който управляват в момента е рекордно голям спрямо всяко едно предходно първо тримесечие и съответно на тази база очаквам рекордни продажби и рекордна печалба за Q1. Може и да не съм прав де, но на мен така ми изглеждат нещата. За последната година са раздали нови около 12млн лв и не виждам как погашенията ще са по-голяма сума.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
        Подозирах, че тук не е въпросът да има обективност - явно си е така. Извинявай, че ти се намесих.

        Поздрави и успех в другите ти инвестиции!
        Здрасти, сега го виждам - последното нещо, което съм правил в този форум, е да се заяждам с добронамерени хора, които нито са ме обидили, нито пък са се заяли за някоя глупост, а водят конструктивен диалог. То даже и с идиотите не споря вече, щото няма смисъл

        Та кажи, кое в моят коментар те подразни и не е истина:
        - че януари и февруари са им ултра слаби, но пък акцията расте, точно като една чиста акция
        - че финансирането им е фиксирано на 8,5%, т.е. нисък приход от нови лизинги води до по-ниска печалба, сравнен с периода преди една година, при равни други условия
        - или че Евреста и еВаната са номер 1 - чак им се накефих как преебаха системата, за да влязат в Софикс напълно законово и по правилата, макар и неморално с изкуствено надуване на броя акционери - същий Цвъки с новото му апартаментче - пак законно, но неморално

        Ако не искаш дискусия, няма да я водим, това е твое право, но аз поне не виждам какво невярно съм казал?
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Подозирах, че тук не е въпросът да има обективност - явно си е така. Извинявай, че ти се намесих.

          Поздрави и успех в другите ти инвестиции!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

            Без да се опитвам да споря за нещо с теб, само с оглед на обективността искам да ти обърна внимание на тези месечни данни дето гледаш. Това не са приходи, а обявяват колко са новоотпуснатите кредити. Вярно е че новите кредити са много малко, но това не пречи приходите и печалбата да е рекордно висока за първия 1 или 2 месеца на годината.

            Поздрави
            Не че нещо, а и не искам да ви развалям рахатлъка, щото всеки, като влезе някъде в акция, става сектант, а еВаната секта на Евереста си е сила , но ти четеш отчетите като дявола евангелието. То много ясно си го пише на началната им страница - всичките им лизинги са на 8,5% фиксирана лихва (каквото и да значи това), т.е. колкото по-малък обем нови лизинги, толкова по-малка бъдеща печалба, щото старите експайърват и трябват нови, за да се запази доходността, а нови няма. Това е реалността към момента, но пък точно тази реалност не пречи по никакъв начин акцията да расте, въпреки най-слабите си 2 месеца във всяко едно отношение евър - чиста акция, както би казал Професор Каро Какво ще стане в следващите месеци - гледаме и ще видим, засега акцията е тотален шит, но пък нали расте - ин Евереста уи тръст
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Не че нещо, но резултатите за първите 2 месеца са не просто плачевни, те са трагични, така че след дивидента тук цената трябва твърдо да слезе под 1,10, т.е. под емисионната от миналата година, а нищо чудно да тества и левчето, ако се развиват все така перфектно - хак даму е на Евереста - който съм го проклел, не е прокопсал!. Особено януарските данни са потресаващи - най-слабият месец, откакто се отчитат месечно, а капиталът вече е дабъл на предишния.
              Без да се опитвам да споря за нещо с теб, само с оглед на обективността искам да ти обърна внимание на тези месечни данни дето гледаш. Това не са приходи, а обявяват колко са новоотпуснатите кредити. Вярно е че новите кредити са много малко, но това не пречи приходите и печалбата да е рекордно висока за първия 1 или 2 месеца на годината.

              Поздрави

              Коментар


              • Не че нещо, но резултатите за първите 2 месеца са не просто плачевни, те са трагични, така че след дивидента тук цената трябва твърдо да слезе под 1,10, т.е. под емисионната от миналата година, а нищо чудно да тества и левчето, ако се развиват все така перфектно - хак даму е на Евереста - който съм го проклел, не е прокопсал!. Особено януарските данни са потресаващи - най-слабият месец, откакто се отчитат месечно, а капиталът вече е дабъл на предишния. Дивидентът за 2018 е твърде вероятно да е последният сравнителено приличен такъв, особено ако тези резултати от първите 2 месеца не са някакъв екстремум, а се окажат трайна тенденция.
                П.С. Нямам и няма и да купя - никога вече!
                П.П.С. Често са ме наричали хейтър за щяло и нещяло, но тук наистина влизам, за да си похейтя на воля, макар да съм напълно прав за момента за Еверестката акция, която се креши само на врътки, но не и на резултати, щото нали знаете - truth is hate for those who hate the truth
                Не е препоръкЪ
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  Надявам се да не го правят. Все пак взимат облигации на които плащат лихви и би било необосновано да не задържат повече кеш от печалбата при тези условия. Не че парите са много, но въпросът е принципен
                  аз вече казах че според мен ще бъде 5,5 след данъци.........не че им е много кеша...с това тъпо увеличение на капитала....и ми се струва че цялата работа беше да намърдат акцията в софикс........както и да е .......ще видим какво ще стане... имам акции все още харесвам модела...основна тежест в протфейла ми е и да ви кажа честно струва ми се, че тука скоро ще има новини...........звездите ми го говорят.....не е препоръка разбира се

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                    Какво мислите за годишния отчет? 90% дивидент бруто прави 0,058 лв. Дали ще дадат 6 ст?
                    Надявам се да не го правят. Все пак взимат облигации на които плащат лихви и би било необосновано да не задържат повече кеш от печалбата при тези условия. Не че парите са много, но въпросът е принципен
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Какво мислите за годишния отчет? 90% дивидент бруто прави 0,058 лв. Дали ще дадат 6 ст?
                      Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                      Коментар


                      • Дивидента го смятах 5.5 стотинки нето.....догодина според мен ще е не по малко от 6.5 стотинки нето

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ivan.b Разгледай мнение
                          при положение за 2017 печалба 1.8мил. дивидент 0.085 печалба за 2018 2.3мил.ално нали
                          . дивидент 0.10 е норм
                          Броят акции е доста по-голям отпреди година и съответно печалбата ще се раздели на повече.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • при положение за 2017 печалба 1.8мил. дивидент 0.085 печалба за 2018 2.3мил.ално нали
                            . дивидент 0.10 е норм

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bocman Разгледай мнение
                              ДНЕВЕН БЮЛЕТИН НА БФБ
                              ....ЕЛАНА Агрокредит с 31.3% ръст на нетната печалба на годишна база, достигайки 2.4 млн. лв. през 2018 г., което ще доведе до 0.058 лв. дивидент за акция.
                              Според мен тук целта е да синтезират колкото може по-голям портфейл, което за тях си е шест, обаче след поредно евентуално ново увеличение на капитала ... книжката се бетонира на сегашно ниво ))) (не е препоръка), мамбо номер 5 звучи като агро номер 5 ))

                              Коментар


                              • ДНЕВЕН БЮЛЕТИН НА БФБ
                                ....ЕЛАНА Агрокредит с 31.3% ръст на нетната печалба на годишна база, достигайки 2.4 млн. лв. през 2018 г., което ще доведе до 0.058 лв. дивидент за акция.

                                Коментар

                                Working...
                                X