IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пич, не те познавам какъв земеделски производител си или търговц на зърно.....ама според мен земеделците в моя край за пореднагодина са доволни от ситуацията.....от лични разговори с тях.....добив около 800 kg пшеница от декар, царевицата и тя станала слънчогледа е по слабо но не е трагедия.....пласират при 260 до 300 за тон пшеница........цена на декар по нашия край от 800 до 1000 лв за декар рента 42 лева....това от разговори с производители от 5000 до 45000 декара обработваема площ и самоучастие с от 200 до 5000 декара собствена земя. На мен нещата не ми изглеждат страшни нито на тях....теб не те знам кво толкоз се впрягаш

    Коментар


    • http://www.capital.bg/specialni_izda...a_trudnostite/

      само да се ориентирате какво се случва

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
        Не са ти много правилни аналогииите.

        Лизингите, по-скоро ги приеми като жилиещен кредит - имаш вноска, която си плащаш и толкова.... около 3 млн. (или повече) ще се погасят по този начин, като на дружеството ще му трябват около 4-5 месеца за да ги компенсира.

        За оборотните кредити - имат някакви допирни точки с примера с овърдрафта, но пак не е точно... по-скоро аналогията с физически лица е, че си взел потр.кредит за 50'000 лв., докато чакаш да продадеш къщата на село за 100'0000 лв... Когато през Септември си продадеш къщата, си погасяш 50'000-те хиляди към банката.... естествено можеш да ги изтеглиш наново, ако ти се налага да покриваш други нужди, но не е задължително....
        Ок,.....нека изчакаме отчета октомври месец

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
          Глей сега......аз съм момче от дълбоката провинция.....демек от село.........считам себе си за добър инженер ама инвестиционните си решения ги взимам малко като да хвърлям боб и да гадая.
          Та моята силно развита гадателка интуиция ми подсказва че поне 70 % от тези 6 мио ще бъдат предоговорени.
          Пример: Колко от вас някога са имали овърдрафт или кредитна карта и колко от вас ликвидираха финансовия продукт след първата година
          Не са ти много правилни аналогииите.

          Лизингите, по-скоро ги приеми като жилиещен кредит - имаш вноска, която си плащаш и толкова.... около 3 млн. (или повече) ще се погасят по този начин, като на дружеството ще му трябват около 4-5 месеца за да ги компенсира.

          За оборотните кредити - имат някакви допирни точки с примера с овърдрафта, но пак не е точно... по-скоро аналогията с физически лица е, че си взел потр.кредит за 50'000 лв., докато чакаш да продадеш къщата на село за 100'0000 лв... Когато през Септември си продадеш къщата, си погасяш 50'000-те хиляди към банката.... естествено можеш да ги изтеглиш наново, ако ти се налага да покриваш други нужди, но не е задължително....

          Коментар


          • [QUOTE=i_hristov;1060025545]
            Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение

            Аз имам кредитна карта, но не съм я отварял от плика както ми я дадоха. Просто теглих кредит и от банката ме задължиха да имам и карта, за да ми излезе по-изгоден лихвения процент.
            Да не би да теглил от нашето бамка? Кредитната карта не е страшна, ако я използваш мъдро. До 45 дни без лихви....
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • [QUOTE=Novaka_Bull;1060024803]
              Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
              Наистина имаш някакъв необясним ентусиазъм по тази позиция....

              Не ме разбирай погрешно - акцията си е добра, но някак си ми се струва че се опитваш да я видиш дори по-розова отколкото е...

              Мина само 1 месец от 3-тото тримесечие, като в него новите лизинги (т.е. за Юли'2016) са по-малко от лизингите за миналия Юли.... т.е. не виждам тази година да става нещо много по-добро от миналата.

              Конкретно пък през септември ще се погасят сигурно около 6 млн.лв. (лизинги и заеми), така че предоставеното финансиране към 30.09.2016 ще бъде по-малко от това към предния междинен период (30.06.2016)....

              Наистина не знам защо нямаш търпение за отчета към 30.09.... какво по-добро очакваш да видиш ? [/QUOTE

              Глей сега......аз съм момче от дълбоката провинция.....демек от село.........считам себе си за добър инженер ама инвестиционните си решения ги взимам малко като да хвърлям боб и да гадая.
              Та моята силно развита гадателка интуиция ми подсказва че поне 70 % от тези 6 мио ще бъдат предоговорени.
              Пример: Колко от вас някога са имали овърдрафт или кредитна карта и колко от вас ликвидираха финансовия продукт след първата година
              Аз имам кредитна карта, но не съм я отварял от плика както ми я дадоха. Просто теглих кредит и от банката ме задължиха да имам и карта, за да ми излезе по-изгоден лихвения процент.

              Коментар


              • [QUOTE=Van Basten;1060024503]Наистина имаш някакъв необясним ентусиазъм по тази позиция....

                Не ме разбирай погрешно - акцията си е добра, но някак си ми се струва че се опитваш да я видиш дори по-розова отколкото е...

                Мина само 1 месец от 3-тото тримесечие, като в него новите лизинги (т.е. за Юли'2016) са по-малко от лизингите за миналия Юли.... т.е. не виждам тази година да става нещо много по-добро от миналата.

                Конкретно пък през септември ще се погасят сигурно около 6 млн.лв. (лизинги и заеми), така че предоставеното финансиране към 30.09.2016 ще бъде по-малко от това към предния междинен период (30.06.2016)....

                Наистина не знам защо нямаш търпение за отчета към 30.09.... какво по-добро очакваш да видиш ? [/QUOTE

                Глей сега......аз съм момче от дълбоката провинция.....демек от село.........считам себе си за добър инженер ама инвестиционните си решения ги взимам малко като да хвърлям боб и да гадая.
                Та моята силно развита гадателка интуиция ми подсказва че поне 70 % от тези 6 мио ще бъдат предоговорени.
                Пример: Колко от вас някога са имали овърдрафт или кредитна карта и колко от вас ликвидираха финансовия продукт след първата година

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Не аз, голмайсторе Какво е това никакво число? Да ти прилича на моя бройка?
                  Числото си е много наред, но на теб определено ти е далечно много !!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                    Нямам търпение да видя отчета за 9 те месеца ........... из мисля да допълвам тука до 1,1 средна........... ще се наредя тия дни за някоя бройчица .....
                    Наистина имаш някакъв необясним ентусиазъм по тази позиция....

                    Не ме разбирай погрешно - акцията си е добра, но някак си ми се струва че се опитваш да я видиш дори по-розова отколкото е...

                    Мина само 1 месец от 3-тото тримесечие, като в него новите лизинги (т.е. за Юли'2016) са по-малко от лизингите за миналия Юли.... т.е. не виждам тази година да става нещо много по-добро от миналата.

                    Конкретно пък през септември ще се погасят сигурно около 6 млн.лв. (лизинги и заеми), така че предоставеното финансиране към 30.09.2016 ще бъде по-малко от това към предния междинен период (30.06.2016)....

                    Наистина не знам защо нямаш търпение за отчета към 30.09.... какво по-добро очакваш да видиш ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                      Eee, Импе....

                      Значи ти си бил с тия 12880 бройки ?
                      Не аз, голмайсторе Какво е това никакво число? Да ти прилича на моя бройка?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Нямам търпение да видя отчета за 9 те месеца ........... из мисля да допълвам тука до 1,1 средна........... ще се наредя тия дни за някоя бройчица .....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Я, някой ми бутна фъндъченце - благодаря
                          Eee, Импе....

                          Значи ти си бил с тия 12880 бройки ?

                          Коментар


                          • Я, някой ми бутна фъндъченце - благодаря
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Бюлетин на инвеститора

                              Бюлетин за инвеститорите в ЕЛАНА Агрокредит - юли 2016 г.

                              Коментар


                              • Мдааа...другата година май ще се готвим за увеличение на капитала поне с 1/3

                                Коментар

                                Working...
                                X