IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от earth1225 Разгледай мнение
    Гледам в сайта им, не са качвали бюлетин на инвеститора за тази година ни един.
    А вече сме 15 март...
    Качиха бюлетин за януари и февруари

    Коментар


    • Първоначално изпратено от earth1225 Разгледай мнение
      Гледам в сайта им, не са качвали бюлетин на инвеститора за тази година ни един.
      А вече сме 15 март...
      Сигурно пак са на Еверест

      Коментар


      • Гледам в сайта им, не са качвали бюлетин на инвеститора за тази година ни един.
        А вече сме 15 март...

        Коментар


        • Днес закръглих надолу тази ми позиция с лека загуба. Добра и стабилна е акцията, но ми трябваха пари за друго място. Миналата година ми съхрани стойността, но вярвам, че тази ще е много добра и реших да се прехвърля на по-рискови.
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Прокламираното обратно изкупуване означава, че бизнеса намалява и кеш в излишък. Онзи ден набират капитал, с планове да продължи и в следващите години, а сега обратно. Първоначално погледнато, набират на цена от 1.1 лв. и взимат ги на 1 лв. си е оферта, но притеснява сигналът, че имат някакви излишни пари, значи няма къде да ги вложат, бизнесът не се развива, а напротив. Все пак конкретна вина мениджмънта няма, годината е много трудна за земеделците, стискаме палци следващата да е по - добра.
            Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

              Привет, abc,
              Прав си, че не знаем колко биха купували. Но аз оценявам идеята им във вида, който имаме засега. Трейс според мен имаха обратно преди всичко, за да могат да дават премии на висшия мениджмънт под формата на акции (сега тези акции бяха продадени на мажо). Тук едва ли това е идеята, няма много персонал дружеството, имат много пари да вземат кредити, за да използват лоста и да вдигнат рентабилността до по-добри нива. Засега си мисля, че сценария е по-скоро този който аз писах, но времето ще покаже. Ако бяха определили долна граница 0.50лв не знам дали щеше да се възприеме по-добре...
              Поздрави
              Е, какво ги бърка и еланци да си раздада по някоя акция за добре свършена работа и до тук да е с обратното изкупуване
              Въпреки че нямам тук, бих се радвал нещата да се развият в положителна посока, това ще е положително и за борсата като цяло, а от там индиректно и за всички
              Ноо, поживем- увидем, както си казва..

              Поздрави, БСЕ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                Предлаганото решение е за изкупуване на ДО 3% на година от собствените акции. Т.е и 0, 001% влиза в това число.
                Та никъде в решението не е казано, че ще се подкрепя цената.И ако тя падне под 0.9лв., те няма да могат да купуват, позовавайки се на това решение. Ще трябва ново решение на ОС с друг ценови диапазон.
                Така че, нищо не е ясно все още....

                п.п. Трейс го играха този филм няколко години
                Привет, abc,
                Прав си, че не знаем колко биха купували. Но аз оценявам идеята им във вида, който имаме засега. Трейс според мен имаха обратно преди всичко, за да могат да дават премии на висшия мениджмънт под формата на акции (сега тези акции бяха продадени на мажо). Тук едва ли това е идеята, няма много персонал дружеството, имат много пари да вземат кредити, за да използват лоста и да вдигнат рентабилността до по-добри нива. Засега си мисля, че сценария е по-скоро този който аз писах, но времето ще покаже. Ако бяха определили долна граница 0.50лв не знам дали щеше да се възприеме по-добре...
                Поздрави

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                  Какво увеличение на капитал, като нищо не са раздали. За мен е абсурдно. От датата на интервюто насам са пласирали 7-8млн лв всичко на всичко. Точно затова и намирам решението за обратното изкупуване за много силно. За да има добра рентабилност трябва да има използване на лост, това беше и бизнес модела тук. Хем ще подкрепят цената и да няма слизани по-надолу, хем ще вдигнат доходността на инвеститорите.
                  Супер е, аз го разбирам така - преди 2 години ви шитнахме едни акции на 1,10 за едни 20 милки с едни захарни мечти за светло бъдеще, обаче идея си нямаме какво да ги правим тези пари, щото явно бизнес моделът ни е изчерпан, затова ви предлагаме, ама не е много сигурно и това де, да ви ги купим на 0.90 - е, ще преебем някое и друго ПФ и дребосък, ма какво ви пука, лапайте си якия дивидент и ако избутате до 0, пляскайте и се прегръщайте. Е, обещахме по 15-20 милки кредити на година, ама какъв е пък проблемът да обещаваме, то обещаването не е като даването. Обаче пък си имате шефче, дето е качило не само Еверест, ми и всички най-високи върхове на всеки континент. Непоклатими сме, да живее и пребъде!
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                    Какво увеличение на капитал, като нищо не са раздали. За мен е абсурдно. От датата на интервюто насам са пласирали 7-8млн лв всичко на всичко. Точно затова и намирам решението за обратното изкупуване за много силно. За да има добра рентабилност трябва да има използване на лост, това беше и бизнес модела тук. Хем ще подкрепят цената и да няма слизани по-надолу, хем ще вдигнат доходността на инвеститорите.
                    Предлаганото решение е за изкупуване на ДО 3% на година от собствените акции. Т.е и 0, 001% влиза в това число.
                    Та никъде в решението не е казано, че ще се подкрепя цената.И ако тя падне под 0.9лв., те няма да могат да купуват, позовавайки се на това решение. Ще трябва ново решение на ОС с друг ценови диапазон.
                    Така че, нищо не е ясно все още....

                    п.п. Трейс го играха този филм няколко години

                    Коментар


                    • Какво увеличение на капитал, като нищо не са раздали. За мен е абсурдно. От датата на интервюто насам са пласирали 7-8млн лв всичко на всичко. Точно затова и намирам решението за обратното изкупуване за много силно. За да има добра рентабилност трябва да има използване на лост, това беше и бизнес модела тук. Хем ще подкрепят цената и да няма слизани по-надолу, хем ще вдигнат доходността на инвеститорите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение

                        Ако бяха "сериозни" щяха да сложат по-ниска летва ,а те точно в диапазона ,който искат да крепят цената ...Що си мисля ,че планираха увеличение 2021 г.)
                        Ето заради това:
                        https://www.investor.bg/novini-i-ana...dishno-256699/

                        Коментар


                        • И като се има предвид ребалансирането на Софикс през м. Сепември, мноого обяснения би могло да има?
                          Не е препоръка!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                            Напоследък тия обратни изкупувания дето се гласуват тук-там са само май за вербална подкрепа(фиктивни), никой не им вярва.Като напишат до 10 процента това може да значи и 100 броя,какъв им е проблема да решат точна бройка с по голям ценови диапазон.Аман от подобни подвеждания на инвеститорите,кого си мислят че ще излъжат........
                            Ако бяха "сериозни" щяха да сложат по-ниска летва ,а те точно в диапазона ,който искат да крепят цената ...Що си мисля ,че планираха увеличение 2021 г.)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение



                              Чак пък в излишък .Това обратно е по-скоро вербална подкрепа ,да не се сурне много цената ,което не е лошо
                              Напоследък тия обратни изкупувания дето се гласуват тук-там са само май за вербална подкрепа(фиктивни), никой не им вярва.Като напишат до 10 процента това може да значи и 100 броя,какъв им е проблема да решат точна бройка с по голям ценови диапазон.Аман от подобни подвеждания на инвеститорите,кого си мислят че ще излъжат........

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Ха сега ми обясни за чий им беше да увеличават капитала и сами да си убият акцията от 1,50 надолу та чак до под номинала, след като явно имат кеш в излишък, който определено не знаят какво да правят, защото нямат достатъчно клиенти?
                                Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Ха сега ми обясни за чий им беше да увеличават капитала и сами да си убият акцията от 1,50 надолу та чак до под номинала, след като явно имат кеш в излишък, който определено не знаят какво да правят, защото нямат достатъчно клиенти?
                                Чак пък в излишък .Това обратно е по-скоро вербална подкрепа ,да не се сурне много цената ,което не е лошо

                                Коментар

                                Working...
                                X