IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

    Разводняването е, че ако сега при "Х" печалба и примерно 100 акции, имаш да речем 5 % дивидент;
    Утре, при запазена "Х" печалба, но вече с капитал от 200 акции, дивидента ще е наполовина - 2,5 %....
    Увеличение на капитала предполагам ще се направи ако има нужда от повече оборотни средства(един вид да има повече желаещи да ползват услугите,лизинга) и ако наистина такава е налице би трябвало и печалбата в последствие да расте.Естествено сигурно ще мине някакъв период от време до тогава.

    Коментар


    • Оглеждам тази акция от няколко месеца и се чудя дали да вляза с едно 20К бройки, но засега всичко, което колегата холандец е написал по-долу, ме притеснява. За мен лично тази цена е висока и необоснована с достатъчно фундамент. Пределно ясно е, че на тема БФБ преди и след експат има 2 крайно противоположни мнения:
      - че борсата е била супер подценена и експат само са били катализатор, за да стигне тя до нормални, т.е. текущи нива, а има и още много нагоре, поне до четирицифрено число на софикс-а
      - че борсата си беше реално оценена и преди 6 месеца, а експат я наду изкуствено и абсолютно всичко хвръкна, нез значение дали експатци са купували от него, или не

      За мен всички АДСИЦ-и имат само 3 характеристики/основни конкуренти, ако мога така да се изразя, които гледам:
      - цена на банков депозит или ДЦК (евенуално много стабилни фирмени облигации, небългарски)
      - възможността да рипне/падне с процента на основния индекс, т.е. перспективи пред самата борса
      - перспективи пред самия сектор, в който оперира

      Депозитите са на макс ниски нива, но ще се качват, въпрос на време е, т.е. тук вече имаме негативна тенденция, не в полза на адсиц-а. Индексът е на полубалонни нива, т.е. пак негатив, поне за мен - не виждам накъде повече да върви нагоре, експат изчерпа потенциала си, а пенсиите едва ли пак ще се ушият само с бг акции на неликвидна борса. А за сектора Ван Бастен е написал всичко, което искам да кажа.

      С две думи, доходност от дивидент в размер от около 5% ми се струва ниска, при положение че личното ми мнение е, че цената на тази акция над 1,25 е висока, или иначе казано - 15% балониране за 5% дивидент не си струва риска, още повече че идват избори, а може би и втори след тях, а перспективите пред сектора не са кой знае колко блестящи, какар да не са и лоши, по-скоро са константа.

      Успех на всички държащи тук, акцията (според скромното ми мнение) е хубава, но скъпа. Дано да ви стане и още по-скъпа, а засега съм пас на тези цени
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

        да резултата за последния месец е по слаб.....факт....ще видим по нататък.....колкото да увеличението на капитала никой мяма да тръгме да увеличава ако няма нужда така че притесненията са неоснователни.....колкото,до,разводняване аз съм убеден че еланци ще емитират при нова около 85% от пазарната при което цената ще е. Над счетоводната или колкото нея.....какво разводняване има тогава ?
        Разводняването е, че ако сега при "Х" печалба и примерно 100 акции, имаш да речем 5 % дивидент;
        Утре, при запазена "Х" печалба, но вече с капитал от 200 акции, дивидента ще е наполовина - 2,5 %....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

          Това с "под 10 ст. дивидент при АТЕРА" - как точно го измисли ?!?

          Иначе тук, печалбата за приключената година не изглежда зле, но въпроса е потенциала и тренда.

          При брутално спадащите лихви по алтернативното финансиране на земеделците (банкови кредити), смятам че ще става все по-трудно да се дават лизинги тук.

          Погледнах последния бюлетин - новите лизинги за Януари'2017 са едва 346 хил.лв. !!! Исторически от основаването не са имали толкова нисък резултат....
          * за сравнение - предните 3 месеца са с 2215 хил.лв. (Октомври'2016), 1515 хил.лв. (Ноември'2016) и 1179 хил.лв. (Декември'2016).... За мен, самия тренд е притеснителен, а това че последния месец нещата са ~5 пъти по-слаби от предходните 3 месеца не трябва да се игнорира с лека ръка...

          А ако някой каже - сезонност - Януари'2016 са били 747 хил.лв., а Януари'2015 - 819 хил.лв.....

          Нещо не е както трябва....

          И най-големия проблем - ако наистина направят увеличение, както се твърди и разводнят двойно капитала, изведнъж нещата за акционерите ще се променят в негативна насока много рязко.... особено ако тенденцията от Януари за новия бизнес се задълбочи....

          Така че гледайте малко по-задълбочено нещата, включително и като трендове, а не само статично за минали резултати....
          да резултата за последния месец е по слаб.....факт....ще видим по нататък.....колкото да увеличението на капитала никой мяма да тръгме да увеличава ако няма нужда така че притесненията са неоснователни.....колкото,до,разводняване аз съм убеден че еланци ще емитират при нова около 85% от пазарната при което цената ще е. Над счетоводната или колкото нея.....какво разводняване има тогава ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

            Ами около 8 ст. дивидент при цена 1.45 си е много по-добре от основния конкурент Атера където се очертава под 10 ст. при цена 2.12 дори и без да си чел утрешния вестник.То се вижда и как продавачите отдясно рязко намаляха.Въпреки това аз имам и от двете за всеки случай.
            Това с "под 10 ст. дивидент при АТЕРА" - как точно го измисли ?!?

            Иначе тук, печалбата за приключената година не изглежда зле, но въпроса е потенциала и тренда.

            При брутално спадащите лихви по алтернативното финансиране на земеделците (банкови кредити), смятам че ще става все по-трудно да се дават лизинги тук.

            Погледнах последния бюлетин - новите лизинги за Януари'2017 са едва 346 хил.лв. !!! Исторически от основаването не са имали толкова нисък резултат....
            * за сравнение - предните 3 месеца са с 2215 хил.лв. (Октомври'2016), 1515 хил.лв. (Ноември'2016) и 1179 хил.лв. (Декември'2016).... За мен, самия тренд е притеснителен, а това че последния месец нещата са ~5 пъти по-слаби от предходните 3 месеца не трябва да се игнорира с лека ръка...

            А ако някой каже - сезонност - Януари'2016 са били 747 хил.лв., а Януари'2015 - 819 хил.лв.....

            Нещо не е както трябва....

            И най-големия проблем - ако наистина направят увеличение, както се твърди и разводнят двойно капитала, изведнъж нещата за акционерите ще се променят в негативна насока много рязко.... особено ако тенденцията от Януари за новия бизнес се задълбочи....

            Така че гледайте малко по-задълбочено нещата, включително и като трендове, а не само статично за минали резултати....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

              Ами около 8 ст. дивидент при цена 1.45 си е много по-добре от основния конкурент Атера където се очертава под 10 ст. при цена 2.12 дори и без да си чел утрешния вестник.То се вижда и как продавачите отдясно рязко намаляха.Въпреки това аз имам и от двете за всеки случай.
              Всичко е много добре, само ако може да обясниш как пресметна, че АТЕРА ще бъде по 0.10 лв. ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                Ами около 8 ст. дивидент при цена 1.45 си е много по-добре от основния конкурент Атера където се очертава под 10 ст. при цена 2.12 дори и без да си чел утрешния вестник.То се вижда и как продавачите отдясно рязко намаляха.Въпреки това аз имам и от двете за всеки случай.
                това че дивидента ще е около 8 ст беше ясно още септември месец....за атера мисля повече от 10 стинки ша дадат.....15 по ми се струва добре

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                  Айде некой пак чете прогнозните 1 месец преди приключване на тримесечието ............всеки ипът движението на тази позиция се повтаря преди всяко QXX..........миналата година май по това време се възползваха от заемен капитал ......ливериджа работи в пълна сила за Q1
                  Ами около 8 ст. дивидент при цена 1.45 си е много по-добре от основния конкурент Атера където се очертава под 10 ст. при цена 2.12 дори и без да си чел утрешния вестник.То се вижда и как продавачите отдясно рязко намаляха.Въпреки това аз имам и от двете за всеки случай.
                  Last edited by спекуланта; 22.02.2017, 21:07.

                  Коментар


                  • Айде некой пак чете прогнозните 1 месец преди приключване на тримесечието ............всеки ипът движението на тази позиция се повтаря преди всяко QXX..........миналата година май по това време се възползваха от заемен капитал ......ливериджа работи в пълна сила за Q1

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                      Дай сега прогноза за дивидента следващата година и съвсем ще смажеш продавачите
                      за съжаление прогнозирам по нисък дивидент за 2017 защото очаквам увеличение на капитала 1:1 с емисоонна стойност 1.2 за акция.....това ще рече разпределяне на печалбата на повече на брой акции. Докато усвоят новия кеш от увеличението плюс това да се нагрухат и привлечен капитал ще отнесе поне 1.5 години докато започнат да бачкат на пълни обороти.
                      Last edited by Novaka_Bull; 31.01.2017, 21:58.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

                        еехххееее много съм добър....според отчета ще раздадат 7.89 ст. За акция.....брех, а нищо ме разборам от финанси.....ша слушате инженера начи ейййй
                        Дай сега прогноза за дивидента следващата година и съвсем ще смажеш продавачите

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                          Нетен дивидент на акция 6,2 ст. към тримесечието.........прогноза за 7,84 ст. за годината......................
                          еехххееее много съм добър....според отчета ще раздадат 7.89 ст. За акция.....брех, а нищо ме разборам от финанси.....ша слушате инженера начи ейййй

                          Коментар


                          • Отчети за четвърто тримесечие на 2016 г.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              И аз така - ама при мене е по-зле - хем не ща да продавам, хем вече ми е скъпо да купувам, хем имам малко бройки.


                              Ще взема да си купя малко британски Мидички.
                              Да не би да четеш мисли!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                                Въобще не смятам да продавам, но тези цени са скъпи за тази акция. Компанията се развива добре и според очакванията ми. Бизнесът е разбораем за мен и модела ми харесва. Другата година ще увеличат капитала 1:1 и според мен при емисионна около 1.2 за акция. Смятам да запиша 100% проблема е ще поради това увеличение дивидента през 2018 ще е малък....но дотогава има още време
                                И аз така - ама при мене е по-зле - хем не ща да продавам, хем вече ми е скъпо да купувам, хем имам малко бройки.


                                Ще взема да си купя малко британски Мидички.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X