IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

    Пичове, благодаря ви за отговорите....аз лично ще участвам на 100% в увеличението защото все още вярвам че модела им има бъдеще. И на мен не ми харесва че увеличават капитала със 100% защото това автоматично означава че намаля ливериджа им.......поради тази причина очаквам дивидента през 2019 г. Да бъде 5.8 до 6.2 стотинки.....нищо....търпение еланци съм почти сигурен че до 2020 г. Ще закарат дивидента до поне 10 ст На акция ..... успех на всички
    моделът си е супер, а и няма кой знае каква конкуренция в сектора. Засега.
    Друго е интересно - на колко ще се търгуват правата? Вчера имаше интересна грешка на сайта на борсата с акцията в четъртък (първият ден без права) - беше дадена крайна цена от предишния ден 1,19, а тя беше реално 1,28, което мен ме навява на светлата мисъл, че правата ще са по 9 стинки, но да видим дали има нещо изобщо вярно в разсъжденията ми, или са си волни интерпретации
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Нищо не си пропуснал, просто във вторник (06.03) правата ще са по сметките, т.е. за последно можеше да си купиш акции с права в сряда, за д аса ти по сметка в петък (Т+2, а понеделник е неработен). Затова в четвъртък (вчера) цената на акциията автоматично се дисконтира с цената на правата (нямам идея колко ще е).

      Ти си имаш акции отпреди, така че не те касае, касае такива като мен, които се включиха в последния момент - аз мислех да чакам и още, но добре че математикът пусна сроковете, та ги видях, че иначе го проспивах това увеличение, т.е. трябваше да си купвам права, за да участвам.

      Естествено, че може от всички ИП-та - пределно ясно е, че Елана няма как да си напишат в проспекта идете при другите, а не при нас, за да участвате. Лека и догодна
      Пичове, благодаря ви за отговорите....аз лично ще участвам на 100% в увеличението защото все още вярвам че модела им има бъдеще. И на мен не ми харесва че увеличават капитала със 100% защото това автоматично означава че намаля ливериджа им.......поради тази причина очаквам дивидента през 2019 г. Да бъде 5.8 до 6.2 стотинки.....нищо....търпение еланци съм почти сигурен че до 2020 г. Ще закарат дивидента до поне 10 ст На акция ..... успех на всички

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

        Как без права от днеска ? Моля разяснете нещо съм пропуснал явно
        Нищо не си пропуснал, просто във вторник (06.03) правата ще са по сметките, т.е. за последно можеше да си купиш акции с права в сряда, за д аса ти по сметка в петък (Т+2, а понеделник е неработен). Затова в четвъртък (вчера) цената на акциията автоматично се дисконтира с цената на правата (нямам идея колко ще е).

        Ти си имаш акции отпреди, така че не те касае, касае такива като мен, които се включиха в последния момент - аз мислех да чакам и още, но добре че математикът пусна сроковете, та ги видях, че иначе го проспивах това увеличение, т.е. трябваше да си купвам права, за да участвам.

        Естествено, че може от всички ИП-та - пределно ясно е, че Елана няма как да си напишат в проспекта идете при другите, а не при нас, за да участвате. Лека и догодна
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          ДОСЕГА Е МОЖЕЛО ВЪВ ВСИЧКИ ОФИСИ НА ИП.ЩЕ ПРОВЕРИМ..
          Разбира се, че може през всеки ИП да се записва.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

            Ти си гледай избушеняците дето си се набабанил пък ние какво ще правим не е твоя работа
            Нещо ме храниш по разни теми днес! Явно се поддаде и ти на завистта и ганьовщината.. силно заразно е, 90% от българите ги мори!
            Жив и здрав и плувай както си знаеш!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              ДОСЕГА Е МОЖЕЛО ВЪВ ВСИЧКИ ОФИСИ НА ИП.ЩЕ ПРОВЕРИМ..
              мерси....и аз ще питам при мойто ИП

              Коментар


              • ДОСЕГА Е МОЖЕЛО ВЪВ ВСИЧКИ ОФИСИ НА ИП.ЩЕ ПРОВЕРИМ..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  До кога беше срока за записването на новите акции..

                  В периода 06.03.2018 - 21.03.2018 - трябва да се явиш в някой офис на Елана Трейдинг и да заявиш че искаш да купиш еди колко си акции. По сметката трябва да имаш съответния брой права. Подписваш няколко документа и ти вземат малко комисионни. И това е.

                  Би трябвало да може да се записват нови акции от всички ИП..
                  Благодаря Киро, но защо непременно в офис на Елана, не може ли да направя заявка при моето ИП? Питам понеже за пръв път ще участвам в увеличение , нищо че търгувам от 2006

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение

                    Ти си гледай избушеняците дето си се набабанил пък ние какво ще правим не е твоя работа
                    Само там където сме направили успешни врътки като в бреф коментираме, там където е набабанването, само когато сме на +

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                      А капиталова загуба, колко?
                      Доста хора купуваха на 1,35 и нагоре.. сега колко години ще трябва да събират стотинки от дивидент че да си наваксат капиталовата загуба?
                      Ти си гледай избушеняците дето си се набабанил пък ние какво ще правим не е твоя работа

                      Коментар


                      • До кога беше срока за записването на новите акции..

                        В периода 06.03.2018 - 21.03.2018 - трябва да се явиш в някой офис на Елана Трейдинг и да заявиш че искаш да купиш еди колко си акции. По сметката трябва да имаш съответния брой права. Подписваш няколко документа и ти вземат малко комисионни. И това е.

                        Би трябвало да може да се записват нови акции от всички ИП..
                        Last edited by Kiro; 01.03.2018, 18:28.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          От днес е без права, но с дивидент, прав си!
                          Как без права от днеска ? Моля разяснете нещо съм пропуснал явно

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Кво се дракате - от днес вече сме без права, нали? Или греша? Така че дискаунтът е за правата, които следва да са около 10 стинки. Дивидентът все още не е гласуван и си важи
                            От днес е без права, но с дивидент, прав си!
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Доста сте се разпенявили тука... Според мене пък увеличението успешно ще мине и замине и догодина по това време пак ще сме в интервала 1.40-1.50
                              Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                А капиталова загуба, колко?
                                Доста хора купуваха на 1,35 и нагоре.. сега колко години ще трябва да събират стотинки от дивидент че да си наваксат капиталовата загуба?
                                Ми да не са купували на толкова бе, Батя, всеки сам си решава кога и как. Аз си взех на 1,30, като съм изрично наясно, че ще пада - права+дивидент. След 3 месеца плюнча калема и смятам - и да съм на загуба, ще е минимална, но трябва да съм на печалба от 10-на стинки, пък да видим дали са ми верни сметките
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X