IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
    Привет!

    Когато има такава информация, ще постна тук веднага.

    Поздрави
    Госпожо Оронова,
    има ли вече информация относно дивидента за 2015 г. или все още не?

    И едно предложение: бихте ли внесли корекции на сайта си, относно очакваните от вас нива на дивидентите (див. доходоност) през годините, така ще бъде коректно спрямо инвеститорите Ви. Разбира се това са само предложения от моя страна. Нищо лично.
    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

    Коментар


    • Според мен трянва да работят в посока за договаряне на нова кредитна линия усвоима на траншове от по 25 % за по голяма прецизност и да увеличат привления капитал с още 50% като стойност на вече отпуснатия. Така ще имат около 75% привлечен капитал спрямо собствения и мисля че тази пропорция трябва да се поддържа и после - ако има желаещи за кредити да увеличават капитал ако няма да си седят кротко и да чакат промяна в конюктурата.............тъй мисля аз като новобранец във финансовите врътки

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
        За това си прав, а на сайта им пише "Очакваната средна доходност е между 10 % и 12 %". А дано ама надали!
        тази прогноза е дадена през 2012 г. когато лихвите по кредитите бяха други. все пак елана трябва да останат на пазара. И сега е възможана такава доходност но трябва да имат повече привлечен капитал от който да печелят от лихвени разлики но все пак проспекта им е за ниско рискова инвестиция така че едва ли е за препоръчване особенно когато цената на земята забавя растежа си

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
          Аз оставам ниския дивидент се дължи на това че не успяха бързо да усвоят парите от увеличението .....тази година ако няма увеличение дивидента ще е около 7,5 % чисто според мен
          За това си прав, а на сайта им пише "Очакваната средна доходност е между 10 % и 12 %". А дано ама надали!
          “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

          Коментар


          • Освен това считам тази акция за сравнително резистентна към разпродажби поради акционерната и структура

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
              Тук позна! Аз не съм доволен от дивидентната доходност тук, много скромен резултат показаха. Ще се местя.
              Аз оставам ниския дивидент се дължи на това че не успяха бързо да усвоят парите от увеличението .....тази година ако няма увеличение дивидента ще е около 7,5 % чисто според мен

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                Правилно предположих колеги . Печалбата НА акция е 5 стинки. Дивидента ще бъде около 4 стинки
                Тук позна! Аз не съм доволен от дивидентната доходност тук, много скромен резултат показаха. Ще се местя.
                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                Коментар


                • Правилно предположих колеги . Печалбата НА акция е 5 стинки. Дивидента ще бъде около 4 стинки

                  Коментар


                  • Финансов отчет 4то тримесечие 2015 г.

                    Привет!

                    Публикувани са отчетите за 4то тримесечие на 2015 г.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                      Дали ще има над 4 стинки дивидент, предвид увеличението на собствения капитал и увеличения брой акции съответно ? Как мислите...
                      По мои изчисления дивидента ще е по-висок и от миналата година.
                      “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                      Коментар


                      • Усвоили са втория транш от заема. Размера е 2 500 000 евро. Планират да ги раздадат като кредити до април месец 2016г. ....ще печелим от лихвени маржове а дано

                        Коментар


                        • Дали ще има над 4 стинки дивидент, предвид увеличението на собствения капитал и увеличения брой акции съответно ? Как мислите...

                          Коментар


                          • Над 50% ръст на инвестираните средства от ЕЛАНА Агрокредит за 2015 г.

                            Над 50% ръст на инвестираните средства от ЕЛАНА Агрокредит за 2015 г.

                            През 2015 г. ЕЛАНА Агрокредит е инвестирала 14 534 843.58 лв. в договори за лизинг за покупка на земеделска земя и още 2 232 740 лв. са отпуснати като кредити на лизингополучателите, което бележи ръст на инвестициите от 50% в сравнение с 2014 г.

                            През 2015 г. дружеството е удвоило броя на клиентите си и общата площ на финансираните имоти.

                            През миналата година компанията започна да предлага финансиране за закупуване на постоянно затревени площи от животновъди и също оборотни кредити за лизингополучателите си.

                            Подробно

                            Коментар


                            • Извънредно Общо събрание на 16 февруари

                              Привет!

                              Публикувани са документи за Извънредно Общо събрание на акционерите на ЕЛАНА Агрокредит на 16.02.2016 г.

                              информация тук

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
                                Привет!

                                Когато има такава информация, ще постна тук веднага.

                                Поздрави

                                Много Ви благодаря и успехи на мениджмънта през новата 2016 г.!!! По мои сметки сте се справили прекрасно, дано не се подвеждам при изчисленията.
                                Last edited by Alee; 05.01.2016, 17:00.
                                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                                Коментар

                                Working...
                                X