IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Айде дивидента дойде банда .............

    Коментар


    • Емитент: Елана Агрокредит АД-София (0EA)
      На проведено на 28.05.2019 г. ОСА на Елана Агрокредит АД-София (0EA) е взето решение за разпределяне на дивидент за 2018 г., както следва:
      - Брутен дивидент на една акция: 0.05815346004 лв.;
      - Начална дата за изплащане на дивидента: 05.07.2019 г.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

        Отчетох таксите за обслужващото дружество през четвъртите тримесечия и аз го изкарах 6,3 ст., така че почти единомислие за годишната прогноза
        да..... +1
        не си отчел според мен че ще дадат 90% от печалбата от там идва разликата между 2,04 и 1,88 ст. Искам да отбележа че вчера го прехвърлих само без да се задълбочавам......така че твоята сметка може и да е по точна ....... ще видим ........успех

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

          Здравейте
          тъй като планирам да пиша по отчета, аз 90% о нетото го докарвам 2,04 ст. на акция а не 1,88. Откъде ли идва разликата между вашите и моите сметки?

          831 хил печалба делено на 36 630 хил акции по 0,9 ми дава 2,04 ст. Виждам че са си отчели 92 хил. данък печалба.

          Ако екстраполираме отиват на 8 ст. а не 6,7 има дебела разлика. Но трябва да видя в последното кю да не отчитаха разни неща надолу еднократно...

          Имам и акции

          Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
          Отчетох таксите за обслужващото дружество през четвъртите тримесечия и аз го изкарах 6,3 ст., така че почти единомислие за годишната прогноза
          Last edited by mpy_yordanov; 22.04.2019, 21:07.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
            Другари, тука за първото тримесечие има около 1,88 ст. НЕТО на акция. Отчитайки опит от предходните години тука си отиваме на 6,7 ст. нето на акция на годишна база. Това консервативна прогноза. Оптимистичната прогноза е около 7 стотинки нето. Досега ги целих размерите на дивидентите.....ще видим дали ще позная и за 2019г.

            Успех на всички и горното не е препоръка за търговия с акцийте на Елана Агрокредит.
            Чао банда............
            Здравейте
            тъй като планирам да пиша по отчета, аз 90% о нетото го докарвам 2,04 ст. на акция а не 1,88. Откъде ли идва разликата между вашите и моите сметки?

            831 хил печалба делено на 36 630 хил акции по 0,9 ми дава 2,04 ст. Виждам че са си отчели 92 хил. данък печалба.

            Ако екстраполираме отиват на 8 ст. а не 6,7 има дебела разлика. Но трябва да видя в последното кю да не отчитаха разни неща надолу еднократно...

            Имам и акции

            Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
            Last edited by mpy_yordanov; 22.04.2019, 16:04.

            Коментар


            • Оптимистичен отчет... 30% нагоре печалбата. Намаляване на задлъжнялостта...
              Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

              Коментар


              • Другари, тука за първото тримесечие има около 1,88 ст. НЕТО на акция. Отчитайки опит от предходните години тука си отиваме на 6,7 ст. нето на акция на годишна база. Това консервативна прогноза. Оптимистичната прогноза е около 7 стотинки нето. Досега ги целих размерите на дивидентите.....ще видим дали ще позная и за 2019г.

                Успех на всички и горното не е препоръка за търговия с акцийте на Елана Агрокредит.
                Чао банда............

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                  месечните отчети не дават пълната картина, трябва да се гледат тримесечните

                  Портфейлът от лизингови договори и търговски заеми в края на 2018 г. е 53,3 млн. лв., спрямо 46,2 млн. лв. в началото на годината или увеличение със 7 млн. лв.

                  Кредитната експозиция към края на миналата година е 21,6 млн. лв., включително 6,17 млн. лв. по облигационен заем. В началото на годината кредитната експозиция е била за 27,3 млн. лв. или с 5,7 млн. лв. по-голяма.

                  тоест лихвоносните активи нарастват със 7 млн., лихвоносните пасиви намаляват с 5,7 млн. лв.

                  Но и акциите са двойно повече и дивидента на акция намалява, въпреки повишените нетен лихвен доход и печалба

                  между другото има суша и фермерите може да прибегнат до оборотни кредите или да купуват от закъсали колеги. Странно но това може да е плюс за Агрокредит.

                  дано падне дъжд инаме ще стане мътна и кървава в земеделието. Банките, които подбиваха лихвите в сектора ще се замислят, което води до намаляване на конкуренцията срещу агрокредита. Ренти може да няма, реколта също и другите борсови компании свързани със земята да пият голяма чаша студена вода. Другата седмица го дават да вали, дано познаят този път.

                  При суша Атера ще може да купува евтино земя, но рентите и цената на старата й земя ще страдат.

                  Агрия не смея да я анализирам, защото твърдят че имат поливно земеделие над голяма част от земата си и това би променило нещата. Там ми е малко мъгла с посоката при суша. Може пак така да купят евтино зема ако са добре финансово.

                  https://www.investor.bg/novini-i-ana...esbank-277492/

                  имам акции в някои от земеделските компании
                  не искам да чета, че няма да има рента, само това не

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

                    месечните отчети не дават пълната картина, трябва да се гледат тримесечните

                    Портфейлът от лизингови договори и търговски заеми в края на 2018 г. е 53,3 млн. лв., спрямо 46,2 млн. лв. в началото на годината или увеличение със 7 млн. лв.

                    Кредитната експозиция към края на миналата година е 21,6 млн. лв., включително 6,17 млн. лв. по облигационен заем. В началото на годината кредитната експозиция е била за 27,3 млн. лв. или с 5,7 млн. лв. по-голяма.

                    тоест лихвоносните активи нарастват със 7 млн., лихвоносните пасиви намаляват с 5,7 млн. лв.

                    Но и акциите са двойно повече и дивидента на акция намалява, въпреки повишените нетен лихвен доход и печалба

                    между другото има суша и фермерите може да прибегнат до оборотни кредите или да купуват от закъсали колеги. Странно но това може да е плюс за Агрокредит.

                    дано падне дъжд инаме ще стане мътна и кървава в земеделието. Банките, които подбиваха лихвите в сектора ще се замислят, което води до намаляване на конкуренцията срещу агрокредита. Ренти може да няма, реколта също и другите борсови компании свързани със земята да пият голяма чаша студена вода. Другата седмица го дават да вали, дано познаят този път.

                    При суша Атера ще може да купува евтино земя, но рентите и цената на старата й земя ще страдат.

                    Агрия не смея да я анализирам, защото твърдят че имат поливно земеделие над голяма част от земата си и това би променило нещата. Там ми е малко мъгла с посоката при суша. Може пак така да купят евтино зема ако са добре финансово.

                    https://www.investor.bg/novini-i-ana...esbank-277492/

                    имам акции в някои от земеделските компании
                    Такива коментари харесвам и това ме задържа във форума!
                    Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bocman Разгледай мнение
                      .......Решение за разпределение на финансов резултат. Проект за решение: Печалбата за 2018 г., в размер на 2 366 840.98 лв., да бъде разпределена по следния начин:
                      10 % или 236 684.10 лв. за попълване Фонд „Резервен“ на Дружеството;
                      Остатъкът от 2 130 156.88 лв., да бъде разпределен като дивидент, като определя брутен дивидент в размер на 0.05815346004 лв. на една акция от капитала на Дружеството.......
                      Никак не е зле.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

                        аз вече казах че според мен ще бъде 5,5 след данъци.........
                        +111111111111111111111111111111111111

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bocman Разгледай мнение
                          .......Решение за разпределение на финансов резултат. Проект за решение: Печалбата за 2018 г., в размер на 2 366 840.98 лв., да бъде разпределена по следния начин:
                          10 % или 236 684.10 лв. за попълване Фонд „Резервен“ на Дружеството;
                          Остатъкът от 2 130 156.88 лв., да бъде разпределен като дивидент, като определя брутен дивидент в размер на 0.05815346004 лв. на една акция от капитала на Дружеството.......
                          Само да допълня, че ОСА ще бъде на 28.05.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • .......Решение за разпределение на финансов резултат. Проект за решение: Печалбата за 2018 г., в размер на 2 366 840.98 лв., да бъде разпределена по следния начин:
                            10 % или 236 684.10 лв. за попълване Фонд „Резервен“ на Дружеството;
                            Остатъкът от 2 130 156.88 лв., да бъде разпределен като дивидент, като определя брутен дивидент в размер на 0.05815346004 лв. на една акция от капитала на Дружеството.......

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                              Логично е да е така. Важен е портфейла като цяло да расте. Всеки лев отгоре носи лихви, съответно рекордни приходи при рекордни размери на портфейла. Ако погледнем миналите години, дори да има по-слаби месеци (спрямо предходната година), после се наваксва, защото следват по-силни (спрямо предходната година).
                              За мен е позитивно, че си покриват и старите заеми с наличния кеш, така ще плащат по-малко лихви (съответно повече печалба). Вие какво мислите?
                              месечните отчети не дават пълната картина, трябва да се гледат тримесечните

                              Портфейлът от лизингови договори и търговски заеми в края на 2018 г. е 53,3 млн. лв., спрямо 46,2 млн. лв. в началото на годината или увеличение със 7 млн. лв.

                              Кредитната експозиция към края на миналата година е 21,6 млн. лв., включително 6,17 млн. лв. по облигационен заем. В началото на годината кредитната експозиция е била за 27,3 млн. лв. или с 5,7 млн. лв. по-голяма.

                              тоест лихвоносните активи нарастват със 7 млн., лихвоносните пасиви намаляват с 5,7 млн. лв.

                              Но и акциите са двойно повече и дивидента на акция намалява, въпреки повишените нетен лихвен доход и печалба

                              между другото има суша и фермерите може да прибегнат до оборотни кредите или да купуват от закъсали колеги. Странно но това може да е плюс за Агрокредит.

                              дано падне дъжд инаме ще стане мътна и кървава в земеделието. Банките, които подбиваха лихвите в сектора ще се замислят, което води до намаляване на конкуренцията срещу агрокредита. Ренти може да няма, реколта също и другите борсови компании свързани със земята да пият голяма чаша студена вода. Другата седмица го дават да вали, дано познаят този път.

                              При суша Атера ще може да купува евтино земя, но рентите и цената на старата й земя ще страдат.

                              Агрия не смея да я анализирам, защото твърдят че имат поливно земеделие над голяма част от земата си и това би променило нещата. Там ми е малко мъгла с посоката при суша. Може пак така да купят евтино зема ако са добре финансово.

                              https://www.investor.bg/novini-i-ana...esbank-277492/

                              имам акции в някои от земеделските компании
                              Last edited by mpy_yordanov; 03.04.2019, 12:47.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                                За отношение и квалификации няма до коментирам. Единствено за това, че портфейлът, който управляват в момента е рекордно голям спрямо всяко едно предходно първо тримесечие и съответно на тази база очаквам рекордни продажби и рекордна печалба за Q1. Може и да не съм прав де, но на мен така ми изглеждат нещата. За последната година са раздали нови около 12млн лв и не виждам как погашенията ще са по-голяма сума.
                                Ok, успех - ти си знаеш. За мен акцията не си струва с този мениджмънт (казвал съм го нееднократно), а ако искам акция за земеделска земя, бих си взел Адванс, където перЕспективите са много по-големи от тук - все пак еВана е просто едно лизингово дружество с претенции, попаднало на достатъчно балъци сред пенсионните фондове. Лично мнение!
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X