IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Осло, добре че имаш Спиди, брат, че тук е наливане от пусто в празно - "сигурна" акция, само седиш и си лапкаш дивидентеца и накрая си макс на 0...
    абсолютно верно

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Осло, добре че имаш Спиди, брат, че тук е наливане от пусто в празно - "сигурна" акция, само седиш и си лапкаш дивидентеца и накрая си макс на 0...
      Хахах, аз съм точно така. Средната ми е някъде 1,14 с взети мисля 2 дивидента. Обаче се заинатих и няма да продам. Отделно и че нямам някакви страхотни алтерантиви и за кеша де. Навън ме е страх да търгувам, а на БФБ си имам общо взето всичко което искам и не ми е продава нещо на загуба, за да увелича дела си в друго.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

        аз ако ми дадат на 0.1 ще взема
        ама умре циганката

        за дивидента, нали знаеш че пишеш глупост?
        ако си раздадат дивидент на себе си ще платят 5% данък и тези 95% ще останат за другите акционери, тоест в СК
        къде по добре за акционерите е по собствените акции да не се плаща дивидент

        НООО
        всъщност виж Монбат
        и СФАРМ
        гласуват примерно 10 млн. дивидент и го получават само несобственоизкупените акции

        тоест дивидента на акция се вдига и вместо 7 ст. може да стане 7.7 ст. на акция ако изкупят 9% от собствените акции (примерно ако някой ПФ иска да излезе)

        разбира се по закон без търгово до 3% на година, но защо не и търгово?

        с една дума
        така се прави

        не е препоръка за покупко продажба на цк
        Глупост викаш съм написал за дивидента Рарбрах те, просто казам, че дружеството не получава дивидент по обратно изкупените акции.
        lipsata

        Коментар


        • Осло, добре че имаш Спиди, брат, че тук е наливане от пусто в празно - "сигурна" акция, само седиш и си лапкаш дивидентеца и накрая си макс на 0...
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

            Ако купиш на 1лв, вземеш 0,07 дивидент и продадеш на 0,93 тогава колко ти е доходността?!
            Разбрах. Първоначално си помислих, че допускаш дивидент 0 лева.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lipsata Разгледай мнение

              Друг е въпросът, че от евентуално изкупените обратно акции ще получат 0 % дивидент, срещу както казваш 3 % финансиране от кредити. На 0,9 и аз бих допълнил още. Не е препоръка, досега ги отбягвах, но под номинал си купих.
              аз ако ми дадат на 0.1 ще взема
              ама умре циганката

              за дивидента, нали знаеш че пишеш глупост?
              ако си раздадат дивидент на себе си ще платят 5% данък и тези 95% ще останат за другите акционери, тоест в СК
              къде по добре за акционерите е по собствените акции да не се плаща дивидент

              НООО
              всъщност виж Монбат
              и СФАРМ
              гласуват примерно 10 млн. дивидент и го получават само несобственоизкупените акции

              тоест дивидента на акция се вдига и вместо 7 ст. може да стане 7.7 ст. на акция ако изкупят 9% от собствените акции (примерно ако някой ПФ иска да излезе)

              разбира се по закон без търгово до 3% на година, но защо не и търгово?

              с една дума
              така се прави

              не е препоръка за покупко продажба на цк

              Коментар


              • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                сделка бетон
                финансират се на 3% от кредити и взимат собствени акции с дивидентна около 7%

                казах ви че акцията е сгодна за консервативни, но на БФБ няма такива
                само лакоми високорискови

                Поздравления
                Друг е въпросът, че от евентуално изкупените обратно акции ще получат 0 % дивидент, срещу както казваш 3 % финансиране от кредити. На 0,9 и аз бих допълнил още. Не е препоръка, досега ги отбягвах, но под номинал си купих.
                lipsata

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  Какво имаш предвид да клони към 0?
                  Ако купиш на 1лв, вземеш 0,07 дивидент и продадеш на 0,93 тогава колко ти е доходността?!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                    Дивидентната доходност би била 7%, ако продажната цена на акцията е равна на днешната. А дали ще е такава след година?! Да не се окаже, че дивидентната доходност клони към 0 тогава?!
                    А и имаме -1 % от брокерски комисионни вход/ изход...
                    Не е препоръка, разбира се!
                    Какво имаш предвид да клони към 0?
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                      сделка бетон
                      финансират се на 3% от кредити и взимат собствени акции с дивидентна около 7%

                      казах ви че акцията е сгодна за консервативни, но на БФБ няма такива
                      само лакоми високорискови

                      Поздравления
                      Дивидентната доходност би била 7%, ако продажната цена на акцията е равна на днешната. А дали ще е такава след година?! Да не се окаже, че дивидентната доходност клони към 0 тогава?!
                      А и имаме -1 % от брокерски комисионни вход/ изход...
                      Не е препоръка, разбира се!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение

                        сделка бетон
                        финансират се на 3% от кредити и взимат собствени акции с дивидентна около 7%

                        казах ви че акцията е сгодна за консервативни, но на БФБ няма такива
                        само лакоми високорискови

                        Поздравления
                        Ха сега ми обясни за чий им беше да увеличават капитала и сами да си убият акцията от 1,50 надолу та чак до под номинала, след като явно имат кеш в излишък, който определено не знаят какво да правят, защото нямат достатъчно клиенти?
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                          Елана Агрокредит АД-София (0EA) свиква ОСА на 30.09.2020 г. от 10.00 ч. в гр. София, ул. Лъчезар Станчев 5, Софарма Бизнес Тауърс, Ивент център, Зала 2, при следния дневен ред:
                          - Приема решение за обратно изкупуване на собствени акции при следните условия:
                          1. Максимален брой акции, подлежащи на обратно изкупуване: до 10 % от общия брой, издадени от Дружеството акции, за целия срок на изкупуване, но не повече от 3 % годишно;
                          2. Срок за извършване на изкупуването: до 5 години от приемането на решението за обратно изкупуване;
                          3. Минимален размер на цената на изкупуване: 0.90 лв.;
                          4. Максимален размер на цената на изкупуване: 1.10 лв.;
                          5. Овластява Съвета на директорите на Елана Агрокредит АД да определи всички останали конкретни параметри на обратното изкупуване;
                          - При липса на кворум събранието ще се проведе на 14.10.2020 г. от 10.00 ч. на същото място и при същия дневен ред.
                          сделка бетон
                          финансират се на 3% от кредити и взимат собствени акции с дивидентна около 7%

                          казах ви че акцията е сгодна за консервативни, но на БФБ няма такива
                          само лакоми високорискови

                          Поздравления

                          Коментар


                          • Елана Агрокредит АД-София (0EA) свиква ОСА на 30.09.2020 г. от 10.00 ч. в гр. София, ул. Лъчезар Станчев 5, Софарма Бизнес Тауърс, Ивент център, Зала 2, при следния дневен ред:
                            - Приема решение за обратно изкупуване на собствени акции при следните условия:
                            1. Максимален брой акции, подлежащи на обратно изкупуване: до 10 % от общия брой, издадени от Дружеството акции, за целия срок на изкупуване, но не повече от 3 % годишно;
                            2. Срок за извършване на изкупуването: до 5 години от приемането на решението за обратно изкупуване;
                            3. Минимален размер на цената на изкупуване: 0.90 лв.;
                            4. Максимален размер на цената на изкупуване: 1.10 лв.;
                            5. Овластява Съвета на директорите на Елана Агрокредит АД да определи всички останали конкретни параметри на обратното изкупуване;
                            - При липса на кворум събранието ще се проведе на 14.10.2020 г. от 10.00 ч. на същото място и при същия дневен ред.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                              Много силно обичаш (Спиди, Корадо) и мразиш (Елана, Сфармите). Истината е, че емоциите не помагат в тая игра. По-малко емоции, повече хладнокръвие.
                              Не, просто съдя по делата - Корадо нямам и считам за скъпо, но мениджмънтът е перфектен и коректен към миноритарите във всяко едно отношение. За Спиди няма да говоря, там съм си казал каквото имам да казвам - НАЙ. Докато за Мумията, освен селски тарикатлъци и дояждане на остатъците от великата някого Софарма, покрай която захлебват разни вътрешняри, които го славославят, нямам какво да добавя - всеки, който се е набил там, е загубил в последните години, освен вътрешнярите.

                              За евана също съм си казвал много пъти мнението - макар че това е умиращ бизнес (хайде, да го наречем със затихващи функции), все пак можеше да се прави добра доходност, докато евереста не реши да я убия, за да има кинти за ексурзийки - великан. Ма друго си е да кажеш, че си покорител на 7-те най-високи върха в света и си бил до АнтРактида...

                              Иначе, осло, всичко може да се променя, а ПФ-тата така са се загрижили за кинтата на вложителите си и тяхната доходност, че ум да ти зайде - малко правилна "мотивация" по финикийски и ще ти гласуват всичко, което поискаш. И без това парите не са техни, аза нездарно управление никой няма ни да ги разследва, ни да ги накаже - райче е да си ПФ в България, просто райче. Те, ако бяха загижени, най-малкото щяха да блокират увеличението, пък реално точно те го записаха и оттогава са на минус. И това от "сигурна акция", "сейф хевън" и дъра-бъра, дето само седиш и си лапкаш дивидентчета, баце.

                              Та така, живи и здрави и дано изплувате. Аз моята загуба си я взех (не ми е първата, няма и да ми е последната), но не тя е проблемът - лоша рана заздравява, лоша дума не се забравя. Успех!
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Много се дразня на недоказани твърдения

                                Устава можело да се промени и 90% от печалбата да не ходят за дивидент ?!?!?

                                Първо
                                устава на Елана Агрокредит се променя САМО с мнозинство от 90%. С блокираща квота са поотделно ПОД Алианц (10,55%), ПОД Доверие ( 10,74%) и ПОД Ен ЕН (8,05%) и Димитър Сулев (с 8,08%) (вероятно собственика на Химакс Фарма, което преди имаше 6,44%). Разбирате че с 8% и с помощта на цацата всеки има 10-те % блокираща квота. Разбира се сигурен съм че и цацата сама може да осигури 10% и да блокира. Освен това 90% е от присъстващите и ако присъстват само 80% тогава и 8% са 90% от присъстващите и са с блокираща квота. При 20 % присъстващи дори 2% са блокираща квота. и т.н. Затяга се.

                                в чл. 25 на устава пише, че решенията по чл. 18 ал. 1 и 2 се вземат с мнозинство от 90% + 1
                                а ал. 1 е Изменение и допълнение на Устава
                                ал. 2 е увеличение и намаление на капитала

                                Второ
                                каква сигурност Ви дава ЗППЦК?
                                Видяхме Интеркапитал, ФЕЕИ АДСИЦ, Феърплей Пропъртис и дълги години Актив Пропъртис как дивидент йок

                                Да не давам други по-болезнени примери, за предстоящи дивиденти йок

                                Затова колеги моля за малко четене преди писане!
                                Last edited by oslo; 07.08.2020, 01:33.

                                Коментар

                                Working...
                                X