IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Котировки и коментари за непублични акции - архив до 01.09.11

Collapse
Заключена.
X
This is a sticky topic.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И аз го погледнах този отчет, основно на големия ръст на профитабилността (gross profit margin) се дължи тази печалба. от 8% за 2005 г на 23% за 2006 г. Много Яко !!!!
    Някой Има ли обяснение- повишена цена на крайната продукция или някакви стъпки(технологични) към снижение на разходите ?

    Коментар


    • Значи, на този сайт http://www.activ.bg/companylist.php?DocYear=2006 има отчети на:

      Солвей Соди АД - неконсолидиран
      и дъщерните и съвместни:
      Девен АД
      Провадсол АД
      Девня Финанс
      Порт Сървисиз - Девня

      Според неконсолидирания отчет за 2006 г. нетната печалба на Солвей Соди е 52,185 хил. лв., а за 2005 г. - 6,121 хил. лв. Отделно дъщерните дружества също са на печалба, така че предполагам резултатът за акционерите на Солвей Соди според консолидиран отчет (който не е публикуван) няма основание да е по-нисък от цитираните 52 млн. лв. Всеки може да провери и да направи анализи по-натам каква би трябвало да бъде цената на акцията. Със сигурност е ясно, че Соди не е нито публична компания, нито acquisition target, така че няма как да се търгува при съотншенията, типични за борсата. Ако някой има подробна информация за изплащаните дивиденти досега и в бъдеще може да се направи моделче.
      Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

      Коментар


      • Пич, и аз до този извод стигам, четейки между редовете на долунаписаното......това си е за мен playing the game....тупане на топката.....сапунисване и т.н. и т.н.

        А бе нещо като опит за успокоение на прасетата преди да ги заколят за да им е по-вкусно месото....

        45!?!?!?
        Нищо не препоръчвам на никого, нали всеки си има глава над рамената.

        Коментар


        • Значи, г-н Дило, ти искаш акциите на Соди за 30- 40 лв, до 45 преко сили, така ли да го разбираме?

          Коментар


          • Re: СОДИ

            ........

            Коментар


            • СОДИ

              2007 г. е с най-голямо производство на калцинирана сода (лека и тежка) от купуването на завода от Солвей досега.В момента е в действие инвестиционна програма на стойност 80 млн. евро.Малък фрий флот,преразгледана дивидентна политика в посока разпределяне ВСЯКА година на част от печалбата...Затова си мисля,че цена 100 лева е нормална.След пускане в края на ноември на 4-та линия за тежка сода ще увелича цената,която искам.Ако дотогава не се е намерил купувач.

              Коментар


              • ОЛОВНО - ЦИНКОВ КОМПЛЕКС АД (OTZK) източник: darikfinance.bg 15 Януари 2008 14:31


                ОЦК АД придобива собствеността върху Горубсо Мадан АД и Горубсо Роф АД
                Интертръст Холдинг БГ АД приема отправеното предложение от Оловно-цинков комплекс АД / ОЦК / за придобиване на собствеността върху всички притежавани от Интертръст Холдинг БГ АД акции в капитала на Горубсо Мадан АД и Горубсо Роф АД, се казва в съобщение, публикувано на сайта на БФБ-София. Решението за това е взето на 11 януари.

                Дяловото участие на холдинга в Горубсо Мадан АД възлиза на 328 774 броя акции, а в Горубсо Роф АД компанията контролира 147 600 броя акции.

                Процедурата и цената за придобиването на акциите ще бъде определена по съгласуван от двете страни начин. Изпълнителният директор на Интертръст Холдинг БГ АД Роберто Младенов е упълномощен да извърши всички необходими фактически и правни действия, свързани с изпълнение на взетите по-горе решения, в това число да представлява дружеството при провеждането на преговорите, относно придобиването на собствеността върху акциите, да определя по своя преценка всички елементи на сделката, да подпише необходимите документи във връзка с взетите решения.

                Справка в Апис показа, че мажоритарен собственик на Интертръст Холдинг БГ АД е Валентин Захариев с 40% от капитала, а Кирил Захариев и Петър Захариев са с по 30%.

                Коментар


                • Купувам "Загорка" АД, Торготерм цена и количества на ЛС

                  Коментар


                  • Уважаеми pavlin,
                    В твой отговор както и на още един съфорумец: за мен коментари са когато смислено и подкрепено с факти се коментират цени с използване на отчети от ОСА или др. информация и се съпоставят показатели.
                    Всичко друго според мен както цитираните от мен коментари или цитати на мои съобщения не е "коментиране на по-важни за всички нас неща". Радвам се на колеги, които предоставят тук информация за събития около непубличните дружества, но останаха прекалено малко за съжаление.
                    Още веднъж се извинявам, че с този си коментар измествам темата от основната за форума:
                    "Тема: Котировки и коментари за непублични акции"
                    С уважение

                    Коментар


                    • Dylo, тук се коментират по-важни за всички нас неща от колкото този или онзи участник на пазара, нали? Добре е за непублични компании да се пише и говори ДАЖЕ повече - така мисля аз.

                      СОДИ си е много добра позиция отвсякъде и съм сигурен, че и ти така мислиш! Не е необходимо да си икономист за да го усетиш.....Иначе всеки си има интереси и си ПЕЧЕ ПИТКАТА КАКТО МОЖЕ И ЗНАЕ......
                      ВИНАГИ ЩЕ ИМА ОПИТИ ЗА ВСИЧКО, особено в България, когато водата се размъти от някого.

                      Успех!
                      Нищо не препоръчвам на никого, нали всеки си има глава над рамената.

                      Коментар


                      • Re: SODI

                        ...............

                        Коментар


                        • BAD,
                          100 ЛВ. ЗА "СОДИ" МИ СЕ ВИЖДАТ МАЛКО, ако не са ти спешни now.....

                          Някои май се мъчат с трици маймуни да ловят туканка.....






                          П.С. имам акции
                          Нищо не препоръчвам на никого, нали всеки си има глава над рамената.

                          Коментар


                          • Re: SODI

                            Първоначално изпратено от ПИЧ
                            Първоначално изпратено от BAD
                            Продавам 335 SODI по 100лв. за акция.
                            Бад, dylo не ти ли ги купи или му се виждат високи ?
                            Не високи,а космически.Май. След някой и друг месец ще ме моли,ама тази цена няма да я има.

                            Коментар


                            • PRODAVAM 2000 GORUBSO MADAN- ZA KONTAKT SUOB6TENIE V INVESTOR

                              Коментар


                              • Re: SODI

                                Първоначално изпратено от BAD
                                Продавам 335 SODI по 100лв. за акция.
                                Бад, dylo не ти ли ги купи или му се виждат високи ?

                                Коментар

                                Working...
                                X