IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

    Аз съм фен тука... Ама днес продадох част от протофеля.... Апетита ми за риск се изостря към други позиции където виждам възможност..... Тука ако я докарат до 70 ст. Ще я за гледам пак
    Би ли споделил кои позиции "държиш под око" и ако не е тайна при какви нива?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
      Осло да не се изнервя, всички губим. Това че имало фундамент, не значи че цената е същата. Усещането за риск рязко се промени за две седмици. Всичко е под ножа.
      Осло готов да мине на хляб и сол
      Осло се успокои

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение
        Осло да не се изнервя, всички губим. Това че имало фундамент, не значи че цената е същата. Усещането за риск рязко се промени за две седмици. Всичко е под ножа.
        Аз съм фен тука... Ама днес продадох част от протофеля.... Апетита ми за риск се изостря към други позиции където виждам възможност..... Тука ако я докарат до 70 ст. Ще я за гледам пак

        Коментар


        • Осло да не се изнервя, всички губим. Това че имало фундамент, не значи че цената е същата. Усещането за риск рязко се промени за две седмици. Всичко е под ножа.

          Коментар


          • oslo го е описал много добре, тук и при ФНИБ, само вместо "да си ходи" наемател, бих допълнил: да не преподпише или да си тръгне с известни неустойки, които също ще намалят дивидента, а съобразно периодът на договорите, няма висок риск.

            Прекалено много света се вкарва във филм ала зомби апокалипсис или изчезване на човечеството и нормално се пренебрегва фундаментът при компаниите, защото в дадената ситуация някои избушеняци не 30, 3 ст. не струват, но вече толкова вода нагълтаха акционерите им, че са дигнали ръце от тях.

            0еа и BREF са сред най - доброто на БФБ(топ 5), пък Джомолунгма или Ухуру изкачават можовците, не ме вълнува.
            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

              +1
              тук няма да има проблем. Дори и фермерите да не плащат лихвите, те вече са предплатили земята с 25% горница поне, реално и много повече (заради вноските).

              Това са примерно ХХХХ декара на тяхно име. Земята няма да изчезне.

              Не е персонал да се разбяга.

              Така че к.о. е прав. Покрай паниката гори и зеленото и някои се нагуши на добра доходност. Скоро ще дадат към 6 (7 ли беше) ст. дивидент и цената на придобиване отива на 0,9 ….

              Представете си, че имате апартамент на хубава локация, южен, топъл и въобще.

              Една година не го давате под наем. Поевтинял ли е?
              Не е. Трябва ли да му дисконтирате цената с 60%? не.

              По същия начин. Можете ли да го заключите за 3 години и каквото стане после? Да.

              ФНИБ проблем ли му е някой наемател да си ходи? Не му е. Вместо дивидентна от 6% ще падне на 5%. Или на 10%, като тръгне новата сграда.
              На 0% може ли да падне? Трудно, защото ако няма наематели, слагаш една такса СОТ да го пазят за малко пари и готово.

              Сградата ще изчезне ли? Дори строежа да се замрази, ще се саморазпадне ли?

              Не. Това е недвижим имот. Пак ще си е там. Дори и при най-черен сценарий.

              Дори и да направят карантина като в Китай, тя беше 1 месец в Ухан. Сега в Италия затварят офисите до 3 април. И какво после, ще работят отвкъщи. Какво е един месец? Че и два?
              Разхода за наем при фирмите е ако не се лъжа под 5% от разходната част. Другото е заплати и т.н. Точно тези 5% как ще ги оптимизират. Като ги направят 4,5%? Това върши ли работа на някой.

              Това е все едно да оптимизираш разхода за клечки за уши.

              Е да, има такса за ОД. Но не е като при АТЕРА..., където всичкото от наем е за ОД. (Обслужващото дружество, не човека ОД).

              Не е препоръка имам акции.

              Е, чак пък всичкото..
              Нека е 10% .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                Тънка сделка на 0.97, доходността няма да им падне тази година, при много добри акции паникьорите хвърлиха и други намазаха. Единственото, което не ми харесва е предвидената възможност за бъдещи увеличения на капитала, което позатапи цената.
                +1
                тук няма да има проблем. Дори и фермерите да не плащат лихвите, те вече са предплатили земята с 25% горница поне, реално и много повече (заради вноските).

                Това са примерно ХХХХ декара на тяхно име. Земята няма да изчезне.

                Не е персонал да се разбяга.

                Така че к.о. е прав. Покрай паниката гори и зеленото и някои се нагуши на добра доходност. Скоро ще дадат към 6 (7 ли беше) ст. дивидент и цената на придобиване отива на 0,9 ….

                Представете си, че имате апартамент на хубава локация, южен, топъл и въобще.

                Една година не го давате под наем. Поевтинял ли е?
                Не е. Трябва ли да му дисконтирате цената с 60%? не.

                По същия начин. Можете ли да го заключите за 3 години и каквото стане после? Да.

                ФНИБ проблем ли му е някой наемател да си ходи? Не му е. Вместо дивидентна от 6% ще падне на 5%. Или на 10%, като тръгне новата сграда.
                На 0% може ли да падне? Трудно, защото ако няма наематели, слагаш една такса СОТ да го пазят за малко пари и готово.

                Сградата ще изчезне ли? Дори строежа да се замрази, ще се саморазпадне ли?

                Не. Това е недвижим имот. Пак ще си е там. Дори и при най-черен сценарий.

                Дори и да направят карантина като в Китай, тя беше 1 месец в Ухан. Сега в Италия затварят офисите до 3 април. И какво после, ще работят отвкъщи. Какво е един месец? Че и два?
                Разхода за наем при фирмите е ако не се лъжа под 5% от разходната част. Другото е заплати и т.н. Точно тези 5% как ще ги оптимизират. Като ги направят 4,5%? Това върши ли работа на някой.

                Това е все едно да оптимизираш разхода за клечки за уши.

                Е да, има такса за ОД. Но не е като при АТЕРА..., където всичкото от наем е за ОД. (Обслужващото дружество, не човека ОД).

                Не е препоръка имам акции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                  Не бой се, и тук няма да има дивиденти. На БФБ няма да има нито един дивидент. Като НБА сезон ще бъдат отменени за може би и 100% от компаниите по света, няма да е наш феномен само.
                  При АДСИЦ минимум 90% от от печалбата е за дивидент по закон.
                  При АД-както каже Батко.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    Какво става с еВана?!?!?! Не че не очаквах да слезе под емисионна, ма под номинал? Никой ли не иска да лапа "тлъсти" дивиденти - уж акция убежище, уж самият Еверест стоеше тук, а то какво стана????
                    Не бой се, и тук няма да има дивиденти. На БФБ няма да има нито един дивидент. Като НБА сезон ще бъдат отменени за може би и 100% от компаниите по света, няма да е наш феномен само.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      Какво става с еВана?!?!?! Не че не очаквах да слезе под емисионна, ма под номинал? Никой ли не иска да лапа "тлъсти" дивиденти - уж акция убежище, уж самият Еверест стоеше тук, а то какво стана????
                      Тънка сделка на 0.97, доходността няма да им падне тази година, при много добри акции паникьорите хвърлиха и други намазаха. Единственото, което не ми харесва е предвидената възможност за бъдещи увеличения на капитала, което позатапи цената.
                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Какво става с еВана?!?!?! Не че не очаквах да слезе под емисионна, ма под номинал? Никой ли не иска да лапа "тлъсти" дивиденти - уж акция убежище, уж самият Еверест стоеше тук, а то какво стана????
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

                          Отново съм близо до истината.... Туй го написах преди близо 10 месеца
                          Действително си безкрайно точен! Респект
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Коментар


                            • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                              Другари, тука за първото тримесечие има около 1,88 ст. НЕТО на акция. Отчитайки опит от предходните години тука си отиваме на 6,7 ст. нето на акция на годишна база. Това консервативна прогноза. Оптимистичната прогноза е около 7 стотинки нето. Досега ги целих размерите на дивидентите.....ще видим дали ще позная и за 2019г.

                              Успех на всички и горното не е препоръка за търговия с акцийте на Елана Агрокредит.
                              Чао банда............
                              Отново съм близо до истината.... Туй го написах преди близо 10 месеца

                              Коментар


                              • Нетната печалба на ЕЛАНА Агрокредит расте със 17.1% на годишна база до 2.8 млн. лв. през 2019 г. Ръстът се дължи на увеличени приходи от лихви (1.8% ръст на годишна база до 4.5 млн. лв.), осъществени продажби на земя и по-ниски финансови разходи (спад от 41.8% на годишна база до 0.5 млн. лв.). Акционерите могат да очакват 2.5 млн. лв. да бъдат разпределени като дивидент, което прави по 0.068 лв. дивидент за акция, носещ 6.03% доходност по текущи котировки.......ЕЛАНА Трейдинг

                                Коментар

                                Working...
                                X