IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

    голяма работа, защо тази компания при толкова риск при положение, че имаш западни банки с над 10% yield като Unicredit на p/e под 7х? Защото е българско ли?
    10% yield?! Брех! За p/e съм съгласен, но тези акции да не би да са безрискови? И западни банки фалират… в много по-стабилни държави от жабарско, като една завършваща на Swiss например.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

      голяма работа, защо тази компания при толкова риск при положение, че имаш западни банки с над 10% yield като Unicredit на p/e под 7х? Защото е българско ли?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

        голяма работа, защо тази компания при толкова риск при положение, че имаш западни банки с над 10% yield като Unicredit на p/e под 7х? Защото е българско ли?
        Тази компания винаги е била с тегло 13%-15% в моя портфейл и смятам и занапред да е така

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dragon_Fly Разгледай мнение
          На ОСА прокуриста на дружеството ме вдъхнови за нови покупки. Говореше за това как ще стимулират с кредити агро-предприемачите да инвестират в модерни технологии и да правят по 2 реколти.
          голяма работа, защо тази компания при толкова риск при положение, че имаш западни банки с над 10% yield като Unicredit на p/e под 7х? Защото е българско ли?
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Много добра новина ! Една от най-добрите акции на пазара.

            Коментар


            • На ОСА прокуриста на дружеството ме вдъхнови за нови покупки. Говореше за това как ще стимулират с кредити агро-предприемачите да инвестират в модерни технологии и да правят по 2 реколти.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pgc Разгледай мнение
                На проведено на 02.04.2024 г. ОСА на Елана Агрокредит АД (EAC) е взето решение за разпределяне на дивидент за 2023 г., както следва:
                - Брутен дивидент на една акция: 0.0729201651 лв.
                - Начална дата за изплащане на дивидента: 20.05.2024 г.
                Това е първата акция, която си купих.
                Още ми е сред любимите

                Коментар


                • Супер!

                  Коментар


                  • На проведено на 02.04.2024 г. ОСА на Елана Агрокредит АД (EAC) е взето решение за разпределяне на дивидент за 2023 г., както следва:
                    - Брутен дивидент на една акция: 0.0729201651 лв.
                    - Начална дата за изплащане на дивидента: 20.05.2024 г.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от earth1225 Разгледай мнение
                      Аз също се чудя какво се случва покрай една Еланата.
                      Сигурен съм, че някой от "разбирачите" беше коментирал, че покрай вдигането на лихвите техния бизнес ще отиде на кино...
                      Интересно ми е, защо само увеличението на капитала ще е на по-висока цена на акция от моментната.
                      Дали тази цена ще мине.. и дали ще е устойчива - доколкото е възможно.
                      Помня, преди няколко години, Трейдинга направи увеличение, но цената на новите акции беше по-ниска, от тогавашната цена на акциите.

                      Ще се радвам ако някой разталкува нещата

                      Здрава и успешна нова година на всички.
                      В момента дружестовото се търгува на цена по-ниска от балансовата стойност на акция. Увеличението на капитала на цена по-ниска от балансовата стойност на акция би представлявало накърняване интересите на съществуващите акционери, а и подлежи на одобрение от КФН

                      Закон за публичното предлагане на ценни книжа
                      Чл. 89р. (Нов - ДВ, бр. 64 от 2020 г., в сила от 21.08.2020 г.) (1) Комисията отказва одобрение на проспект по чл. 20, параграф 1 от Регламент (ЕС) 2017/1129 с писмено мотивирано решение, когато:
                      1. проспектът не отговаря на изискванията на Регламент (ЕС) 2017/1129, тази глава и/или актовете по прилагането им;
                      2. емисионната стойност на акциите е по-ниска от балансовата стойност на една акция преди увеличението на капитала, изчислена към момента на вземане на решение за увеличаване на капитала, и по този начин се накърняват интересите на акционерите;

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от earth1225 Разгледай мнение
                        Аз също се чудя какво се случва покрай една Еланата.
                        Сигурен съм, че някой от "разбирачите" беше коментирал, че покрай вдигането на лихвите техния бизнес ще отиде на кино...
                        Интересно ми е, защо само увеличението на капитала ще е на по-висока цена на акция от моментната.
                        Дали тази цена ще мине.. и дали ще е устойчива - доколкото е възможно.
                        Помня, преди няколко години, Трейдинга направи увеличение, но цената на новите акции беше по-ниска, от тогавашната цена на акциите.

                        Ще се радвам ако някой разталкува нещата

                        Здрава и успешна нода година на всички.
                        Не е и много ясно за какво го правят това увеличение. Иначе смятам, че инфлацията изцяло изяжда печалбата на това дружество.

                        Коментар


                        • Аз също се чудя какво се случва покрай една Еланата.
                          Сигурен съм, че някой от "разбирачите" беше коментирал, че покрай вдигането на лихвите техния бизнес ще отиде на кино...
                          Интересно ми е, защо само увеличението на капитала ще е на по-висока цена на акция от моментната.
                          Дали тази цена ще мине.. и дали ще е устойчива - доколкото е възможно.
                          Помня, преди няколко години, Трейдинга направи увеличение, но цената на новите акции беше по-ниска, от тогавашната цена на акциите.

                          Ще се радвам ако някой разталкува нещата

                          Здрава и успешна нова година на всички.
                          Last edited by earth1225; 03.01.2024, 12:11.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lynx Разгледай мнение
                            Ще бъда благодарен ако някой ми обясни нещо, което принципно не ми е ясно. Дружеството възнамерява да увеличи капитала и емисионната стойност е обявена 1.10лв. Всеки настоящ акционер има право да запише от новите акции според това колкото притежава преди определен срок. Не ми е ясно първо, ако цената на БФБ е по-ниска от емисионната има ли изгода да се упражни това право вместо да се закупят още стари акции. И второ - ако акционерът не упражни това си право какво може да произлезе за него от това (печалба/загуба/пропусната полза)?
                            Правото не е задължение, ако не го упражниш ще продължиш да имаш толкова акции колкото и преди това. Печалба или загуба няма, а пропусната полза бъдещето ще покаже. Ако цената на БФБ е по-ниска и търсиш акции за 1-2 заплати има изгода да си купиш от там. Ако си пенсионен фонд и ти трябват няколко стотин хиляди акции ще ти е голямо дърво.
                            Last edited by pln; 29.12.2023, 19:34.

                            Коментар


                            • Според мен това ще е най рано юли август. Има много време до тогава, а и смятам, че елана са направили добре преценката си и цената е добра за нови инвеститори. Дано успеят явно имат достатъчно клиенти за да взимат заеми и да издават облигации.

                              Коментар


                              • Ще бъда благодарен ако някой ми обясни нещо, което принципно не ми е ясно. Дружеството възнамерява да увеличи капитала и емисионната стойност е обявена 1.10лв. Всеки настоящ акционер има право да запише от новите акции според това колкото притежава преди определен срок. Не ми е ясно първо, ако цената на БФБ е по-ниска от емисионната има ли изгода да се упражни това право вместо да се закупят още стари акции. И второ - ако акционерът не упражни това си право какво може да произлезе за него от това (печалба/загуба/пропусната полза)?

                                Коментар

                                Working...
                                X