IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Такси на ПОК Доверие

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от малката сестра Разгледай мнение
    Красимир Димитров Петков май е син на Даниела Петкова. Какво прави той в този ПФ??? Май се уреждаме лично, а не работим за клиентите??? Нямаше друг да се назначи на това място, че точно той!!?????
    Доста въпроси......
    I suppose this as good a reason to register as any. As far as I know, I'm Mrs. Petkova's only son . This is actually one of the few Bulgarian sites she recommends I browse so it would be quite fitting if I found out I have a brother, or any relatives I don't know about, from these forums.

    Коментар


    • Пенсионните фондове са дърво, според мен. Фонд, инвестира във фонд, който инвестира в други фондове, те пък в холдинги...и всеки дялка от активите...
      Има вярно данъчно облекчение, ама пак е безсмислено.
      За златото вече има варианти да се купува/продава и в България.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
        зависи кога го купуваш и в какъв хоризонт от време гледаш и освен това си е при теб и можеш да контролираш кога да го продадеш ,докато пенсионната ти осигуровка може да не доживееш да я ползваш.Може да не забогатееш ,но поне ще си задържал някаква стойност и не зависиш от прищевките на някой друг ,който ако ти е загубил парите скътани за стари години ,няма да си върне хонорарите със сигурност ...

        От къде мислиш да го купуваш това злато и на кого да го продадеш след време?
        Аз също не защитавам инвестицията в ПФ. Мисля, че има по-добри от нея!!

        Коментар


        • зависи кога го купуваш и в какъв хоризонт от време гледаш и освен това си е при теб и можеш да контролираш кога да го продадеш ,докато пенсионната ти осигуровка може да не доживееш да я ползваш.Може да не забогатееш ,но поне ще си задържал някаква стойност и не зависиш от прищевките на някой друг ,който ако ти е загубил парите скътани за стари години ,няма да си върне хонорарите със сигурност ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
            Аз лично нямам никакво доверие На Пенсионните фондове .Преди няколко години когато още не бяха въвели плоския данък една моя съученичка работеща в ПОК "Доверие " ме агитира да си направя доброволна осигуровка като ми изтъква всичките там прийоми /намаления на данъци ,висока доходност ,унаследяване и т.н/ .Като я попитах може ли да ми гарантира че доходността ще е все така висока /тогава се парадираша за 11-13 % на година /,тя не можа ...Като я попитах колко е таксата за обслужване ,оказа се за 4.5% които си приспадат веднага след като си вкарам вноската. От баба ми знам че нещо което силно се рекламира не струва )
            Кво излиза че те си вземат пе4албата веднага след като си вкарал вноската,освен това няма никаква прозрачност какво правят с твоите пари.Измислили са някаква система за дялове ,които си менят както си искат ...
            Другото което ме отблъсна е че тези пари можеш да ползваш едва когато навършиш пенсионна възраст ,преди това настъпва данъчно събитие ....
            Не виждам с какво Частните пенсионни фондове са по-добри от държавата,а и от опит знам ,че с чужди пари за които не ти се търси отговорност се "Инвестира" много по-лековерно .
            Сега след няколко години мисля ч е съм бил прав .Дори на свои познати които са ми искали съвет казвам:"По-добре си купувай по-1-2 грама злато всеки месец от колкото в пенсионен фонд ...
            +1+1+1
            ...точно златото не е най-доброто, дори никак....

            Коментар


            • Аз лично нямам никакво доверие На Пенсионните фондове .Преди няколко години когато още не бяха въвели плоския данък една моя съученичка работеща в ПОК "Доверие " ме агитира да си направя доброволна осигуровка като ми изтъква всичките там прийоми /намаления на данъци ,висока доходност ,унаследяване и т.н/ .Като я попитах може ли да ми гарантира че доходността ще е все така висока /тогава се парадираша за 11-13 % на година /,тя не можа ...Като я попитах колко е таксата за обслужване ,оказа се за 4.5% които си приспадат веднага след като си вкарам вноската. От баба ми знам че нещо което силно се рекламира не струва )
              Кво излиза че те си вземат пе4албата веднага след като си вкарал вноската,освен това няма никаква прозрачност какво правят с твоите пари.Измислили са някаква система за дялове ,които си менят както си искат ...
              Другото което ме отблъсна е че тези пари можеш да ползваш едва когато навършиш пенсионна възраст ,преди това настъпва данъчно събитие ....
              Не виждам с какво Частните пенсионни фондове са по-добри от държавата,а и от опит знам ,че с чужди пари за които не ти се търси отговорност се "Инвестира" много по-лековерно .
              Сега след няколко години мисля ч е съм бил прав .Дори на свои познати които са ми искали съвет казвам:"По-добре си купувай по-1-2 грама злато всеки месец от колкото в пенсионен фонд ...

              Коментар


              • Какво работи г-н Петков в Доверие? Може да е просто съвпадение на фамилиите и да няма основания за шуро-баджинащина. Познаваш ли го?

                Коментар


                • Красимир Димитров Петков май е син на Даниела Петкова. Какво прави той в този ПФ??? Май се уреждаме лично, а не работим за клиентите??? Нямаше друг да се назначи на това място, че точно той!!?????
                  Доста въпроси......

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                    Хехе, как си личи кой къде работи?

                    А ние какво да кажем като тези две такси от нашите пари се плащат - нъл тъй.

                    Не работя там.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                      Защо ПОК Доверие се опитва да прокара таксите на управляващите дружества, във фондорете където те са акционери да се начислява на база реализираната печалба, а те самите вземат такса на активите в техните фондове???
                      Хехе, как си личи кой къде работи?

                      А ние какво да кажем като тези две такси от нашите пари се плащат - нъл тъй.
                      Не-заслужил инвеститор

                      Коментар


                      • Такси на ПОК Доверие

                        Защо ПОК Доверие се опитва да прокара таксите на управляващите дружества, във фондорете където те са акционери да се начислява на база реализираната печалба, а те самите вземат такса на активите в техните фондове???
                      Working...
                      X