IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    няма да е по-скоро, точно по време на периода след дивидента ще държат сравнително прилична цена, след това ще цъфнат новите и цената ще стане 1,11 макс
    Привет,

    Моето мнение е , че цената може и под 1.10 да отиде.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
      Между другото и аз като теб очаквах по-високи цени на правата. Писал съм по-назад в темата за 9-10 ст.

      Обаче пък 1.10 + 2 ст за допълнителните правата, които взех, ме кефи повече като "дългосрочен инвеститор"
      Искрено ти желая успех, аз лично ще изляза оттук и ще вляза другаде, само дето не съм на 100% убеден къде - тук ме отказа именно мениджмънта, а акцията се крепи само и единствено на вярата в него. Още веднъж - успех!
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Между другото и аз като теб очаквах по-високи цени на правата. Писал съм по-назад в темата за 9-10 ст.

        Обаче пък 1.10 + 2 ст за допълнителните правата, които взех, ме кефи повече като "дългосрочен инвеститор"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Ми 1,15 е доста повече от 1,11, нали? А освен това се затваря тримесечие - би следвало да го знаеш
          Пфу, кофти еланци - не мислят за фондовете. Трябваше да направят събранието не на 15, ми на 20-ти март.

          Шегувам се, иначе да - някой е загубил, друг е спечелил от търговията на 1.50 и на 1.35. Тез дето са продали се кефят сигурно. Ма както казах - винаги има доволни и недоволни.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

            Що? Аз не виждам причина?!?!

            Точно след 7 дена са на 1.13-15

            Както и да е, това не е важно - няма голям смисъл да го коментираме.
            Ми 1,15 е доста повече от 1,11, нали? А освен това се затваря тримесечие - би следвало да го знаеш
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cyberdude Разгледай мнение

              На 1.20 или 1.30 не бих записал никога, при положение, че балансовата стойност е 1.12, а дивидента на една акция в следващите Х години няма да надхвърли 7-8 стотинки. Просто не мисля, че си струва да купувам/записвам на такива нива. А това, че на БФБ цената е била такава - ми то там сме виждали какви ли не космически цени, както и обратното. Да не говорим и, че обемите са доста различни. Едно е да купуваш/продаваш няколко хиляди или десетки хиляди акции, друго е десетки милиони. При тази ликвидност да ме убеди някой да му запиша акцията на цена Х само защото на борсата ни се изтъргували няколко хиляди акции на таз цена, не ми звучи реалистично. Със сигурност бих погледнал фундамента и ако той не ме убеди на 100%, че тази цена е реална - не записвам.
              Разбира се, ако е за няколко хиляди лева, може и да се пробвам - спекулациите движат пазара. Но не мисля, че след 2007 някой разчита сериозно на спекулантите като участници в нови емисии...
              Принципно си прав, само дето на нашата борса нещата не се движат от разума, а от очакванията и следеното на големите. На цената около 1,50 са минали към 600К акции, на цена около 1,35 преди месец са минали около 1 млн акции. Едва ли всички тези хора са били спекуланти, но знае ли човек. Та причината за срива си е само и единствено в Евереста и алчността му за безплатен кеш - дори не искам да си мисля, че не е имал друг избор...
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                няма да е по-скоро, точно по време на периода след дивидента ще държат сравнително прилична цена, след това ще цъфнат новите и цената ще стане 1,11 макс
                Що? Аз не виждам причина?!?!

                Точно след 7 дена са на 1.13-15

                Както и да е, това не е важно - няма голям смисъл да го коментираме.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                  Много по-скоро даже - 1.22 е цена с дивидента от 8 ст. ОСА-то беше на 15-ти март. Демек след 7 дена ще се търгуват без дивидент. И после от увеличението и те ще кацнат на същата цена горе долу.
                  няма да е по-скоро, точно по време на периода след дивидента ще държат сравнително прилична цена, след това ще цъфнат новите и цената ще стане 1,11 макс
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Ма както и да е - сегашната цена също е супер висока и крайно нелогична - след 2 месеца ще има акции на корем по 1,11 (даже им давам премия), т.е. сегашната "инвестиция: на 1,22 отсега е обречена на 3% загуба за някакви си 2 месеца. И после що хората си държали парите на депозит, а не в "сигурни" акции като Елана...
                    Много по-скоро даже - 1.22 е цена с дивидента от 8 ст. ОСА-то беше на 15-ти март. Демек след 7 дена ще се търгуват без дивидент. И после от увеличението и те ще кацнат на същата цена горе долу.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      ще направят увеличението на 1,20 или 1,30, при тогавашна цена на акцията над 1,40.)
                      На 1.20 или 1.30 не бих записал никога, при положение, че балансовата стойност е 1.12, а дивидента на една акция в следващите Х години няма да надхвърли 7-8 стотинки. Просто не мисля, че си струва да купувам/записвам на такива нива. А това, че на БФБ цената е била такава - ми то там сме виждали какви ли не космически цени, както и обратното. Да не говорим и, че обемите са доста различни. Едно е да купуваш/продаваш няколко хиляди или десетки хиляди акции, друго е десетки милиони. При тази ликвидност да ме убеди някой да му запиша акцията на цена Х само защото на борсата ни се изтъргували няколко хиляди акции на таз цена, не ми звучи реалистично. Със сигурност бих погледнал фундамента и ако той не ме убеди на 100%, че тази цена е реална - не записвам.
                      Разбира се, ако е за няколко хиляди лева, може и да се пробвам - спекулациите движат пазара. Но не мисля, че след 2007 някой разчита сериозно на спекулантите като участници в нови емисии...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                        Винаги ще има недоволни. Има хора това го гледат точно наобратно. За кво да даваме на банките 2% и да си държим нашите пари у банките на депозит за 0.2% лихва - като може да ги дадем на еланци и да прибираме цялата лихва (а не минус -2%).

                        А над 1.10 не съм сигурен че някой щеше да записва при този лихварски бизнес. Аре на 1.20 може, ама по-високо лично аз нямаше да се включа.

                        Така, че се опитвам да кажа, че от твойта "спекулантска" гледна точка това може да не е добра идея, но хората имащи свободни пари и чудещи се къде да ги ръгнат хем на по-сигурно, хем с по-прилична "лихва" - това си е добра сделка.
                        Така е, винаги ще има недоволни, но когато акцията се срива от 1,60 до 1,20 в рамките на една година, при това след подобряване на показателите, увеличен дивидент и т.н., някакси не ми звучи като да не си си осрал сам акцията, след като си задал една много хубава (рекламна) емисионна цена, но не си си защитил правата и реално абсолтно сам (мениджмънта имам предвид) си изял бъдещата доходност за поне 2 години напред на своите акционери, влезли през последната година, а и не само на тях, ама другите уж не ги броим, те са тук от 1 лев и всяка цена над 1 лев ги прави доволни.

                        Та мисълта ми е, като ще гледаме дивидентната доходност (която е супер), защо не погледнем и капиталовата, която Евереста абсолютно сам засра (казвам го за пореден път напълно целенасочено, защото е истина!). Хиляди пъти по-добре е за всеки спестител да си държи парите на банков депозит за 0,1%, отколкото да ги вложи тук на 1,30 (дори не споменавам тези, които са влезли над тази стойност, те ще се нуждаят от поне 4-5 години, за да наваксат) преди месец и вече да е едни 10% загуба. Заради такива малоумници като Евереста борсата ни е на този хал - дори и аз, който съм зарибил не един и двама души да дойдат на БФБ, сега не мога да погледна в очите немалка част от тях.

                        Ма както и да е - сегашната цена също е супер висока и крайно нелогична - след 2 месеца ще има акции на корем по 1,11 (даже им давам премия), т.е. сегашната "инвестиция: на 1,22 отсега е обречена на 3% загуба за някакви си 2 месеца. И после що хората си държали парите на депозит, а не в "сигурни" акции като Елана...

                        П.С. А след 3 години сигурно увеличението може да е на левче, ма кво му плащаш, нали трябва да има подсладители за фондовете - понякога се чудя дали и в самите ПФ-та не работят идиоти - доходността ти се срива с 25% за една година, но ти си щастлив и записваш увеличение - ми що пък не, нали парите не са твои, а таксата за управление си върви, без значение дали доходността е отрицателна (каква красива думичка, сакън да не кажем загуба)
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          а ще вземат банков кредит на 2% лихва - големите бизнеси на толкова си намират, или ще направят увеличението на 1,20 или 1,30..
                          Винаги ще има недоволни. Има хора това го гледат точно наобратно. За кво да даваме на банките 2% и да си държим нашите пари у банките на депозит за 0.2% лихва - като може да ги дадем на еланци и да прибираме цялата лихва (а не минус -2%).

                          А над 1.10 не съм сигурен че някой щеше да записва при този лихварски бизнес. Аре на 1.20 може, ама по-високо лично аз нямаше да се включа.

                          Така, че се опитвам да кажа, че от твойта "спекулантска" гледна точка това може да не е добра идея, но хората имащи свободни пари и чудещи се къде да ги ръгнат хем на по-сигурно, хем с по-прилична "лихва" - това си е добра сделка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение

                            Конкуренцията на банките ,не е голям проблем .Чак пък да ги "смачкат " )..Банките не са достатъчно гъвкави иначе ,до сега да са го направили .И ресурса им тепърва няма да е безплатен и едва ли могат да предложат по-добри условия ...
                            По рисков за мен е пазарът на земята ,но мисля че с набирането на евтин ресурс и 20 % -то самоучастие в схемата същият е намален до минимум
                            Конкуренцията на банките ЩЕ стане огромен проблем - вЕрвай ми. А когато ресурсът на едните е много по-евтин от на другите, какво става? Затова единственото решение на еланците е безплатен ресурс, т.е. постоянно увеличаване на капитала, защото иначе доходността им ще се срине за отрицателно време. Принципно си е бизнес, само дето ти искат постоянно пари, за да си увеличават капитала - ако са наистина добри в това, което правят, няма да искат нови пари от акционерите си, като междувременно за целта си разсипват цената на акцията, а ще вземат банков кредит на 2% лихва - големите бизнеси на толкова си намират, или ще направят увеличението на 1,20 или 1,30, при тогавашна цена на акцията над 1,40. Ама не, не става, защото или банките не искат да им дават кедит на ниска лихва, или новите акционери не искат да записват на 1,30 - поне така сигурно са били първоначалните нагласи при сондажите на Евереста при големите държачи на емисията.


                            Като се замислиш без емоции, то с инвестицията в Елана Агрокредит си купуваш портфейл от земеделски лизинги, само че управлявани от друг - от една страна не звучи никак лошо, но от друга, като добавиш новото планирано увеличение след 2-3 години, някакси не звучи особено оптимистично, особено като вкараш в картринката и евентулано покачване на лихвите, което е неизбежно...

                            А на математика благодаря - искрено се посмях на твоя пост
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Готов си - твоите бири срещу моя Джеймисън - за басче винаги съм навит, знаеш, пък и сикрено се надявам, че няма да имат 90% записване Макар да предполагам, че може да имаш някакво екстра инфо

                              За цената - ми не мож' ме убеди и това си е. Дори и в момента цената е висока и би следвало да е не повече от 1,19, а за разсипването на цената няма да коментирам, че се повтарям за пореден път. С две думи казаха на миноритарите - бали сме ви в калъфите, вие не сте ни важни, важни са ни само ПФ-тата, които имат кеш до откат и могат да усредняват колкото си искат. А за тактиката с усредняването се искат много свободни пари и по възмжност да не са твои

                              За мен Елана са чао и искрено им пожелавам да си реализират моите загуби на квадрат. За модела също казах - всяка банка може да ги смачка, а рано или късно това ще стане + на фона на увеличения през 2-3 години, при които явно цената ще бъде разсипвана до откат, то единственото, нак което могат да се надяват, е да си пазат ПФ-тата, защото нови шарани няма как да се появят повече. Лично мнение, не е препръкъ
                              Конкуренцията на банките ,не е голям проблем .Чак пък да ги "смачкат " )..Банките не са достатъчно гъвкави иначе ,до сега да са го направили .И ресурса им тепърва няма да е безплатен и едва ли могат да предложат по-добри условия ...
                              По рисков за мен е пазарът на земята ,но мисля че с набирането на евтин ресурс и 20 % -то самоучастие в схемата същият е намален до минимум

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                                Съвсем друга е темата дали и с колко е трябвало изобщо да се увеличава капитала.
                                Увеличението на капитала го правят, щото бизнеса им върви. Имат клиенти, ама нямат пари да им дадат.

                                Коментар

                                Working...
                                X