IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Благодаря за информацията.
    Аз междувременно също проверих.
    П.П.: прав си за източникът.

    Коментар


    • Смени си източника на информацията (щото се сещам кой е)

      https://agrocredit.elana.net/wp-cont...tocol_ROSA.pdf

      Коментар


      • Здравейте,
        Някой може ли да каже защо Елана агрокредит не е изплщала дивидент за 2015г.
        Не е ли задължена при наличие на печалба да плаща винаги?
        Благодаря предварително за отговорите

        Коментар


        • Мерси, Мариански, хубав анализ, съвпада с моите наблюдения по темата, макар че аз нямам акции тук и няма как да имам вече. Ще е интересно да се види какво ще се случи и в следващите месеци. Иначе за ребалансиране на софикс - едва ли, колегата margen ги следи, аз действам интуитивно, но Евереста не би изпуснал нещо, за което се е борил
          Успех и хубаво лято!
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Чакай да напомня и едно мнение на Мариян - иначе чудесно мнение (радвам се, че има такива), обаче тотално погрешно май? Не съм в сектора и не твърдя, че го познавам (все пак нали съм горд гражданин, а не селянин ), обаче реколтата тази година била отлична, че отгоре на всичкото и много качествена, та какво правим сега с еВаната агро - ще расте ли, ще пада ли?

            нека не се приема за заяждане, интересно ми е да видя анализа на хората, които познават по-добре бранша
            Мисля, че тези сделки от юли за 2,9 млн. лв., са именно поради добрата реколта. Средната цена беше 1 550 лв. на декар, затова явно са в скъпи землища. Та добрата реколта явно се е отразила добре на Елана Агрокредит и има тези сделки, защото според мен те са били уговорени преди месеци, но фермерите не са имали 20-те% самоучастие, за да стане сделката. Съответно продавачите са чакали "на жътва", купувачите са чакали жътва, Елана Агрокредит е чакала жътва.

            Да видим тези дни ще излезе отчета на Адванс Терафонд, би трябвало да е продал, ако следваме логиката на отчета на Агрокредит и новината от ФНИБ, че и те продадоха.

            В Добруджа се оплакват че добива не е добър, заради безснежна зима, добре че пролетта заваля, но в плевенско царевицата вече узряла от сушата, друг път жънели септември, а сега ще почват веднага. Така че локален бизнес, някъде дъжд, някъде суша. Слънчогледа е стабилен и в суша и в дъжд (но в едно землище чух че всичкия е легнал от вятъра в Плевенско), така че може би да не чакаме силна царевица?

            Но тъй като този бизнес е локален, някой фермер някъде е направил добра реколта поради дъжд или поливки и той ще прави сделки.

            Съжалявам, че мнението ми те е разочаровало, но тогава (майчем март-април), сушата беше доста качествена.
            Но годината вече свършва и може да я пишем в графа добра.

            Да видим бюлетините на Атера до края на годината

            Като цяло Агрокредит е скопена акция, няма потенциал за капиталов ръст, а само за дивидентен, поради факта, че е кредитна компания, а не притежава имоти с волатилна цена. Лимитирана е в посока нагоре.

            Иначе днес големи пакети при Албема и Елана Агрокредит, да не е нещо свързнао с ребалансирането на SOFIX през септември?

            Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам акции.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

              месечните отчети не дават пълната картина, трябва да се гледат тримесечните

              Портфейлът от лизингови договори и търговски заеми в края на 2018 г. е 53,3 млн. лв., спрямо 46,2 млн. лв. в началото на годината или увеличение със 7 млн. лв.

              Кредитната експозиция към края на миналата година е 21,6 млн. лв., включително 6,17 млн. лв. по облигационен заем. В началото на годината кредитната експозиция е била за 27,3 млн. лв. или с 5,7 млн. лв. по-голяма.

              тоест лихвоносните активи нарастват със 7 млн., лихвоносните пасиви намаляват с 5,7 млн. лв.

              Но и акциите са двойно повече и дивидента на акция намалява, въпреки повишените нетен лихвен доход и печалба

              между другото има суша и фермерите може да прибегнат до оборотни кредите или да купуват от закъсали колеги. Странно но това може да е плюс за Агрокредит.

              дано падне дъжд инаме ще стане мътна и кървава в земеделието. Банките, които подбиваха лихвите в сектора ще се замислят, което води до намаляване на конкуренцията срещу агрокредита. Ренти може да няма, реколта също и другите борсови компании свързани със земята да пият голяма чаша студена вода. Другата седмица го дават да вали, дано познаят този път.

              При суша Атера ще може да купува евтино земя, но рентите и цената на старата й земя ще страдат.

              Агрия не смея да я анализирам, защото твърдят че имат поливно земеделие над голяма част от земата си и това би променило нещата. Там ми е малко мъгла с посоката при суша. Може пак така да купят евтино зема ако са добре финансово.

              https://www.investor.bg/novini-i-ana...esbank-277492/

              имам акции в някои от земеделските компании
              Чакай да напомня и едно мнение на Мариян - иначе чудесно мнение (радвам се, че има такива), обаче тотално погрешно май? Не съм в сектора и не твърдя, че го познавам (все пак нали съм горд гражданин, а не селянин ), обаче реколтата тази година била отлична, че отгоре на всичкото и много качествена, та какво правим сега с еВаната агро - ще расте ли, ще пада ли?

              нека не се приема за заяждане, интересно ми е да видя анализа на хората, които познават по-добре бранша
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Някой май престана да тръства в Евереста и неговият "перфектен" бизнес модел - ма нормално де, кой съм го проклел, не е прокопсал. Е, ся в края на деня ще вдигнат с една покупка на 3 акции цената на 1,15 поне, но ние тези неща си ги знаем.

                Иначе ме учуди, при това положително, броят на продажбите в последния месец, но цялосто нещата са он дъ диклайн, хеле пък с този модел, дето уж били гъвкави и дъра-бъра, та банките нямало да им влязат в дребната нишичка и да я превземат като за добро утро. Всеки сам си решава де, аз с подобни "коректни" мажоритари работа не искам да си имам, а и за един бит давали двама небити, така поне беше лафът, нали

                не е препоръкЪ за изкачване на Еверест, освен ако не се намерят баламурници да ти финансират разходката, разбира се
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                  Ми нека да отпаднат -- тъкмо ще напазаря по-евтино. Дивидентът дето дават не го грее дали са в Софикс. А и ако дължиш дъгосрочно има да влиза и да излиза от Софикс -- дреме ти. Като излезе -- пазариш.
                  +1... И моля моите писания да не се вземат за препоръка... Все пак съм инженер а не икономист..... Харесвам капиталовите пазари от както като малък гледах града на капитала (и от оная книжка труд и капитал четох само за капитала ) и са ми като хоби от което пада по някой лев....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                    Елана са кучета.... Едва ли ще отпаднат толкова лесно от индекса.... Колкото до кредитирането с около 1 мио по малко от първите 7 месеца спрямо миналата година но оборотите да повече така че очаквания дивидент са следващата година ще е ъп...... Казал съм вече прогнозата си в предишните постове.... Аз лично ще купувам под 1.1... Ако падне разбира се..... Сега по ме вълнува физическо жълто
                    Ми нека да отпаднат -- тъкмо ще напазаря по-евтино. Дивидентът дето дават не го грее дали са в Софикс. А и ако дължиш дъгосрочно има да влиза и да излиза от Софикс -- дреме ти. Като излезе -- пазариш.

                    Коментар


                    • Елана са кучета.... Едва ли ще отпаднат толкова лесно от индекса.... Колкото до кредитирането с около 1 мио по малко от първите 7 месеца спрямо миналата година но оборотите да повече така че очаквания дивидент са следващата година ще е ъп...... Казал съм вече прогнозата си в предишните постове.... Аз лично ще купувам под 1.1... Ако падне разбира се..... Сега по ме вълнува физическо жълто

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение

                        Доста положителни от моя гледна точка. И мен затова ме озадачават тези висящи за продажба.
                        Стрелям на посоки, но е възможно продавачите да имат опасения от предстоящото балансиране на Софикс.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • и аз не виждам в отчетът какво толкова значимо е станало миналия месец? Малко повече декари финансирани, но пък за последните 3 месеца сумата е по-ниска от миналата година. И това при положение, че реколтата от зърно сега е по-добра от миналогодишната ... Всъщност сега виждам, че сумата в лева на сделките е по-голяма
                          Last edited by petyob; 07.08.2019, 16:11.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                            Може да бъркам, ама бюлетинът не е ли с положителни новини?
                            Доста положителни от моя гледна точка. И мен затова ме озадачават тези висящи за продажба.
                            Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                              Доста интересен бюлетин. Тези поръчки "продава" се появиха заради него или просто още не са видели какво е станало миналия месец?
                              https://agrocredit.elana.net/bg/news...ora-yuli-2019/
                              Може да бъркам, ама бюлетинът не е ли с положителни новини?

                              Коментар


                              • Доста интересен бюлетин. Тези поръчки "продава" се появиха заради него или просто още не са видели какво е станало миналия месец?
                                https://agrocredit.elana.net/bg/news...ora-yuli-2019/
                                Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                                Коментар

                                Working...
                                X