IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

    Досега не съм купувал облигации, и ще се радвам да ми дадете повече информация. Могат ли индивидуални инвеститори да купуват облигации и как? Нещо гарантира ли ми че след края на периода ще си получа главницата? Плаща ли се данък на лихвеното плащане? Вие ще купувате ли?
    Пише че ще дадат на най много 100 човека(избрани),не че нещо ама ще търсят инвеститори с по тлъсти портфейли записващи средно по 140000лв(май такава е сметката)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

      Наистина не те разбирам....

      В момента се финансират с банкови заеми на ~2,5 и 2,75 %.... какво му е радостностно да вземат на 3,2 % ?!?!
      (да ме говорим, че за тия десетки милиони според мен може да намерят цена и около 2 %, но това е друга тема)

      Второ - заемите ги усвояват на траншове, според потребностите и скоростта на раздаване на лизинги... Т.е. ако имат нужда от пари, усвояват транш и почват да плащат лихва САМО в/у него... Т.е. плащат в/у това, което ползват.

      При облигация, ще им тръшнат 14 млн.лв. по сметката и почват да им плащат лихвата.... А входящата лихва първоначално ще е само в/у малкото раздадени лизинги.... дадат първия месец 0,5-1 млн.лв. - лихва в/у тях..... а по облигацията лихвата си върви в/у 14-те милиона....

      Да не говорим че първите 2,8 лв. (1,4 млн.евро) ще ги върнат след 12 месеца БЕЗ ДА СА УСПЕЛИ да ги дадат като лизинг (реално докато дадат 14 млн.лв. лизинги, ще им трябват повече от 12 месеца... без да броим и че септември ще им влезе входящ поток от няколко милиона погашения).... Т.е. за ~3 млн.лв. (минимум) ще платят лихва без да са ги ползвали !

      Според мен трябва да се замислята за нов финансов директор !

      И аз като цяло съм фен на компанията, но гледаме много различно на развитието й....

      Още щом прочетох заглавието и подзаглавието на статията (общо за 5 сек.), определих новината като "Negative", специално предвид модела им до момента.

      Влизам тук да споделя разочарованието и гледам, че ти я анализирш като "Positive"....

      Защо така с лошо... Я си представи пък, че вече са намерили на кого да ги пласират...
      Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
        Досега не съм купувал облигации, и ще се радвам да ми дадете повече информация. Могат ли индивидуални инвеститори да купуват облигации и как? Нещо гарантира ли ми че след края на периода ще си получа главницата? Плаща ли се данък на лихвеното плащане? Вие ще купувате ли?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
          Оппаланка....финансират се на 3.2% раздават на 8%
          Наистина не те разбирам....

          В момента се финансират с банкови заеми на ~2,5 и 2,75 %.... какво му е радостностно да вземат на 3,2 % ?!?!
          (да ме говорим, че за тия десетки милиони според мен може да намерят цена и около 2 %, но това е друга тема)

          Второ - заемите ги усвояват на траншове, според потребностите и скоростта на раздаване на лизинги... Т.е. ако имат нужда от пари, усвояват транш и почват да плащат лихва САМО в/у него... Т.е. плащат в/у това, което ползват.

          При облигация, ще им тръшнат 14 млн.лв. по сметката и почват да им плащат лихвата.... А входящата лихва първоначално ще е само в/у малкото раздадени лизинги.... дадат първия месец 0,5-1 млн.лв. - лихва в/у тях..... а по облигацията лихвата си върви в/у 14-те милиона....

          Да не говорим че първите 2,8 лв. (1,4 млн.евро) ще ги върнат след 12 месеца БЕЗ ДА СА УСПЕЛИ да ги дадат като лизинг (реално докато дадат 14 млн.лв. лизинги, ще им трябват повече от 12 месеца... без да броим и че септември ще им влезе входящ поток от няколко милиона погашения).... Т.е. за ~3 млн.лв. (минимум) ще платят лихва без да са ги ползвали !

          Според мен трябва да се замислята за нов финансов директор !

          И аз като цяло съм фен на компанията, но гледаме много различно на развитието й....

          Още щом прочетох заглавието и подзаглавието на статията (общо за 5 сек.), определих новината като "Negative", специално предвид модела им до момента.

          Влизам тук да споделя разочарованието и гледам, че ти я анализирш като "Positive"....

          Коментар


          • Ъп Ъп...
            Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Оппаланка....финансират се на 3.2% раздават на 8%

              Коментар


              • трябват им свежи пари това е добре.....явно има търсещи финансиране купувачи

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
                  чудно а каква е причината за това че не съм чел протокола от ОСА ?
                  http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                  Коментар


                  • http://www.infostock.bg/infostock/co...ents/0EA/14707
                    Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                    Коментар


                    • Да не забравяме, че лихвите повече от това няма накъде да падат, така че единственият път е нагоре. А и за да имаш да даваш кредити, трябва да имаш налични пари.
                      Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                        Лично на мен ми е изключително трудно да прогнозирам какво ще стане през 2020-а.

                        По-важно ми е какво ще стане през 2017-а и 2018-а, а трендовете за тях не са добри....

                        А увеличение на капитала през 2018-а в съчетание с този намаляващ тренд на новите лизинги, пък е съвсем обезпокоителен.... поне за мен.
                        Това и мен ме притесни вчера но имай предвид че лихвите по кредитите няма вечно да са на това ниво на което са в момента. И нежеланието на хората да ползват кредитни продукти също няма да е вечно.
                        http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                          А когато тенденцията се обърне ....тогава цената ще е "скъпа"......ето и моята прогноза ......над 80 мио кредитен протфейл до края на 2020 г.
                          Лично на мен ми е изключително трудно да прогнозирам какво ще стане през 2020-а.

                          По-важно ми е какво ще стане през 2017-а и 2018-а, а трендовете за тях не са добри....

                          А увеличение на капитала през 2018-а в съчетание с този намаляващ тренд на новите лизинги, пък е съвсем обезпокоителен.... поне за мен.

                          Коментар


                          • А когато тенденцията се обърне ....тогава цената ще е "скъпа"......ето и моята прогноза ......над 80 мио кредитен протфейл до края на 2020 г.

                            Коментар


                            • Това е първия въпрос от интервюто вчера:
                              "в периода януари-април 2015 г. са отчетени финансирани сделки за около 4,5 млн. лв., за същия период на 2016 г. стойността е около 3,5 млн. лв., за същия период на 2017 г. - около 2,5 млн. лв. "

                              Наистина ли не сте го чели и просто не ви притеснява ?

                              Отговора, който се дава на въпроса е ясно, че е "политически правилния"... но все пак фактите са такива....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от TheSkorpion Разгледай мнение
                                Всъщност дори без да се проверява исторически как се е движела, за да са 10 ст. дивидент 5%, цената трябва да е 2 лв. И това е прогноза за дивидента следващата година доколкото виждам? Иначе и аз си купих днес, явно с вас сме се наддавали
                                и аз
                                мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                                Коментар

                                Working...
                                X