IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

    Караш ме да се чвствам задължен, г-н Груев.
    Ще трбва да намерим начен и форма да те компенсирам, което може да е материално, но не е задължително да е финансово


    п.п Не, че и аз не " гризнах дръвцето" с Неохим-а, въпреки, че не съм продал още ..
    И сега като погледна как са отлетели цените на акциите на торовите заводи по "белия свят" и като виждам как са се сринали цените на нашия ми става ясно колко далеко сме все още от него. Въпреки, че си го знаех, на това не обърнах достатъчно внимание.
    Но продължаваме да се учим и караме напред
    Здрав и успешен!
    Няма ядове, всичко е точно. Все пак това е БФБ и привнасянето на външни пиъри е крано неразумно, но пък урокът наистина се оказа ценен, за което благодаря.
    П.С. За по уиски съм винаги готов
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

      От баба си знам, че не е хубаво да се кълне.
      Защото се връща.
      ...
      И аз така знам, че клетвата (вид негативна енергия) е като бумеранг и винаги се връща към този, който я изрича. Следователно, може да навредим на субекта към когото отправяме клетвата, а може и да не му навредим, но със сигурност вредим на себе си. И в Библията е писано, не само че не трябва да изричаме проклятия и прочее сквернословия, а напротив дори да сме обидени, засегнати, наранени и т.н. - по-добре да благославим, отколкото да проклинаме. Но... такива сме си човеците - слаби сме и много често грешим...
      Vanitas vanitatum...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Тцъ, не е лично към конкретен форумец, хеле пък към теб, дето лоша дума не съм чул да изкажеш и да си викач като някои други, ма към евереста - да! И не е до парите, загубата беше пренебрежимо малко за моите стандарти, въпрос на принципи е. Веднъж дадох 20 бона на приятел и той не ми ги върна - не ме беше яд толкова за парите (даже без запис на заповед му ги дадох), а за приятеля, когото считах за близък. Та и тук така - даже мислех да ставам дългосрочен, ама....

        абц, на бабини деветини не вярвам, поради което не ме бърка да кажа това, което мисля, дори и да е не лицеприятно. Ето, примерно в Неохим влязох заради теб основно, но да си ме чул да кажа лоша дума към теб или нещо от сорта - преценил съм си риска, отнесох си загубата и продължавам напреТ, мнението ми за силно положителна личност като теб не се е променило, обаче пък се научих да проверявам сивитата на управителите и да не се забивам при такива на хранилка към герП и завършили магнаурската школа по икономика във Варна - ценен урок беше
        Караш ме да се чвствам задължен, г-н Груев.
        Ще трбва да намерим начен и форма да те компенсирам, което може да е материално, но не е задължително да е финансово


        п.п Не, че и аз не " гризнах дръвцето" с Неохим-а, въпреки, че не съм продал още ..
        И сега като погледна как са отлетели цените на акциите на торовите заводи по "белия свят" и като виждам как са се сринали цените на нашия ми става ясно колко далеко сме все още от него. Въпреки, че си го знаех, на това не обърнах достатъчно внимание.
        Но продължаваме да се учим и караме напред
        Здрав и успешен!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Тцъ, не е лично към конкретен форумец, хеле пък към теб, дето лоша дума не съм чул да изкажеш и да си викач като някои други, ма към евереста - да! И не е до парите, загубата беше пренебрежимо малко за моите стандарти, въпрос на принципи е. Веднъж дадох 20 бона на приятел и той не ми ги върна - не ме беше яд толкова за парите (даже без запис на заповед му ги дадох), а за приятеля, когото считах за близък. Та и тук така - даже мислех да ставам дългосрочен, ама....

          абц, на бабини деветини не вярвам, поради което не ме бърка да кажа това, което мисля, дори и да е не лицеприятно. Ето, примерно в Неохим влязох заради теб основно, но да си ме чул да кажа лоша дума към теб или нещо от сорта - преценил съм си риска, отнесох си загубата и продължавам напреТ, мнението ми за силно положителна личност като теб не се е променило, обаче пък се научих да проверявам сивитата на управителите и да не се забивам при такива на хранилка към герП и завършили магнаурската школа по икономика във Варна - ценен урок беше
          Това че си влезнал заради мен силно ме притесни. Дори се чувствам виновен. Стилът ни на търговия е изключително различен. Аз държа акции от 8 компании, като влизам с много малко - от порядъка на 500 - 1000 лева, след което преценявам дали да допълвам или не,.
          Ти вкарваш голям ресурс в 2-3 компании само .
          Проблема е че ако загубиш - губиш не малко.
          Аз ако загубя - губя малко. Акцията обаче ако се окаже читава аз продължавам да купувам, а при не читава просто продавам с малка загуба .
          Освен това портфейла ми е 60% съставен от акции с фундамент , читави, изплащащи дивиденти с истински печалби и 40% технологични , пак читави и дивиденти и уж рискови.
          Last edited by MrSi; 09.07.2021, 13:39.
          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Тцъ, не е лично към конкретен форумец, хеле пък към теб, дето лоша дума не съм чул да изкажеш и да си викач като някои други, ма към евереста - да! И не е до парите, загубата беше пренебрежимо малко за моите стандарти, въпрос на принципи е. Веднъж дадох 20 бона на приятел и той не ми ги върна - не ме беше яд толкова за парите (даже без запис на заповед му ги дадох), а за приятеля, когото считах за близък. Та и тук така - даже мислех да ставам дългосрочен, ама....

            абц, на бабини деветини не вярвам, поради което не ме бърка да кажа това, което мисля, дори и да е не лицеприятно. Ето, примерно в Неохим влязох заради теб основно, но да си ме чул да кажа лоша дума към теб или нещо от сорта - преценил съм си риска, отнесох си загубата и продължавам напреТ, мнението ми за силно положителна личност като теб не се е променило, обаче пък се научих да проверявам сивитата на управителите и да не се забивам при такива на хранилка към герП и завършили магнаурската школа по икономика във Варна - ценен урок беше
            Благодаря много за добрите думи. В НЕОХИМ и аз гризнах дървото , но няма как. Като слушам и аз другите , също се подвеждам. Но пък всяка монета има две страни. Няма по-добър учител от загубата ( съответно опита ). Това не се учи никъде.
            Поздрави и успех .

            Last edited by MrSi; 09.07.2021, 13:16.
            Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

              Още ли не ти е минало?
              Така проклинаш и мен, щото и аз имам?
              Тцъ, не е лично към конкретен форумец, хеле пък към теб, дето лоша дума не съм чул да изкажеш и да си викач като някои други, ма към евереста - да! И не е до парите, загубата беше пренебрежимо малко за моите стандарти, въпрос на принципи е. Веднъж дадох 20 бона на приятел и той не ми ги върна - не ме беше яд толкова за парите (даже без запис на заповед му ги дадох), а за приятеля, когото считах за близък. Та и тук така - даже мислех да ставам дългосрочен, ама....

              абц, на бабини деветини не вярвам, поради което не ме бърка да кажа това, което мисля, дори и да е не лицеприятно. Ето, примерно в Неохим влязох заради теб основно, но да си ме чул да кажа лоша дума към теб или нещо от сорта - преценил съм си риска, отнесох си загубата и продължавам напреТ, мнението ми за силно положителна личност като теб не се е променило, обаче пък се научих да проверявам сивитата на управителите и да не се забивам при такива на хранилка към герП и завършили магнаурската школа по икономика във Варна - ценен урок беше
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Кой съм го проклел, не е прокопсал - интересно е как изобщо тази акция е над номинала си?

                https://www.investor.bg/novini-i-ana...ovina--331361/
                От баба си знам, че не е хубаво да се кълне.
                Защото се връща.
                ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Кой съм го проклел, не е прокопсал - интересно е как изобщо тази акция е над номинала си?

                  https://www.investor.bg/novini-i-ana...ovina--331361/
                  Още ли не ти е минало?
                  Така проклинаш и мен, щото и аз имам?
                  Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                  Коментар


                  • Кой съм го проклел, не е прокопсал - интересно е как изобщо тази акция е над номинала си?

                    https://www.investor.bg/novini-i-ana...ovina--331361/
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Дивидента вече е пуснат!

                      Коментар


                      • Пуснаха го

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Jikich Разгледай мнение

                          Аз съм скромен акционер от 2 години, но кое не е супер? 6% дивидент си е направо идеално при положение, че позицията държи една стабилна цена да не кажа, че май само заложните къщи( там нямам акции) дават по- добър % дивидент. Прочетох и доста негативни коментари още когато я купих, но засега оправдава очакванията ми. Та да се надяваме и догодина нещата да са около 6% дивидент.
                          Не е толкова идеално защото този процент е под реалната инфлация (която не е тази на НСИ). Ако инфлацията се засили още, това ще е лошо за тази хартия защото няма активи които да се покачат пропорционално. Има само договори за заем на фиксирани лихвени проценти. Евентуално може да вдигнат лихвите но като цяло не съм оптимист. Имам акции от много години но не мисля да допълвам тук въпреки дивидента. Не е препоръка.

                          Коментар


                          • Тия бюлетин за април няма ли да пуснат вече?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Yolo Разгледай мнение

                              Не съм казал, че не е супер. Аз грухтя дивидент вече 4 години. Не чети на дупенцето с белезниците глупостите.
                              Евала, Братиньо, знаех си, че си играч - значи си купил на 1,35+ и си взел 30 стинки дивидент, т.е. за 4 години така си се нагрухтял, че си на 0 - уау, уау, уау, ма наистина много яко, евала - те това е безрискова инвестция - 4 години и все още си на 0 с 0 перспективи да си над тази 0. Бравос и аферим - седиш и си лапкаш дивидентите, докато си въртиш синджиря
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jikich Разгледай мнение

                                Аз съм скромен акционер от 2 години, но кое не е супер? 6% дивидент си е направо идеално при положение, че позицията държи една стабилна цена да не кажа, че май само заложните къщи( там нямам акции) дават по- добър % дивидент. Прочетох и доста негативни коментари още когато я купих, но засега оправдава очакванията ми. Та да се надяваме и догодина нещата да са около 6% дивидент.
                                Не съм казал, че не е супер. Аз грухтя дивидент вече 4 години. Не чети на дупенцето с белезниците глупостите.

                                Коментар

                                Working...
                                X