От кеша се печели най-много какво се чудите
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Свободните пари на взаимните фондове са 124 млн. лв.
Collapse
X
-
Bobi75
Първоначално изпратено от bigswingingdickПървоначално изпратено от Bobi75Абе само Елана (не че е лошо) сега има към 100 милиона кеш
Коментар
-
Bobi75
Абе само Елана (не че е лошо) сега има към 100 милиона кеш
Коментар
-
Свободните пари на взаимните фондове са 124 млн. лв.
Свободните за инвестиране пари на взаимните фондове са 124 млн. лв. към 30 септември, докато към 30 юни са били 91 млн. лв.
На 205,66 млн. лв. възлизат паричните средства в балансите на 40 договорни и инвестиционни дружества, които предават отчети към БФБ-София. Данните са от последните отчети към 30 септември 2007 г.
От тези 206 млн. лв. на 124 млн. лв. възлизат свободните за инвестиране пари над задължителните парични средства, които фондовете трябва да поддържат в размер на 10% от активите им. Общо активите на 40-те фонда са 813 млн. лв. и те трябва да поддържат 81,3 млн. лв. парични средства в брой, разплащателни сметки или в депозити.
Към 30 юни свободните за инвестиране средства са били 91 млн. лв. при общ размер на паричните средства от 148 млн. лв., показват агрегирани данни на Комисията за финансов надзор за всички фондове.
За сравнение към 5 ноември има обявени предлагания на акции за 370 млн. лв., а с обявените по-късно увеличения на капитала на Феърплей Пропъртис АДСИЦ за максимум 22,8 млн. лв. и на Етропал АД за 11,1 млн. лв., предлагането достига 409,3 млн. лв.
На 49,95 млн. лв. възлизат вноските в пенсионните фондове през септември. От тях в дялови ценни книжа могат да бъдат влагани до 40% за универсалните и професионалните и до 70-80% за доброволните пенсионни фондове, според правилниците на отделните фондове, одобрени от КФН. От 40-те процента за дялови ценни книжа при ППФ и УПФ, до 20% са в акции, до 15% са в акции и дялове на взаимни фондове и до 5% в АДСИЦ.
Делът на българските акции в портфейла на пенсионните фондове достигна 29% към 30 юни тази година, а към 30 септември той вече е 32,29%. Делът на инвестициите в чужбина към 30 септември е 12,97%, но статистиката е обобщаваща и не е ясно колко от тези инвестиции са в акции, колко в облигации, депозити и т.н. Затова не може да се каже дали пенсионните фондове са запълнили лимитите си за инвестиции в ценни книжа.
Важно е да се отбележи, че българските взаимни и пенсионни фондове, както и предлаганията на акции са само част от баланса на търсенето и предлагането на БФБ-София. В този баланс участват още чуждите взаимни и пенсионни фондове, българските и чеждустранни физически лица и нефинансови предприятия, техническите резерви на застрахователните дружества, портфейлите на банките и необявените предлагания на акции от мажоритарните собственици на публични дружества.
Показатели за пенсионните фондове към 30 септември
Таблица тук
http://www.investor.bg/?id=56977Тагове: Отмаркиране на всички
Коментар