IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Котировки и коментари за непублични акции - архив до 01.09.11

Collapse
Заключена.
X
This is a sticky topic.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • котировки и коментари за непублични акции

    Г-н Водолей, съгласен съм, че преди 2 години цената(не стойността) на акция Експресбанк бе над 2 лв. Но
    Ви уверявам, че тази година спокойно се намират под 1.3 за над 1000 бр., да не говорим за по-малка бр.,
    като тренда е надолу.

    Коментар


    • котировки и коментари за непублични акции

      До желаещите да купуват и/или продават акции на SG ЕКСПРЕСБАНК АД.
      Господа, трябва да Ви уверя, че акциите на банката струват много-много повече от споменаваните от вас нива.Който не вярва, да погледне във в-к Банкер, там ги има класациите на BG банките за всяко тримесечие.Вижте печалбата до сега за 2001.Тя е над 7 млн.лв.А акционерния капитал е 28 млн.лв.Освен това нетната стойност на активите й, разделена на броя акции дава стойност/чисто теоретично,разбира се/ над 14 лв/акция.
      Аз самият имам от тези акции над 400 бр. и съм акционер на банката от 1996г.До 1999г. акциите й се търгуваха активно,дори много активно във Варна, а и в други градове.Тогава определено се правеха добри печалби от тези акции.Цените им растяха.1100,3000,6000,...до 24лв.След четворното увеличение на капитала станаха автоматично 6лв.Чак след последните увеличения на капитала за сметка на печалбата и след приватизацията на банката, цените замръзнаха, след това паднаха до 2,5-3 лв /акция.
      Акциите на банката са все още безналични и са Временни Удостоверения, които се прехвърлят не през инвестиционен посредник , а саме чрез джиросване на ВУ пред служителка от Банката в Централата, след което след около една седмица ви издават новото ВУ.В тези прехвърляния няма никъде посочена цена,защото няма защо и пред кого да го правиш...
      Което си е доста изгодно за всички, нали?

      Коментар


      • котировки и коментари за непублични акции

        Тук имаше въпрос към мен за регулацията в Унгария. Ще се опитам да отговоря накратко:
        - от три години брокерските къщи не могат да обявяват публично оферти купува и продава за затворени дружества.
        - частните лица напълно свободно могат в рубрика обяви във весниците или по интернет да слагат своите оферти.
        - напоследък много "частни лица" (брокерски къщи) по същия начин търгуват.
        - в унгарските интернет сайтове има и рубрики клюки където всеки може да слага всякакви слухове, но в същото време съзнателното манипулиране на пазара се наказва от закона. До сега няма никой наказан за манипулация на пазара с невярна информация, защото е много трудно да докажеш, че конкретния човек е измислил дадения неверен слух.
        - публикуването на слухове в интернет сайтовете и по вестниците създават възможност на емитентите мигновенно да опровергаят или потвърдят дадения слух или на борсата да спре търговията, ако е нужно това. Това е причината слухове да не се разпространяват много дълго време.

        Коментар


        • котировки и коментари за непублични акции

          Купувам Експресбанк за тази бройка около номинал. За по-голяма бр. - по-висока цена.
          Ако се има предвид Победа АД Бургас, отдавна търся.

          Коментар


          • котировки и коментари за непублични акции

            И аз съм за такъв форум!
            Някой да знае нещо за ОРГТЕХНИКА или ПОБЕДА?
            ЕКСПРЕС БАНК на каква цена са че не разбрах?

            Коментар


            • котировки и коментари за непублични акции

              Е, хайде и аз "да се предложа" Някой да има интерес от 300-400 акции на Експресбанк? Идеята за тази тема е чудесна. Нищо не се знае, но току виж сме създали и ОТС пазар

              Коментар


              • котировки и коментари за непублични акции

                Орозов,
                Благодаря.100 акции по 1.40 лв.Имам посредник.

                Коментар


                • котировки и коментари за непублични акции

                  Преди време се запознах с баланс на Загорка от ЦМП
                  Имат огромна загуба. 35% от баланса им е разходи за външни услуги (реклама). Имат загуба от около 10 млн. за 2000 г. ако не ме лъже паметта и през полугодието на 2001 продължават на зле.

                  или беше 10 млн. загуба или 10 млн. финасиране от свързани лица (ако не са гърците да ги крепят щеше да фалират)

                  Коментар


                  • котировки и коментари за непублични акции

                    Г-н Тасев имам приятели в ИО АД Бургас и ги помолих да проверят.
                    Добре е да кажете цена. Днес ще се обадя и на посредниците за инфо.
                    За Trapper: Бургаско няма да дръпне назад Каменица, защото в момента е оптимизирано почти до дупка (рязко намален персонал (и работници и администрация), съкратени по-голяма част производствени операции, регионална дистрибуторска система...). Не съм сигурен но предполагам, че и за Хасково важи същото.Откъм разходи Каменица се оптимизира добре, но ефекта ще се усети след средата на тази година. Лошото е, че в % отношение губят конкуренцията със Загорка.
                    Отделно, като слух, продажбите на Stela Artois са доста слаби, несравнимо с Амстел. Като цяло мисля, че надценяваш стойността им.
                    Аз ще разполагам с около 120 Каменици след прехвърлянето и на цена 100 мисля да ти ги продам.

                    Коментар


                    • котировки и коментари за непублични акции

                      Орозов,
                      Благодаря за предложението.В Бургас има клон на Информационно обслужване АД.Интересувам се от акциите му,които биха предложили месни хора.
                      Не виждам незаконен момент в размяната на тази информация.В крайна сметка ако се стигне до сделка,тя ще се извърши по правилата на борсовата търговие-чрез инвестиционен посредник,с необходимите такси и комисионни.Само ушите са ти станали по-дълги и си чул гласове от по-далече и очите по-остри и си видял по-надалече.Ако не съм прав и професионалистите виждат грешка в разсъждението-моля,да кажат,тяхното участие във форума е с тежест именно поради по-добро познаването на правилата .
                      Вярно е,че в почти всички публични дружества продаването на акции е свързано с предупреждения (неофициално) за уволнения.Аз просто имам случай,в който купувайки акции на непублично (вече ) дружество бях помолен от продавача да не казвам откъде съм взел акциите.В АД-то следят за движението на акциите (в тяхното беше така).Наистина,когато отидох да ми се издаде удостоверение,изненадата беше велика и просто не повярваха.
                      В друго АД пък дълго време се чудеха дали да ми издадат документ за притежавани акции (добити чрез масовата приватизация).Когато се поинтересувах и отидох на общо събрание едва не стана революция.Досетете се какво се получи,когато попитах защо няма представени на акционерите финансов отчет...
                      Доста има да се работи.Затова май това е добър начин за информиране за възможности за покупко/продажба на акции нанепублични дружества.Пиша "възможности",а не "действия",за щото информираността не е забранена (доколкото зная) .То затова е Интернет-да прави причастни към информацията на отдалечени географски точки повече хора.

                      Коментар


                      • котировки и коментари за непублични акции

                        Акциите на Каменица не са ли всъност акции на Интербрю ?
                        Интербрю са платили около 100 лв за 1999 и само о.2 евро за 2000 !
                        ???!!!???

                        Коментар


                        • котировки и коментари за непублични акции

                          Каменица : При тези дивиденти и ако Бургаско не ги дръпне назад
                          бих платил без проблем 80-100лв на парче.

                          Коментар


                          • котировки и коментари за непублични акции

                            Някой да се интересува от акции на Сердика 90 - Добрич или на Добруджански протеин?
                            Освен това ако попитам за акции на дружество, което още не отписано от Публичния регистър /но върви натам - само търговото му трябва да се приеме от комисията/ - това ще бъде ли незаконно?

                            Коментар


                            • котировки и коментари за непублични акции

                              Коефицента на трансформация на акциите на Бургаско в акции на Каменица е 0.6. Аз например за 10 акции на Бургаско от масовата приватизация получих 6 от Каменица. Между другото съм склонен да ги продам, но още не съм си извадил удостоверение от Каменица.

                              Коментар


                              • котировки и коментари за непублични акции

                                Проблема с Бургаско е все още сериозен. Преди вливането неофициално,
                                но не по-малко достоверно, на работниците бе намекнато, че евентуална
                                продажба на акции ще е последвано от уволнения. Имаше и слух, че това не е
                                становище на белгийците, но не съм сигурен, за разли9ка от първото.
                                Наскоро имаше съкращения, но предвид щедрите компенсации и добрите дивиденти за
                                последните 3 г. все още няма предлагане. Предстои ми да прехвърля моите в акции на Каменица.
                                Има коефициент за трансформация, но съм го забравил. Ако ти е спешно ще
                                проверя.

                                Коментар

                                Working...
                                X