IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • тук нови (положителни) изненади имаме ли?

    на сайта им от 30.06 май нищо ново няма

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
      Резултата с постигнат преди да променят таксите... след като драстично увеличиха таксите към управляващото дружество, реално по-скоро може да се очаква значителен спад в отчитаните печалби, а не обратното...

      Колкото до второто полугодие, дори извън таксите изтичащи към управляващото дружество, мисля точно обратното на теб - реално ще е по-слабо.... имай предвид че септември ще се погасят сигурно около общо 5 или 6 млн.лв. (падежиращи кредити и лизинги), което ще свали много лихвените приходи до края на годината.

      Успоредено с това, към полугодието се отчита значителен ръст в ползваните кредити, без да има толкова съществен ръст в предоставените лизинги.... накратко, може да се очаква и значиелтено увеличение на разходите за лихви спрямо тези за първото полугодие...

      Поне така излиза от отчета...
      Моята прогноза е за рефинансиране на поне 70% от падежирането на кредитите септември....но не мога да преценя дали ще са при същите условия....най вероятно не....лихвите ще са в посока надолу

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
        за 6 месеца са заработили нето дивидент 4,275 стотинки на акция.........май все пак ще ми се сбъдне прогнозата от 8 стотинки в края на годината..........даже ще коригирам малко нагоре заради 3 то тримесечие...то е най силно според мен
        Резултата с постигнат преди да променят таксите... след като драстично увеличиха таксите към управляващото дружество, реално по-скоро може да се очаква значителен спад в отчитаните печалби, а не обратното...

        Колкото до второто полугодие, дори извън таксите изтичащи към управляващото дружество, мисля точно обратното на теб - реално ще е по-слабо.... имай предвид че септември ще се погасят сигурно около общо 5 или 6 млн.лв. (падежиращи кредити и лизинги), което ще свали много лихвените приходи до края на годината.

        Успоредено с това, към полугодието се отчита значителен ръст в ползваните кредити, без да има толкова съществен ръст в предоставените лизинги.... накратко, може да се очаква и значиелтено увеличение на разходите за лихви спрямо тези за първото полугодие...

        Поне така излиза от отчета...

        Коментар


        • за 6 месеца са заработили нето дивидент 4,275 стотинки на акция.........май все пак ще ми се сбъдне прогнозата от 8 стотинки в края на годината..........даже ще коригирам малко нагоре заради 3 то тримесечие...то е най силно според мен

          Коментар


          • Ашколсун, ного яко - наистина - да.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • тъкмо и аз щях да постна таз новина

              не е лоша определено... да видим второто шестмесечие как ще е

              Коментар


              • http://www.investor.bg/novini-i-anal...odieto-221746/

                "НОГО" ЯКО ..............доволен съм

                а още не е дошло 3 то тримесечие ....
                Last edited by Novaka_Bull; 29.07.2016, 10:50.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                  Ще бъда хепи ако ми кажеш къде бъркам в сметките.....
                  Колегата oslo ти е отговорил за част от нещата... наистина справките ги дават с натрупване, но не са нетни... всяка година се гасят планово лизингови вноски (през септември) и непланово (рефинансирания).

                  След 2 месеца ще бъдат погасени буквално за дни сигурно около 3 милиона, което ще дръпне реалните вземания доста надолу...

                  Другото нещо, което следва да имаш в предвид е че в бюлетините се посочват сделките ! (а не предоставеното финансиране).

                  Финансирани земи за 1 млн.лв., не означава лизинги за 1 млн.... според процента на финансиране реално са около 700-800 хил.лв.

                  Накратко - както казах, не са чак толкова иделани нещата, както ако четеш бюлетините....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от i_hristov Разгледай мнение
                    Ами програмите за помощ и субсидии свършват 2020. Не знам дали ще имаме нови програмни периоди. Да не говорим и че до тогава както е тръгнало може и да няма вече ЕС Като цяло тенденцията е да се намаляват субсидиите, защото земеделието както и да го погледнеш си е почти изцяло зависимо от тях.
                    Кои програми и кои субсидии??? Явно не знаеш как се определият. Бъди здрав и се притеснявай...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dr.Justice Разгледай мнение
                      ти вярвяш ли на това дето пишеш??? явно не можеш да четеш!!! Сигурно в Ямайка ще спрат субсидиите
                      Ами програмите за помощ и субсидии свършват 2020. Не знам дали ще имаме нови програмни периоди. Да не говорим и че до тогава както е тръгнало може и да няма вече ЕС Като цяло тенденцията е да се намаляват субсидиите, защото земеделието както и да го погледнеш си е почти изцяло зависимо от тях.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                        Благодаря.......ще бъда по внимателен занапред....
                        И нали имат 6 млн. лв. оборотни кредити дадени към 31 март 2016 г. Ако сега след жътвите фермерите ги върнат... за какво говорим
                        портфейла ще почне да сгъва, вместо да качва
                        нужно е ръководството много да обясни какви са перспективите, защото вече ми става малко странно

                        Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                          Айде ще помогна. Това което пускаш са раздадените кредити, но има и ПОГАСЕНИ
                          може през юни да са раздадени 1 млн. и в същото време да са погасени 1 млн. и нек а нек

                          Към 31 март 2016 г. ги виждам 23,8 млн. лв. портфейл, а тогава според "Бюлетин на инвеститора", който гледаш са били отпуснали 29,4 млн. лв.
                          виждаш, че се губят 5,6 млн. лв., което е погасяванията или те са около 20% от всички раздадени
                          абе доста клиенти им бягат, намирайки по-добри лихви в банките или също така си върви и погасяване

                          вече ще е трудно порфейла да расте, предвид постоянните погасителни планове, които си вървят
                          предвид, че банките и други играчи им крадат клиенти
                          а и дори да расте, ще е при лихви, много под обявените при първото увеличение на капитала например

                          Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
                          Благодаря.......ще бъда по внимателен занапред....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                            Ще бъда хепи ако ми кажеш къде бъркам в сметките.....
                            Айде ще помогна. Това което пускаш са раздадените кредити, но има и ПОГАСЕНИ
                            може през юни да са раздадени 1 млн. и в същото време да са погасени 1 млн. и нек а нек

                            Към 31 март 2016 г. ги виждам 23,8 млн. лв. портфейл, а тогава според "Бюлетин на инвеститора", който гледаш са били отпуснали 29,4 млн. лв.
                            виждаш, че се губят 5,6 млн. лв., което е погасяванията или те са около 20% от всички раздадени
                            абе доста клиенти им бягат, намирайки по-добри лихви в банките или също така си върви и погасяване

                            вече ще е трудно порфейла да расте, предвид постоянните погасителни планове, които си вървят
                            предвид, че банките и други играчи им крадат клиенти
                            а и дори да расте, ще е при лихви, много под обявените при първото увеличение на капитала например

                            Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
                            Last edited by oslo; 20.07.2016, 09:09.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                              Ентусиазма малко ти пречи....

                              Смяташ доста грешно....
                              Ще бъда хепи ако ми кажеш къде бъркам в сметките.....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                                нов един милион раздаден като кредити за последния месец..........кредитната експозоция нарасна до 32 милиона...........след като минат 40 -45 мио ще чакаме (предполагам) новина за увеличение на капитала...................
                                Ентусиазма малко ти пречи....

                                Смяташ доста грешно....

                                Коментар

                                Working...
                                X