IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Котировки и коментари за непублични акции - архив до 01.09.11

Collapse
Заключена.
X
This is a sticky topic.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • КУПУВАМ:
    Унифарм АД
    Балканфарма Дупницa
    Балканфарма Троян
    Нефтохим Бургас
    Солвей Соди
    "ТОРГОТЕРМ"
    Пишете на ЛС обем на пакета и Вашата цена
    dylo@mail.ru

    Коментар


    • И аз притежавам пакети непублични акции, който съм придобивал от предишни собственици неполучили дивидент, но никога не съм си и помислял че този дивидент ми се полага.
      По закон този дивидент се дължи на собственика към момента на определянето му т.е. ако дивидента за 2006 г. се изплаща на база на книга на акционерите към 15.07.2007 то само лицата вписани в нея имат права да получат дивидента.
      продажбата е само на акциите, а не и на дивидента (ако вече е гласуван и разпределен).
      Може да претендираш за дивидент само ако си закупил акциите преди общото събрание на което е решено разпределението му.
      А ти индирекно ще спечелиш пак ако стария собственик не си потърси дивидента в рамките на 5 години, защото парите остават за дружеството в което си акционер -допълнителен приход ;-)

      Коментар


      • Темата за акции на непублични компании ми е доста интересна. Имам акции в 10-тина такива дружества и в последните ми разговори с техния мениджмънт възникна въпрос, на който получих два коренно различни отговора.
        Въпросът ми беше (колкото и непрофесионален да звучи на някой): За акции на непублични компании придобити от мен през 2006 - 2007, полага ли ми се правото на дивидент, неусвоен (осребрен) от предишния (-те) собственици раздаван за последните 5 финансови години ?
        Отговорите от 2 броя Главни счетоводителки беше:
        Вариант 1: "Дайте IBAN и превеждаме сумата за последните 5 години." (сумата е няколко десетки левове).
        Вариант 2: "Вие нищо не сте направили за факта, че компанията се развива добре. Дължим дивидента на предишния собственик." След справка с ЕГН му, ми потвърдиха че лицето не е упражнило правото си на дивидент, но щом не го е потърсил, като изтече давностния срок, сумите оставали за юридическото лице.

        Моля, за коментар от колеги, които са имали подобен проблем.

        Коментар


        • Купувам Експресбак, Троя, Дупница, Каменица, Загорка, Дамяница.

          Коментар


          • КУПУВАМ:
            Балканфарма Дупницa и Троян; Унифарм; Лукойл;
            Пишете на ЛС

            Коментар


            • shares

              ИМАМ ЗА ПРОДАВАНЕ:
              Лукойл, Соди, Бфарма Троян, ИПК Родина

              ПИШЕТЕ НА ЛС
              Нищо не препоръчвам на никого, нали всеки си има глава над рамената.

              Коментар


              • dylo, продаде ли си загорките?

                Коментар



                • А и чух от един колега, че "ПОВТОРЕНИЕТО" е майка на нещо си и баща на друго ама не помня как беше точно, че г-н Кочев внимавайте с повторението
                  За съжаление г-н Кочев не поиска да ми обясни за какво ли аджеба ми е : " Дунав АД Русе" но нейсе ще чакам .
                  А на някой не ни се отдава "просто да се ЗАМИСЛИМ"

                  И аз не държа някой да ме вкарват в "заговорнически колективни схеми" но нейсе г-н Кочев като всеки българин обича тези неща.

                  Ще взема да си направя един КИС ( само трябва да си поговорим с другите двама ).
                  А то е лесно предполагам като сме заедно лошо е ако имам раздвоение на личността как ли ще ги сбера на едно място "ГОЛЕМ ТРУД ЩЕ ПАДНЕ"
                  А пък сега забелязах, че форума е много безцветен, може и да съм жена/И ( ако г-н Кочев ме нарочи ) и да искам/Е цветничко по така
                  Някой да пише може и да ме/НИ изкарате и жена/И, че са МИ/НИ ЦВЕТНИ постчета

                  Много се радвам когато някой си няма друга работа и обсъжда другите ама съм много върховно радостен, ще вземем да го обърнем на клюкарница тоя форум ( а пък чувам, че социалните мрежи били модерни ).

                  Утре ми пишете и дали съм /сме РУСИ ( ако съм жена де ще взема да се харесам, кво ли ще правя)

                  Коментар


                  • Отново повтартям, че препопъчвам да се използва един ник. Ако всеки започне да пише от 2-3-5-15 ника, къде ще отиде коня ...............


                    Не държа да ми отговаряте тримата или двамата или даже само единия от "групата dylo, muchograsies и bayhuydaduy" , просто се ЗАМИСЛИ.

                    Коментар


                    • На г-н Кочев ще му кажа, че е изключително прав . Само дето се чудя за какво ми е " Дунав АД Русе" и защо ли толкова малко е писал колегата . Ако може г-н Кочев да ми намери пазар ще съм изключително доволен . Защото си мисля, че отдавна се занимавам с извънборсови акции, но за " Дунав АД Русе" не бях чувал да има интерес ( с малки изключения ). А за усилията остави на другите да ги правят може да нямат друга работа
                      А като гледам и Вие г-н Кочев пестите много място

                      Коментар


                      • dylo, muchograsies и bayhuydaduy съветвам да пишеш само от единия ник. Така ще се пести място и на вас "тримата" ще ви е по лесно.
                        И няма да е толкова шарена темата.
                        Никой който чете форума не е си е помислил, че сте трима души и няма смисъл от тези усилия.


                        Не е препоръка

                        Коментар


                        • КУПУВАМ:
                          Балканфарма Дупницa и Троян; Унифарм; Лукойл Нефтохим; Соди
                          Пишете на ЛС

                          Коментар


                          • КУПУВАМ:
                            Унифарм АД
                            Балканфарма Дупницa
                            Балканфарма Троян
                            Нефтохим Бургас
                            Солвей Соди
                            "ТОРГОТЕРМ"
                            Пишете на ЛС обем на пакета и Вашата цена
                            dylo@mail.ru

                            Коментар


                            • Продавам 40 броя на Соди Девня -100лв/бр.
                              e-mail:rosikrisi@abv.bg

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ПИЧ
                                Има ли действително някакъв пазар тука на непубличните акции. Това са някакви задкулисни сделки, не знаеш къде е цената. Отлични възможности за заблуда, големи ценови разлики, въобще тъмна Индия.
                                Първоначално изпратено от в-к Дневник [url
                                http://www.dnevnk.bg/show/?storyid=329052][/url] Заради предлагането на цени на тези акции във форума преди години Комисията за финансов надзор (тогава още Държавна комисия по ценните книжа и фондовите борси) направи проверка на сайта, тъй като предлагането на ценови оферти се определя като публично предлагане.

                                Коментар

                                Working...
                                X