IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ДФ ДСК Стандарт и ДФ ДСК Баланс

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    На ме ми изглежда доста очевидно какво мислят да правят. Кеша се слага на депозит, а лихвата от депозита ще се слага в опции на сп500. Ако върви надолу няма загуба, поне за внесената сума, ако върви нагоре индекса се печели от опцията. Не знам каква печалба ще се изкара от това и дали ще е по-висока от обикновена лихва по депозит. Все пак ми се струва нормално ако се играе с опции да са опции на нещо с по-висока волатилност, а СП не е кой знае колко волатилен индекс. Поне вече.
    Е те опциите са в двете посоки все пак да не забравяме?! Не е нужно да върви само нагоре - плюс могат да правят всякакви стратегии за волатилност, "усмивки" и т.н. - иначе това няма как да се патентова, измислено е много отдавна - нарича се overlay, portable alpha, enhanced return и всякакви други подобни имена...

    Коментар


    • На ме ми изглежда доста очевидно какво мислят да правят. Кеша се слага на депозит, а лихвата от депозита ще се слага в опции на сп500. Ако върви надолу няма загуба, поне за внесената сума, ако върви нагоре индекса се печели от опцията. Не знам каква печалба ще се изкара от това и дали ще е по-висока от обикновена лихва по депозит. Все пак ми се струва нормално ако се играе с опции да са опции на нещо с по-висока волатилност, а СП не е кой знае колко волатилен индекс. Поне вече.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Това е най-добрия инвестиционен продукт за който съм чувал - при ръст печалба и при спад няма загуба.... патентован ли е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          "Инвестициите на "ДСК Стабилност - американски акции" ще бъдат насочени основно към индекс S&P500, обясни Петко Кръстев, изпълнителен директор на управляващото дружество. "Планираме да правим инвестиции в инструменти с фиксирана доходност и да купуваме опции върху S&P", каза Кръстев. Фондът ще има ограничителен период от една година, през който за изкупуване на дялове ще се начисляват много по-високи такси. Целта е да се привлекат по-дългосрочни инвеститори, на които ще бъде гарантирано получаването поне на вложената сума. "Така при положително движение на индекс S&P500 те ще печелят, а при спад – ще имат гаранция за инвестицията си", добави Кръстев."


          как да го разбирам това за новия фонд на ДСК???
          Това е най-добрия инвестиционен продукт за който съм чувал - при ръст печалба и при спад няма загуба.... патентован ли е
          А другите им два фонда ще залагат на Forex
          Мъка, мъка...
          "ДСК Фонд на паричния пазар в евро" залага на стабилността на общата валута, както показва името му."
          http://www.capital.bg/biznes/2013/02...vzaimni_fonda/
          Last edited by Protokol; 10.02.2013, 19:55.
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
            "Инвестициите на "ДСК Стабилност - американски акции" ще бъдат насочени основно към индекс S&P500, обясни Петко Кръстев, изпълнителен директор на управляващото дружество. "Планираме да правим инвестиции в инструменти с фиксирана доходност и да купуваме опции върху S&P", каза Кръстев. Фондът ще има ограничителен период от една година, през който за изкупуване на дялове ще се начисляват много по-високи такси. Целта е да се привлекат по-дългосрочни инвеститори, на които ще бъде гарантирано получаването поне на вложената сума. "Така при положително движение на индекс S&P500 те ще печелят, а при спад – ще имат гаранция за инвестицията си", добави Кръстев."


            как да го разбирам това за новия фонд на ДСК???
            Ами,явно очакват ръст......То ,ако ДАУ пробие върха си.не се знае до къде ще стигне....ама....ако....
            Като цяло.сетила се Мара ,да се побара

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              "Инвестициите на "ДСК Стабилност - американски акции" ще бъдат насочени основно към индекс S&P500, обясни Петко Кръстев, изпълнителен директор на управляващото дружество. "Планираме да правим инвестиции в инструменти с фиксирана доходност и да купуваме опции върху S&P", каза Кръстев. Фондът ще има ограничителен период от една година, през който за изкупуване на дялове ще се начисляват много по-високи такси. Целта е да се привлекат по-дългосрочни инвеститори, на които ще бъде гарантирано получаването поне на вложената сума. "Така при положително движение на индекс S&P500 те ще печелят, а при спад – ще имат гаранция за инвестицията си", добави Кръстев."


              как да го разбирам това за новия фонд на ДСК???
              И аз не го разбирам Петко

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                разбирай го да не си слагаш парите там
                човекът незнае какво да каже
                Ами за "растеж" същото ли пропоръчвате?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  "Инвестициите на "ДСК Стабилност - американски акции" ще бъдат насочени основно към индекс S&P500, обясни Петко Кръстев, изпълнителен директор на управляващото дружество. "Планираме да правим инвестиции в инструменти с фиксирана доходност и да купуваме опции върху S&P", каза Кръстев. Фондът ще има ограничителен период от една година, през който за изкупуване на дялове ще се начисляват много по-високи такси. Целта е да се привлекат по-дългосрочни инвеститори, на които ще бъде гарантирано получаването поне на вложената сума. "Така при положително движение на индекс S&P500 те ще печелят, а при спад – ще имат гаранция за инвестицията си", добави Кръстев."


                  как да го разбирам това за новия фонд на ДСК???
                  разбирай го да не си слагаш парите там
                  човекът незнае какво да каже

                  Коментар


                  • "Инвестициите на "ДСК Стабилност - американски акции" ще бъдат насочени основно към индекс S&P500, обясни Петко Кръстев, изпълнителен директор на управляващото дружество. "Планираме да правим инвестиции в инструменти с фиксирана доходност и да купуваме опции върху S&P", каза Кръстев. Фондът ще има ограничителен период от една година, през който за изкупуване на дялове ще се начисляват много по-високи такси. Целта е да се привлекат по-дългосрочни инвеститори, на които ще бъде гарантирано получаването поне на вложената сума. "Така при положително движение на индекс S&P500 те ще печелят, а при спад – ще имат гаранция за инвестицията си", добави Кръстев."


                    как да го разбирам това за новия фонд на ДСК???

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от FinGuru
                      Тури му на свинче звънче...па го пусни да пасе!
                      Какво искаш да кажеш със свинчето и звънчето....? Не вдявам...

                      Коментар


                      • Тури му на свинче звънче...па го пусни да пасе!

                        Коментар


                        • днес се включих в ДСК балансиран. Да видим какво ще стане!

                          Коментар


                          • Абе връткат там едни пари... :lol:

                            Коментар


                            • ДФ ДСК Стандарт и ДФ ДСК Баланс

                              Някой ще се включи ли с инфо или мнение за ДФ ДСК Стандарт и ДСК Баланс - какво правят всъщност
                            Working...
                            X