IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Много некоректно, но е типично за тях

    Коментар


    • По принцип ми бяха симпатични, но с това значително увеличение на таксите малко се престараха...

      След като веднъж са "определили правилата на играта", след като са обявили при какви условия, управляващото дружество ще управлява парите на акционерите и след 2 събирания на капитал, изведнъж съществено да променят правилата на играта, ми се струва меко казано некоректно....

      Да бяха обявили тези промени ПРЕДИ 2-то набиране на капитал през миналата година и така всеки да си преценява, но сега....

      Отделно, според мен е честно да си заработват парите, като вършат работа и увеличават обемите на бизнеса, а не като просто увеличат маржа си на печалба !

      Можеше поне да направят промените само за новопривлечения бизнес, а не за всички лизингови договори (т.е. и действащите)...

      Доста грубичко изпълнение наистина....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
        Поиграх си да посмятам,.............реално и с думи прости към сегасшните нива на лихвите цялата галимация означава 2 неща:

        1. Прибират с около 5% повече от чистата печалба (цялата)
        2. прибират по 5 лв на декар

        горното означава че сега :

        по т.1 прибират 0,5 ст. на акция допълнително
        по т.2. прибират приблизително 1 ст. на акция допълнително

        горното при сегашните лихвени нива и прогнозни резултати от 2,2 мио печалба преди всички разходи по УД и прочие
        Само да допълня.....ако доходнността по ДЦК се повиши до над 5 % тогава старите условия са по добри за тях

        Коментар


        • Поиграх си да посмятам,.............реално и с думи прости към сегасшните нива на лихвите цялата галимация означава 2 неща:

          1. Прибират с около 5% повече от чистата печалба (цялата)
          2. прибират по 5 лв на декар

          горното означава че сега :

          по т.1 прибират 0,5 ст. на акция допълнително
          по т.2. прибират приблизително 1 ст. на акция допълнително

          горното при сегашните лихвени нива и прогнозни резултати от 2,2 мио печалба преди всички разходи по УД и прочие

          Коментар



          • тези пак ловят балъци
            явно 2013г 5% доходност им се сруваше достатъчно ниска, за да я постигнат
            сега обечи не са успели и смъкват границата на 3%
            какво значение има за техния бизнес основния лихвен % освен евентуални по-малки разходи за лихви
            това отгоре отгоре го видях - може някъде да не съм коректен
            но от самолет се вижда, че тук нещата са изцяло почти в полза на Елана
            Last edited by fortiss; 11.07.2016, 16:29.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от White Walker Разгледай мнение
              Приятно или неприятно? Защото на мен ми се струва, че УД ще печели повече за сметка на акционерите. Типично като за ЕЛАНА. Те така направиха и с ЕЛАРГ през 2006г.
              Саркастично написах, но пропуснах да добавя: "История ала Еларг". Някой като един път се на......, не може да му се вярва никога. Имат си определен стил, който не променят. До сега всичко изглеждаше твърде добре.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                Елана Агрокредит с промяна във възнаграждението за обслужване

                Подозирах, че ще изненадат акционерите приятно, учудвам се, че не бе по - рано.
                Приятно или неприятно? Защото на мен ми се струва, че УД ще печели повече за сметка на акционерите. Типично като за ЕЛАНА. Те така направиха и с ЕЛАРГ през 2006г.
                BSE is dark and full of terrors...

                Коментар


                • Елана Агрокредит с промяна във възнаграждението за обслужване

                  Подозирах, че ще изненадат акционерите приятно, учудвам се, че не бе по - рано.
                  Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                    Мда, явно това е целта, но доколкото тия 5лв са оправдани да отиват изцяло за Агромениджмънт, защото все пак целия хартио- и клиенто- поток го въртят те, повече ме смущава success fee-то, което според мен, е забодено много ниско. А все пак капитала трябва да си изплаща риска, което определено не е 1% над България.


                    п.п. нямам акции, но обмислям, за това не е препоръка.
                    Компанията е добра. Обезпечението е добро.Пазарната ниша е ОК.Бизнеса е разбираем.Предвид акционерната структура е сравнително устойчива на разпродажби.Дайте време на АДСИЦА да се развие.
                    Като препоръка само имам да си използват одобрения от ОСА ливеридж и да помислят за нови продукти. Имам акции (около номинала ) мнението ми не е препоръка за влизане или излизане от акцията.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                      Мотивираният доклад за мен е много интересен, общо взето е кратък справочник на това как да увеличим таксите към Агромениджмънт.
                      Мда, явно това е целта, но доколкото тия 5лв са оправдани да отиват изцяло за Агромениджмънт, защото все пак целия хартио- и клиенто- поток го въртят те, повече ме смущава success fee-то, което според мен, е забодено много ниско. А все пак капитала трябва да си изплаща риска, което определено не е 1% над България.


                      п.п. нямам акции, но обмислям, за това не е препоръка.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Впрочем - аз туканка: акционерин и през нашите ПФ.
                        И какво от това бе Импе, да не чакаш на тях да ти осигурят печалби и да ти пазят интереса. Моля ти се, осъзнай се!!!
                        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                        Коментар


                        • Впрочем - аз туканка: акционерин и през нашите ПФ.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Булсонов: знам че сега е скъпичко - затова си купих малко - колкото на сборище да пъкна и после в ниското ще я издебна.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Булсонов: ти има ма-а-алко лудо.

                              Хем постоянно ревеш, че нямало инвестиции на БФБ, хем оплюваш всяка читава позиция.

                              D
                              Колко пъти да ви обяснявам, че няма читава и нечитава позиция и Мажо.
                              Това е една от заблудите и залитанията които се случиват последните 5-6 г. на БФБ.
                              Има само математически, исторически и логически читава и нечитава цена измерана в БГ Лева
                              При тази акция имаме исторически висока цена, немаме достатъчно дълъг период за сравнение, увеличение на капитала мината година, наколко беше 1.02 ли? все измерими неща, математичски доказващи, че тук има нечитава цена, както и овче подражание, самият ти си е примера затова
                              Та, замисли се ти дали си читавия първо
                              Bulls on BSE

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Скъпо е: ама колкото да пъкна на сборище 11 броя - след дивидента ще дебна на по-сгодни цени.
                                Това добре, ела на сборището. И прочети това към, което пуснах връзка. Мотивираният доклад за мен е много интересен, общо взето е кратък справочник на това как да увеличим таксите към Агромениджмънт. Аз не виждам съществена и обоснована причина, но според мен е добре и ПФ да си кажат мнението. За мен това е поредния опит на Колчев и сие за прокарване на техните си интереси, въпреки добрите намерения и обещания в началото. Особено това с 5-те лева на декар ми идва отгоре на мен.
                                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                                Коментар

                                Working...
                                X