IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Май си направих сметка без кръчмар, като купих на 1.35... Поне си купих права на 2ст.
    колкото толкова

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

      Олигофренският ход беше определянето на емисионната на 1,10 при положение, че пазара беше готов и за 1,30, но както и да е..
      Точно! Емисионната трябваше да е равна на пазарната към момента на обявяването на увеличение минус дивидента по старите. Това щеше да е най-справедливо и честно спрямо настоящите акционери.

      *нямам акции и не мисля че ще имам, просто следя казуса и действията на Елана за да си правя изводи за напред...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

        можеш да продадеш акциите и да запишеш правата ако те кефи арбитража
        Moга, но не ме кефи. Тези акции ги купих заради правата и дивидента. Купени са 1,30, при сметка за дивидент от 8 стинки, права от 9 стинки и чиста печалба от поне 6 стинки на акция. С тази цена на правата сметките ми излизат тотално погрешни и ми остава само да си стискам правата и да чакам още няколко дни да се яви митични купувач. Предоверяване на Елана, които буквало се изсраха на метеното с тази цена на правата, но все още имат време да заметат нещата.

        При подобно отношение на Елана към акцията, то моята вяра в мениджмънта почва да клони към 0, следователно няма да държа акцията повече от 2 месеца и ще я продам независимо от цената до няколко седмици след дивидента, дори и да съм на загуба (което е повече от твърде вероятно). С което ще остана само с експозия към Хим, където си чакам тройката с гарнитура някога си...
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Мда, така е! Имам акции тук, но определено не съм очарован, а имах Еланци за доста по-пресметливи хора. Все пак продължавам да чакам 9 стинки за право и няма да продам моите на по-малко, но силно се съмнявам, че нещо може да ме накара да запиша емисията. Определено лакомията ще им изяде главата и има немалка вероятност емисията да не мине на подобни нива. Определено трябва да си много тъп финансово, ако искаш да дадеш права без пари, при емисионна 1,10 и дивидент от 8 стинки, а цената на акцията ти да е 1,35-1,40, защото това означава автоматичен срив от около 15%, с което май немалка част от хората ще го издухат (включително и аз, ако правата струват по 3 стинки).

          както казах, имам акции, но подобен ход на Елана е меко казано олигофренски и не навява нищо положително!
          можеш да продадеш акциите и да запишеш правата ако те кефи арбитража
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Мда, така е! Имам акции тук, но определено не съм очарован, а имах Еланци за доста по-пресметливи хора. Все пак продължавам да чакам 9 стинки за право и няма да продам моите на по-малко, но силно се съмнявам, че нещо може да ме накара да запиша емисията. Определено лакомията ще им изяде главата и има немалка вероятност емисията да не мине на подобни нива. Определено трябва да си много тъп финансово, ако искаш да дадеш права без пари, при емисионна 1,10 и дивидент от 8 стинки, а цената на акцията ти да е 1,35-1,40, защото това означава автоматичен срив от около 15%, с което май немалка част от хората ще го издухат (включително и аз, ако правата струват по 3 стинки).

            както казах, имам акции, но подобен ход на Елана е меко казано олигофренски и не навява нищо положително!
            Олигофренският ход беше определянето на емисионната на 1,10 при положение, че пазара беше готов и за 1,30, но както и да е..

            Коментар


            • Привет,

              Като гледам котировките купува/продава, не знам за 9 ст, но май и под 1 ст ще отидем !

              Оферти
              Оферти Котировки на маркет-мейкъри
              Купува Продава Купува Продава
              Цена Обем Брой оферти Цена Обем Брой оферти Цена Обем Посредник Цена Обем Посредник
              0.0200 4 000 1 0.0240 2 640 1
              0.0150 12 000 4 0.0250 3 098 3
              0.0140 12 000 6 0.0300 13 740 4
              0.0130 7 500 8 0.0310 1 036 5
              0.0120 10 000 9 0.0380 6 500 6
              0.0110 1 111 10 0.0390 2 500 7
              0.0100 10 000 13 0.0400 8 110 9
              0.0090 11 700 14 0.0440 1 600 10
              0.0080 12 810 16 0.0460 3 000 12
              0.0070 50 000 17 0.0470 4 616 14

              Коментар


              • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

                Ако правата се търгуват на 3 ст. няма голяма логика цената на акцията да е над 1.21 лв.
                Мда, така е! Имам акции тук, но определено не съм очарован, а имах Еланци за доста по-пресметливи хора. Все пак продължавам да чакам 9 стинки за право и няма да продам моите на по-малко, но силно се съмнявам, че нещо може да ме накара да запиша емисията. Определено лакомията ще им изяде главата и има немалка вероятност емисията да не мине на подобни нива. Определено трябва да си много тъп финансово, ако искаш да дадеш права без пари, при емисионна 1,10 и дивидент от 8 стинки, а цената на акцията ти да е 1,35-1,40, защото това означава автоматичен срив от около 15%, с което май немалка част от хората ще го издухат (включително и аз, ако правата струват по 3 стинки).

                както казах, имам акции, но подобен ход на Елана е меко казано олигофренски и не навява нищо положително!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                  [QUЕдинственото нещо което остава малко горчив привкус е двойното увеличение на капитала (което ще им намали ливериджа и див доходност). Това увеличение трябваше да се случи макс 50-60% увеличение на сегашния капитал и при по висока емисионна стойност - 1,25 например.
                  Все пак аз ще им се доверя отново и ще запиша 100%
                  OTE=Novaka_Bull;n3308942]



                  Не исках да го казвам в пряка реч, но това е причината(лакомията е съсипвала много добри начинания), а и 40% им стигаха!!!
                  [/QUOTE]

                  въпреки всичко увеличението ще мине ........... фондовете ще запишат необходимите количества, това е малка сума за тях, сравнително ниско рискова и очавкваната доходност ще им покрие годишните критерии

                  Коментар


                  • [QUЕдинственото нещо което остава малко горчив привкус е двойното увеличение на капитала (което ще им намали ливериджа и див доходност). Това увеличение трябваше да се случи макс 50-60% увеличение на сегашния капитал и при по висока емисионна стойност - 1,25 например.
                    Все пак аз ще им се доверя отново и ще запиша 100%[/QUOTE]
                    OTE=Novaka_Bull;n3308942]



                    Не исках да го казвам в пряка реч, но това е причината(лакомията е съсипвала много добри начинания), а и 40% им стигаха!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Тук се очертава да не се изпълни емисията...Според мен сгрешиха, че не ги пуснаха есента след дивидентите.. Подлъгаха акционерите и ето последствията..
                      Кире, с какво точно подлъгаха инвеститорите? Позволи ми да не се съглася с теб защотото само старите притежатели на акции ще поулчат дивидент!
                      Това дали ще им вземат парите пролетта или есента няма особенно голямо значение освен за управляващото дружество.
                      Единственото нещо което остава малко горчив привкус е двойното увеличение на капитала (което ще им намали ливериджа и див доходност). Това увеличение трябваше да се случи макс 50-60% увеличение на сегашния капитал и при по висока емисионна стойност - 1,25 например.
                      Все пак аз ще им се доверя отново и ще запиша 100%

                      Коментар


                      • 10 милиона е вероятно.., но дадоха лош сигнал на инвеститорите..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                          Тук стана доста тъжно за старите, купували на цени над 1,30.
                          Ако увеличението не мине може отново да им стане весело

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Тук се очертава да не се изпълни емисията...Според мен сгрешиха, че не ги пуснаха есента след дивидентите.. Подлъгаха акционерите и ето последствията..
                            Е 10 милиона ще се запишат от ПФ-тата. Сигурно ще мине увеличението.

                            Съгласен за останалото.

                            Коментар


                            • Тук се очертава да не се изпълни емисията...Според мен сгрешиха, че не ги пуснаха есента след дивидентите.. Подлъгаха акционерите и ето последствията..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                                Тук стана доста тъжно за старите, купували на цени над 1,30.
                                Ако правата се търгуват на 3 ст. няма голяма логика цената на акцията да е над 1.21 лв.

                                Коментар

                                Working...
                                X