IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Какво става днес с цената, уж ще има дивидент и бум от 1.48 падна до 1.42?

    Коментар


    • Ето и моята прогноза за 2017г. ................между 10 и 12 ст. печалба на акция...........

      Коментар


      • Има отчет за първото тримесечие ..... Печалбата расте с близо 50%
        http://agrocredit.elana.net/category...al-statements/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
          да искам,да допълвам но не на тези нива, защото е скъпо......ще запиша обаче 100% ако има увеличение на капитала защото тогава играта е друга.......какво толкова не можеш да вденеш....
          Не бе, просто за първи път виждам някой да държи акции и да обяснява че са безумен балон! Хахаха!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4f4 Разгледай мнение

            Хахахахахахаха! Това не е истина! Смяташ че акцията е безумен балон, а държиш, като си обмислял евентуално да допълваш, но в крайна сметка се отказваш да допълваш и решаваш да задържиш балона пред спукване, така ли? Хахахахаха!
            да искам,да допълвам но не на тези нива, защото е скъпо......ще запиша обаче 100% ако има увеличение на капитала защото тогава играта е друга.......какво толкова не можеш да вденеш....

            Коментар


            • Келепир незнам дали ще има, ... но явно ти скоро от банка пари не си взимал. Простотата на системата при Елана, няма как да бъде копирана от банките, за българските абсурд.

              Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Не че не съм съгласе с повечето от написаното, но това не пречи за момента да ми е скъпа А банките скоро ще предлагат и по-атрактивни условия от Елана-та, вервай ми, само въпрос на време е - има ли келепир, банките се наместват в него, неизбежно е, особено при сегашните нулеви нива на депозитите, т.е. стойността на ресурса им. Ще следя акцията отблизо - харесва ми, но гроздето засега ми е кисело и го чакам да узрее, че да засладни, пък ако отлети по-нагоре, ще се търси нещо друго. Успех на държащите
              Мнението ми не е препоръка!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                Момчета, на мен тази позиция ми е с най високо тегло в протфейла..акцията е добра.......ама не става за допълване при тия нива.........средната ми тук е 1,052 за бройка ама ми се иска още да запиша защото папира има бъдеще......просто фундамента за да догони цената трябва да има емитиране на акции на по висока стойност от номинала (искренно се надявам така да стане) за да се защити както текущата цена така и бъдещи и настоящи акционери това е ....................дано УС имат разум и осмислят какво пиша..........
                Хахахахахахаха! Това не е истина! Смяташ че акцията е безумен балон, а държиш, като си обмислял евентуално да допълваш, но в крайна сметка се отказваш да допълваш и решаваш да задържиш балона пред спукване, така ли? Хахахахаха!

                Коментар


                • Не че не съм съгласе с повечето от написаното, но това не пречи за момента да ми е скъпа А банките скоро ще предлагат и по-атрактивни условия от Елана-та, вервай ми, само въпрос на време е - има ли келепир, банките се наместват в него, неизбежно е, особено при сегашните нулеви нива на депозитите, т.е. стойността на ресурса им. Ще следя акцията отблизо - харесва ми, но гроздето засега ми е кисело и го чакам да узрее, че да засладни, пък ако отлети по-нагоре, ще се търси нещо друго. Успех на държащите
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Момчета, на мен тази позиция ми е с най високо тегло в протфейла..акцията е добра.......ама не става за допълване при тия нива.........средната ми тук е 1,052 за бройка ама ми се иска още да запиша защото папира има бъдеще......просто фундамента за да догони цената трябва да има емитиране на акции на по висока стойност от номинала (искренно се надявам така да стане) за да се защити както текущата цена така и бъдещи и настоящи акционери това е ....................дано УС имат разум и осмислят какво пиша..........

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      Не знам защо го нападате момчето, но на мен също ми е скъпа тази акция. Това не значи, че не е хубава, но на тези цени няма да се включа. И 5% доходност са малко, хеле пък без особени перЕспективи за растеж, защото тази акция се държи уж за сигурност (когато има спих, а той не е далеч - лично мнение, може и да греша, то той ще се усети и тук, макар и не толкова силно) и единственото, с което се мери, е дивидентната доходност.
                      Не го нападам, просто отбелязвам че когато се очаква дивидентната доходност да е някъде около 3-4%, всичко над това ниво едва ли може да се нарече балон. Не знам защо си мислите че перспективите са негативни, но аз не мисля така. Тук средната цена ми е около 1,15лв. и личната ми дивидентна доходност е близо 7%, така че нямам причина да съм недоволен. А за Златен Лев холдинг, просто не съм запознат с активите им, с бизнеса им и най-вече с перспективите им за развитие. Видях участието им в компании, които в повечето случаи за мен са непознати. Това че ще дават добър дивидент тази година, за мен не е причина да вляза в компания която не познавам. Какво ми гарантира че това няма да е последния и дивидент изобщо Ако някой излезе с повече инфо, проекти, мениджмънт и т.н. може и да си помисля да вляза. Поне засега обаче не смятам да го правя...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Не знам защо го нападате момчето, но на мен също ми е скъпа тази акция. Това не значи, че не е хубава, но на тези цени няма да се включа. И 5% доходност са малко, хеле пък без особени перЕспективи за растеж, защото тази акция се държи уж за сигурност (когато има спих, а той не е далеч - лично мнение, може и да греша, то той ще се усети и тук, макар и не толкова силно) и единственото, с което се мери, е дивидентната доходност.
                        Разбира се че според дивидент ще се оценява нали е АДСИЦ. Иначе за перспективи защо да няма -по долу колегата BSETrader е постнал статистиката до момента, а именно че компанията си върви нагоре!Земя ли няма да се търси за в бъдеще .....банките към момента не са особена конкуренция.Но ликвидността определено не ме кефи

                        Коментар


                        • Не знам защо го нападате момчето, но на мен също ми е скъпа тази акция. Това не значи, че не е хубава, но на тези цени няма да се включа. И 5% доходност са малко, хеле пък без особени перЕспективи за растеж, защото тази акция се държи уж за сигурност (когато има спих, а той не е далеч - лично мнение, може и да греша, то той ще се усети и тук, макар и не толкова силно) и единственото, с което се мери, е дивидентната доходност.
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                            Ако дивидента е 8ст. дивидентната доходност ще е над 5%, кажи ми къде другаде може да го постигнеш това? Или имаш "ненабалончени" акции, носещи си 10%-това доходност?
                            Златен Лев Холдинг .....даже повече от 10 процента,в момента е хит на пазара!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

                              ами очакванията ми са за 8 ст. Дивидент чисто за 2017 г. И спрямо текущата цена е набалончено
                              Крайно прецизен индикатор за балон на пазара! Браво, браво!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

                                ами очакванията ми са за 8 ст. Дивидент чисто за 2017 г. И спрямо текущата цена е набалончено
                                Ако дивидента е 8ст. дивидентната доходност ще е над 5%, кажи ми къде другаде може да го постигнеш това? Или имаш "ненабалончени" акции, носещи си 10%-това доходност?

                                Коментар

                                Working...
                                X