IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от i_hristov Разгледай мнение
    A добре, като свършат евросубсидиите през 2020 какво правим. Според мен тогава ще има доста фалити, защото балонът в земеделието ще се е спукал. Сега има търсене, защото всеки очаква да спечели много от субсидии, но като изчезнат ....
    ти вярвяш ли на това дето пишеш??? явно не можеш да четеш!!! Сигурно в Ямайка ще спрат субсидиите

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
      нов един милион раздаден като кредити за последния месец..........кредитната експозоция нарасна до 32 милиона...........след като минат 40 -45 мио ще чакаме (предполагам) новина за увеличение на капитала...................
      A добре, като свършат евросубсидиите през 2020 какво правим. Според мен тогава ще има доста фалити, защото балонът в земеделието ще се е спукал. Сега има търсене, защото всеки очаква да спечели много от субсидии, но като изчезнат ....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
        нов един милион раздаден като кредити за последния месец..........кредитната експозоция нарасна до 32 милиона...........след като минат 40 -45 мио ще чакаме (предполагам) новина за увеличение на капитала...................
        сметни таксите за "управление"

        Коментар


        • нов един милион раздаден като кредити за последния месец..........кредитната експозоция нарасна до 32 милиона...........след като минат 40 -45 мио ще чакаме (предполагам) новина за увеличение на капитала...................

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
            Само дето юнаците с един удар свалиха справедливата стойност с около 15% и я приближиха до пазарната
            Справедливата стойност я определя пазара а той в момента е ирационален. Да не забравяме че другата година макар и с новите такси на УД се насочват към 7,5 ст дивидент ....не е препоръка

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
              Вижте сега, нещата не са толкова страшни......стига УД да си оползотвори СК и макс. Одобрения от проспекта привлечен капитал......а не другата година да цъфнат с едно предложение за увеличение преди да са направили 42 МБ кредитен протфейл примерно. Тогава ще има доходност за всички и УД и акционерите ще са доволни. Имам акции и дружеството все още ма кефи
              Само дето юнаците с един удар свалиха справедливата стойност с около 15% и я приближиха до пазарната

              Коментар


              • Вижте сега, нещата не са толкова страшни......стига УД да си оползотвори СК и макс. Одобрения от проспекта привлечен капитал......а не другата година да цъфнат с едно предложение за увеличение преди да са направили 42 МБ кредитен протфейл примерно. Тогава ще има доходност за всички и УД и акционерите ще са доволни. Имам акции и дружеството все още ма кефи

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                  по т.1 прибират 0,5 ст. на акция допълнително
                  по т.2. прибират приблизително 1 ст. на акция допълнително
                  И аз стигнах до тези сметки, с уточнението че по т.2 е около 0.5ст (защото предложението беше по 2.50лв/декар за УД). Според последния тримесечен отчет (24млн инвестирани), това прави около 200к повече за Агромениджмънт. Естествено има много неизвестни, та сметката ми е леко бакалска.

                  Още няма в ТР отчет за 2015-та, но 2014-та АМ е завършило под нулата, та не може да се прецени дали това е кожодерство, или нещо не са я измислили скалата навремето.

                  Моето предложение е да разкарат т.1, и да прибират всичките 5лв. Или по т.1 границата да е съпоставима с подобни КИ (някъде на око - около 15% )


                  лично мнение - не е препоръка.

                  Коментар


                  • Туканка днес се търгуват вече без дивидент ли? Или пък утре ли?
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Много некоректно, но е типично за тях

                      Коментар


                      • По принцип ми бяха симпатични, но с това значително увеличение на таксите малко се престараха...

                        След като веднъж са "определили правилата на играта", след като са обявили при какви условия, управляващото дружество ще управлява парите на акционерите и след 2 събирания на капитал, изведнъж съществено да променят правилата на играта, ми се струва меко казано некоректно....

                        Да бяха обявили тези промени ПРЕДИ 2-то набиране на капитал през миналата година и така всеки да си преценява, но сега....

                        Отделно, според мен е честно да си заработват парите, като вършат работа и увеличават обемите на бизнеса, а не като просто увеличат маржа си на печалба !

                        Можеше поне да направят промените само за новопривлечения бизнес, а не за всички лизингови договори (т.е. и действащите)...

                        Доста грубичко изпълнение наистина....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                          Поиграх си да посмятам,.............реално и с думи прости към сегасшните нива на лихвите цялата галимация означава 2 неща:

                          1. Прибират с около 5% повече от чистата печалба (цялата)
                          2. прибират по 5 лв на декар

                          горното означава че сега :

                          по т.1 прибират 0,5 ст. на акция допълнително
                          по т.2. прибират приблизително 1 ст. на акция допълнително

                          горното при сегашните лихвени нива и прогнозни резултати от 2,2 мио печалба преди всички разходи по УД и прочие
                          Само да допълня.....ако доходнността по ДЦК се повиши до над 5 % тогава старите условия са по добри за тях

                          Коментар


                          • Поиграх си да посмятам,.............реално и с думи прости към сегасшните нива на лихвите цялата галимация означава 2 неща:

                            1. Прибират с около 5% повече от чистата печалба (цялата)
                            2. прибират по 5 лв на декар

                            горното означава че сега :

                            по т.1 прибират 0,5 ст. на акция допълнително
                            по т.2. прибират приблизително 1 ст. на акция допълнително

                            горното при сегашните лихвени нива и прогнозни резултати от 2,2 мио печалба преди всички разходи по УД и прочие

                            Коментар



                            • тези пак ловят балъци
                              явно 2013г 5% доходност им се сруваше достатъчно ниска, за да я постигнат
                              сега обечи не са успели и смъкват границата на 3%
                              какво значение има за техния бизнес основния лихвен % освен евентуални по-малки разходи за лихви
                              това отгоре отгоре го видях - може някъде да не съм коректен
                              но от самолет се вижда, че тук нещата са изцяло почти в полза на Елана
                              Last edited by fortiss; 11.07.2016, 15:29.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
                                Приятно или неприятно? Защото на мен ми се струва, че УД ще печели повече за сметка на акционерите. Типично като за ЕЛАНА. Те така направиха и с ЕЛАРГ през 2006г.
                                Саркастично написах, но пропуснах да добавя: "История ала Еларг". Някой като един път се на......, не може да му се вярва никога. Имат си определен стил, който не променят. До сега всичко изглеждаше твърде добре.
                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X