IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Котировки и коментари за непублични акции - архив до 01.09.11

Collapse
Заключена.
X
This is a sticky topic.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Котировки и коментари за непублични акции

    лавена не е ли публично дружество?
    приятельо,
    пусни ги на фондовата борса. има сделки на цени около 2.30лв.

    Коментар


    • Котировки и коментари за непублични акции

      Някакъв интерес към "Винекс" Славянци?? За контакт-dimov@econ.bg

      Коментар


      • Котировки и коментари за непублични акции


        Уважаеми господин Ради,виждам че сте доста навътре в нещата на КЦМ,но за ваша информация е необходимо да Ви кажа, че предварителните прогнози за печалбата на КЦМ за 2001 година са за положителен резултат от 3млн.лева.За мен беше голямо удоволствие да прочета професионалният Ви анализ и бъдещите Ви очаквания за развитието на КЦМ

        Коментар


        • Котировки и коментари за непублични акции

          imam 3000 akcii na lavena shumen? o4akvam oferti

          Коментар


          • Котировки и коментари за непублични акции

            Орозов,

            Има ли резултат от питането ми за Бургас ?

            Коментар


            • Котировки и коментари за непублични акции

              Ако гледаме буквата на закона и тези предложения могат да се приемат за публични, но точно за това трябва да се прави разлика, когато се предлага сериозен дял от една компания и когато се предлага пренебрежително малък дял от непублична компания. И това разбира се ако се приеме, че "Кометари" е медия.

              За съжаление не можем повече да коментираме преди разговорите с Комисията, за това Ви моля да не спекулирате!

              Коментар


              • Котировки и коментари за непублични акции

                Аз не споделям че това е първото публично предлагане в темата.
                С операциите копи и пейст набързо събрах долу малко от архива на съобщенията по темата:

                Имам 150 бр. на Лазерни Оптични Технологии - София търся им по 1лв.

                Имам стотина акции на "Белпред" Бяла Слатина.Някакъв интерес??
                Е mail: ivvbg@yahoo.com

                Имам 90 броя акции на Загорка АД - ако Ви интересуват моля оферирайте цена на good_man@abv.bg

                Имам и 420 броя акции на Сердика Шумен - интересувате ли се - показателите на дружеството са добри - собстреност са на ОМК.
                Чакам отговор.

                Продавам 60 акции на Тексимбанк.

                Имам към 200 броя акций в "ЗАГОРКА" АД, продавам ги - ако има интерес ми пишете на e-mail Daniel_Yankov@hotmail.com

                Коментар


                • Котировки и коментари за непублични акции

                  Споделям мнението, че това е първото реално публично предложение в темата, затова и искаме да се проведе тази среща по-скоро с Комисията и да въведем евентуални допълнения към правилата, за да не се налага да трием неща, които не са част от договорката ни с коментаторите (лични обиди и нецензурни думи).

                  Коментар


                  • Котировки и коментари за непублични акции

                    Мен ако питат - предното съобщение вече си е публично предлагане. Трябва да се изтрие.

                    Коментар


                    • Котировки и коментари за непублични акции

                      Някакъв интерес за ... от "Строителна механизация" София??
                      е-mail: ivvbg@yahoo.com

                      Коментар


                      • Котировки и коментари за непублични акции

                        zhb, не знам за какъв дивидент говориш. Ако не си си взел дивидента от 2000г., който беше към 0.22лв. на акция - това е друг въпрос - тогава оферирам 0.65лв за акция.
                        Впрочем ако акциите ти са реститутски може и дивидента от 1999 да стои, но се съмнявам :-)
                        Но за 2001 ме изненада - очакванията са около нулата и то покрай последните продажби, иначе прогнозирах загуба (има някои истории около курсовите разлики, но повярвай ми - това са кухи неща), въпреки над 56-те хил. тона олово и над 61 хил. тона цинк.
                        Впрочем нормално - цените и на двата метала се сринаха до исторически минимуми. Все пак добрата новина е че цинка малко се възстанови, а маржина между олово и цинк се стесни нагоре. Да не говорим, че КЦМ успя да попреработи и някой отпадък, а не само концентрат, за разлика от ОЦК, които така го закъсаха, че бавят заплати, а някои познати дори не могат и хонорарите си да получат.
                        Обратно на КЦМ. Най-ценното на това предприятие е мениджмънта му. Активите са доста стари. Затова се и налага да се инвестира сериозно. Знаеш за JBIC, нали? Дори и при скромната лихва по заема и достатъчно дългия период на амортизиране на главницата, тя пак си е висока - 60 млн.USD. Да не говорим за проблемите с превалутирането на заема - истината е че той е фиксиран в йени.
                        Защо бе нужен на КЦМ значителен положителен резултат през 2000г., а оттам и любимия ти дивидент?
                        Защото в РМД-то не са мошеници и трябваше да осигурят пари за да платят 40% некешова вноска накуп. А както е добре известно, приходите на читавите РМД-та са изключително от дивиденти.
                        Останаха им пари и за изкупуване на остатъчния дял. Впрочем нека ти напомня, че цената по която го купиха съвсе-е-ем наскоро бе официално 0.68$, на реално се платиха по 0.52 лв. на акция.
                        Бъдещето. Само едно чисълце ще ти покажа - заема от JBIC ще повиши brake-even-а при цинка с около 54$ на тон. Нататък се оправяй сам.
                        Намирам за много несигурно да очаквам разпределяне на печалба през следващите 5-6 години за цели, различни от изплащане на остатъка от цената по приватизационната сделка. Сметни си сам дивидентите при това положение - например за девет години (както е подоговор с АП), за 5 години (ако са по-пъргави) и за 2 години (ако решат да приключат веднага с това недоразумение, наречено АП).
                        Е, от настоящата им стойност съм стигнал и до цената, която ти предлагам.
                        Впрочем, допускам че си (или си свързан с) работещ в завода при тази бройка акции 1800. Мисля че реститутските бяха около 250-300 бройки за декар.
                        А за това, че РМД-то изкупува на някаква цена - това наистина не знам. Просто не следя това предприятие. Не виждам и причина да го правят освен ако не търсят някакъв социален ефект. Може и да не е за вярване, но Добрев е голям мъж и държи на тези неща.
                        Успех!

                        Коментар


                        • Котировки и коментари за непублични акции

                          Ето един пример защо е хубав този форум "ZHB" веднага коригира цената на "ради"

                          Коментар


                          • Котировки и коментари за непублични акции

                            Uvagaemi Radi zenata koitao predlagate za KZM-AD,e kraino nezadovolitelna,tai kato tova koeto predlagate po 0,43 za broi ste bade dosta po nisko ot ochakvania divident za 2001 godina.Osven tova ot magoritarnia sobstvenik na drugetsvoto akziite se izkupuvat po zena blizo pet pati po goliama ot predlaganata ot vas.Vse pak Vi blagodaria za proiavenia interes.

                            Коментар


                            • Котировки и коментари за непублични акции

                              Ще ви помоля да не правим клалификация на хора от Комисията, защото всички тези предварителни приказки само може да навредят.

                              Излишно е да Ви казвам, че заради острите дискусии обидените от Коментари са на всички нива на икономическия живот - държавен и частен и на много хора им се иска "Коментари" да го няма.

                              Коментар


                              • Котировки и коментари за непублични акции

                                Обикновени чиновници! Не може всички там непрекъснато да работят по закона. Нали уж преди 2 години ни убеждаваха, че това бил почти съвършен закон?!
                                А сега да не могат да намерят време за 2-часова среща.

                                Коментар

                                Working...
                                X