IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

    Кой ги е заобиколил тези забрани -- ПФ ли?
    И как точно? ПФ имат акции в индивидуални инвестори ли?

    Не разбрах какво точно си имал предвид.
    Не, друга е врътката просто някои инвеститори в колективни схеми са "посъветвани" да си вкарат парите в "голямата далавера", срещу което съответния фонд им е продал съответните права
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

      Просто с индивидуланите инвеститори са заобиколили някои забрани
      Кой ги е заобиколил тези забрани -- ПФ ли?
      И как точно? ПФ имат акции в индивидуални инвестори ли?

      Не разбрах какво точно си имал предвид.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
        8.75 мил. лева записани от индивидуални инвеститори...
        Ъхъ, и един мармот... Просто с индивидуланите инвеститори са заобиколили някои забрани Иначе ме кефи как са отчели 130 нови акционери, дето специално за увеличението са се явили, като аз лично съм такъв и специално съм заради точно обратното на увеличението. Сега ще има "сериозен" интерес на аукциона за 0.1 стинка - това ако наричат "сериозен" интерес, ама нейсе. Да видим какво ще се случи до края на месеца
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • 8.75 мил. лева записани от индивидуални инвеститори...

          Коментар


          • Както се и очакваше, мина.
            Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Mancev, Елана зависи на 100% във финансирането си от 2 неща:
              - банкови заеми
              - балъци, които да им дават пари безплатно, срещу обещания за печалба

              При банковите заеми нещата са ясни:
              - ако се вдигнат, ще вдигнат и лихвата на Елана, т.е. маржът им ще намалее (освен ако и те не вдигнат лихвата, но пък тогава ще загубят клиенти), което значи спад на печалбата, ерго много по-млък дивидент, който вече ще се дели на 2
              - ако реши която и да е банка да влезе сериозно в сегмента, то тя със сигурност ще е с много по-голям ресурс и възможност за много по-ниски лихви, с които да примамва клиенти
              С две думи - не могат да се конкурират с нито една банка

              Остава им вариант 2 - да търсят пари от пазара с постоянно разводняване и обещания за бъдещ профит. Ми чудесно - ти си физ. лице, ако не увеличаш постоянно портфейла си, поне двойно на всеки 3 години, то процентът на държаните акции на елана ще ти стане огромен, докато не го добуташ до 100% - весело ли ти звучи?

              Но понеже повечето сте купили на 1 левче и засега сте плюс, то си правите пас, макар че и този пас не го разбирам - все пак сега трябва да разкешиш 25% повече акции, ако искаш да извадиш Х пари от тази акция, за да ги метнеш другаде, сравнено с миналата година. На мен това не ми звучи като положителна новина, ма пък нали имаш 7% дивидентна доходност, що пък да не си щастлив. Винаги съм казвал, че това, че имаме дадена акция, не следва да значи да си затваряме очите пред проблемите ѝ. А проблемите тук са много, основно заради Камен Евереста.

              Акцията се крепи само и единствено на ПФ-тата - те собствени пари не залагат, така че що да не се включат, като харчат чужда пара? Ма че имат 25% спад за година - дреме ти, нали имаш 7% дивидентна доходност, както вече казах. Обаче следващото увеличение на колко ще е? Защото тук е ясно като сълзица - ще има увеличения до откат...

              Спирам да пиша, за да не дразня, защото за Бг акциите трябва само положителни неща да се пишат. Не вярвам на Евереста и считам, че се подигра жестоко с настоящите акционери, затова и от мен има чао. ще пиша отново, когато успея да продам, надявам се на малка загуба!
              Мисля че ще е на 1,20-1.40....такава е хронологията и от тази гледна точка нещата изглеждат предвидими ,което е доста добре в сравнение с много други емитети

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                Говоря че банките няма да могат да дават кредити на 3-4% лихва в дългосрочен период от време. Преди време някой беше казал че фундамента и потенциала на Елана агрокредит е застрашен от банките. Е когато банката взема пари от пазара на 0,1%-0,5%, е нормално да може да е конкурентна на Елана агрокредит, но когато започне да се финансира пак на 2-3-4%, едва ли ще могат да си позволят да дават кредити на тези нива. Лихвата при елана е около 8%, но тя е строго профилирана и това никак не е малко за един кредитополучател занимаващ се със земеделие. Иначе накъде ще върви пазара на земя не мога да кажа. Едва ли някой може на този етап...
                Mancev, Елана зависи на 100% във финансирането си от 2 неща:
                - банкови заеми
                - балъци, които да им дават пари безплатно, срещу обещания за печалба

                При банковите заеми нещата са ясни:
                - ако се вдигнат, ще вдигнат и лихвата на Елана, т.е. маржът им ще намалее (освен ако и те не вдигнат лихвата, но пък тогава ще загубят клиенти), което значи спад на печалбата, ерго много по-млък дивидент, който вече ще се дели на 2
                - ако реши която и да е банка да влезе сериозно в сегмента, то тя със сигурност ще е с много по-голям ресурс и възможност за много по-ниски лихви, с които да примамва клиенти
                С две думи - не могат да се конкурират с нито една банка

                Остава им вариант 2 - да търсят пари от пазара с постоянно разводняване и обещания за бъдещ профит. Ми чудесно - ти си физ. лице, ако не увеличаш постоянно портфейла си, поне двойно на всеки 3 години, то процентът на държаните акции на елана ще ти стане огромен, докато не го добуташ до 100% - весело ли ти звучи?

                Но понеже повечето сте купили на 1 левче и засега сте плюс, то си правите пас, макар че и този пас не го разбирам - все пак сега трябва да разкешиш 25% повече акции, ако искаш да извадиш Х пари от тази акция, за да ги метнеш другаде, сравнено с миналата година. На мен това не ми звучи като положителна новина, ма пък нали имаш 7% дивидентна доходност, що пък да не си щастлив. Винаги съм казвал, че това, че имаме дадена акция, не следва да значи да си затваряме очите пред проблемите ѝ. А проблемите тук са много, основно заради Камен Евереста.

                Акцията се крепи само и единствено на ПФ-тата - те собствени пари не залагат, така че що да не се включат, като харчат чужда пара? Ма че имат 25% спад за година - дреме ти, нали имаш 7% дивидентна доходност, както вече казах. Обаче следващото увеличение на колко ще е? Защото тук е ясно като сълзица - ще има увеличения до откат...

                Спирам да пиша, за да не дразня, защото за Бг акциите трябва само положителни неща да се пишат. Не вярвам на Евереста и считам, че се подигра жестоко с настоящите акционери, затова и от мен има чао. ще пиша отново, когато успея да продам, надявам се на малка загуба!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение

                  Привет,

                  Не знам как ситуацията с лихвите "зад" океана ще спомогнат на продажбите на земя тук ?!
                  Говоря че банките няма да могат да дават кредити на 3-4% лихва в дългосрочен период от време. Преди време някой беше казал че фундамента и потенциала на Елана агрокредит е застрашен от банките. Е когато банката взема пари от пазара на 0,1%-0,5%, е нормално да може да е конкурентна на Елана агрокредит, но когато започне да се финансира пак на 2-3-4%, едва ли ще могат да си позволят да дават кредити на тези нива. Лихвата при елана е около 8%, но тя е строго профилирана и това никак не е малко за един кредитополучател занимаващ се със земеделие. Иначе накъде ще върви пазара на земя не мога да кажа. Едва ли някой може на този етап...

                  Коментар


                  • Ако няма търсене при тези лихвени нива, как ще има при по-високи ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                      Смятам че си доста афектиран, а това никога не е добър съветник. Вчера САЩ вдигнаха лихвата, а очакванията са това да е първото от няколкото вдигания. За мен периода на отрицателни и нулеви лихви е безвъзвратно отминал, и нелогично да има такива. Така че Елана агрокредит само може да печели от евентуално вдигане на лихвите. Може би и заради това искат да съберат пари от пазара. Факт е че се чувстваш прецакан от мениджмънта, всички ние старите акционери сме такива, но това не прави акцията респективно лоша. Общо взето целия пазар е надолу в последно време.
                      Привет,

                      Не знам как ситуацията с лихвите "зад" океана ще спомогнат на продажбите на земя тук ?!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Стана малко говорилня и битпазар - аз се надявам да успея да изляза до края на месеца - обяснил съм защо, а бизнес моделът тук е обречен, което рано или късно ще го разберете. Така че цена под 1,10 е вероятно да се види на следващото увеличение, а цена над 2 - дано съм жив да го видя, ако няма хиперинфлация...
                        Смятам че си доста афектиран, а това никога не е добър съветник. Вчера САЩ вдигнаха лихвата, а очакванията са това да е първото от няколкото вдигания. За мен периода на отрицателни и нулеви лихви е безвъзвратно отминал, и нелогично да има такива. Така че Елана агрокредит само може да печели от евентуално вдигане на лихвите. Може би и заради това искат да съберат пари от пазара. Факт е че се чувстваш прецакан от мениджмънта, всички ние старите акционери сме такива, но това не прави акцията респективно лоша. Общо взето целия пазар е надолу в последно време.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                          добре подкрепено с факти мнение

                          аз пък казвам, че някой ден и над 2 лв. може да отиде
                          Можеше, вече не може

                          Коментар


                          • Стана малко говорилня и битпазар - аз се надявам да успея да изляза до края на месеца - обяснил съм защо, а бизнес моделът тук е обречен, което рано или късно ще го разберете. Така че цена под 1,10 е вероятно да се види на следващото увеличение, а цена над 2 - дано съм жив да го видя, ако няма хиперинфлация...
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение

                              Привет,

                              Моето мнение е , че цената може и под 1.10 да отиде.
                              добре подкрепено с факти мнение

                              аз пък казвам, че някой ден и над 2 лв. може да отиде

                              Коментар

                              Working...
                              X