IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Актив Пропъртис ((AKTV / AKTIV)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    http://www.aktivproperties.com/bg/real_estate/view/4

    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=2pr981&f1=3

    Дали е същият парцел според вас колеги?
    Не е. Тази обява е на друга пловдивска фирма с готов проект. Ето им сайта, където всичко си пише: http://alepu.belstroy.com/info.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

      Парцелите в Пловдив бяха до Марица Гардънс! Хубави места но трябва да продават а не да чакат някакви големи цени да завъртят парите по активно

      Алепу е едно от любимите ми места на Черно Море
      Да продават, да дават на обезщетение. Каквото ще, Само нещо да правят. На Алепу ходех да видя земята, като бях си купил акциите тук. Плажа е широк и хубав, но на мен ми идва прекалено диво. На този резерват какво може да прави човек? Езерото сладководно ли е? А по Ропотамо освен разходка с лодка друго забавление има ли? Риболов или нещо такова? Поне морската вода забелязах в района е доста чиста. Става за гмуркане.
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

        Може и тя да е. И аз я гледах и нея, обаче така е написано че си помислих, че е на 400 метра от морето Сега ровех и за обяви в парка в Пловдив. За там не намирам обява за 85 декара парцел. Има няколко по десет декара на цени между 50 и 90 евро/м2. Аз бих продал едното и с парите бих застроил другото. Без значение кое. И двете биха носили приблизително еднаква доходност, но най-важното е доходност и дивиденти. То сега иначе какво. Само гледаме какво имаме и колко струва ама кел файда
        Парцелите в Пловдив бяха до Марица Гардънс! Хубави места но трябва да продават а не да чакат някакви големи цени да завъртят парите по активно

        Алепу е едно от любимите ми места на Черно Море

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
          Може и тя да е. И аз я гледах и нея, обаче така е написано че си помислих, че е на 400 метра от морето Сега ровех и за обяви в парка в Пловдив. За там не намирам обява за 85 декара парцел. Има няколко по десет декара на цени между 50 и 90 евро/м2. Аз бих продал едното и с парите бих застроил другото. Без значение кое. И двете биха носили приблизително еднаква доходност, но най-важното е доходност и дивиденти. То сега иначе какво. Само гледаме какво имаме и колко струва ама кел файда
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            http://www.aktivproperties.com/bg/real_estate/view/4

            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=2pr981&f1=3

            Дали е същият парцел според вас колеги?
            http://www.capital.bg/politika_i_iko...kurorten_grad/


            Може би тази е тяхна обява!

            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=2prfvt&f1=1

            Коментар


            • http://www.aktivproperties.com/bg/real_estate/view/4

              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=2pr981&f1=3

              Дали е същият парцел според вас колеги?
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                От новия отчет само това е май интересното което на мен ми направи впечатление:

                "През първото тримесечие на 2017 г., „Актив Пропъртис“ АДСИЦ сключи предварителните договора за продажба на 16 апартамента и 2 гаража за обща стойност от 1,483 млн лева. самостоятелни обекти от Проекта „Панорама Житница“. Приходите от продажби ще бъдат отчетени при прехвърляне на собствеността след издаване на Разрешение за ползване, което се очаква август 2018 г."

                Към нова година имаше продаден 1, към края на март вече са 16, а според сайта им към днешна дата вече са 22
                С напредването на строителството и стоплянето на времето ще се засилят тепърва продажбите според мен.

                в момента са 26 продадени и 18 резервирани !

                Коментар


                • лека полека се обира фрий флоута и отиваме към една по реална оценка купувачът скри част от офертите и почна да дебне някой да се качи ниско на аска, а и продължава да купува от все още изгодните оферти. Някой пълни здраво пичове!!!

                  За мен има няколко сценария и с последните промени в дневният ред за ОСА ми говори че може да има увеличаване на капитала в близко бъдеще което трябва да стане на номинал. А номинала е 9 лв но дали това е играта ще разберем с времето Счетоводната цена е 10,30 лв а за мен и тя е доста консервативна при положение че имотите се вдигнаха а при Актив са оценени на пазара от кризата!

                  Голям кеш и дивидент ще имаме при продажбата на Житница това е ясно. А може и проектите за офис сгради на Цариградско да се реализират и това също да движи цената.





                  Коментар


                  • От новия отчет само това е май интересното което на мен ми направи впечатление:

                    "През първото тримесечие на 2017 г., „Актив Пропъртис“ АДСИЦ сключи предварителните договора за продажба на 16 апартамента и 2 гаража за обща стойност от 1,483 млн лева. самостоятелни обекти от Проекта „Панорама Житница“. Приходите от продажби ще бъдат отчетени при прехвърляне на собствеността след издаване на Разрешение за ползване, което се очаква август 2018 г."

                    Към нова година имаше продаден 1, към края на март вече са 16, а според сайта им към днешна дата вече са 22
                    С напредването на строителството и стоплянето на времето ще се засилят тепърва продажбите според мен.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alhimik Разгледай мнение
                      Българина си обича НИ и това е. Иначе интересна трансформация забелязах при проекта им на Житница. Голяма част от резервираните апартаменти вече са отбелязани като "продадени". Да видим това как ще е отразено в отчета, който предстои.
                      Да купуват тъкмо ще раздвижат икономиката! Тук от проекта на Цариградско може също да видим много добра печалба при това търсене на парцели. Ще видим до края на годината


                      Коментар


                      • Българина си обича НИ и това е. Иначе интересна трансформация забелязах при проекта им на Житница. Голяма част от резервираните апартаменти вече са отбелязани като "продадени". Да видим това как ще е отразено в отчета, който предстои.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                          Това е от отчета
                          Продажните цени, за обекти извън промоционални кампании и отстъпки за обем, са както следва:
                          • Апартаменти – 790 евро на кв.м. с ДДС;
                          • Търговски площи 890 евро на кв.м. с ДДС;
                          Изтрещява народът с апартаментите в София ...

                          Актив и те да са в крак с тенденциите май са вдигнали цените на 820-830евро

                          http://sofia.holmes.bg/pcgi/home.cgi...3492&f5=1&f8=2
                          Last edited by BSEtrader; 10.04.2017, 18:46.

                          Коментар


                          • И за Царигрдско планират инвестиции с пари от продажба на активи, ха да видим какво ще продават На няколко места го споменават. Ето едно:

                            С оглед на предстоящата през 2017 г. инвестиция в този проект в очакван размер на 2,2 млн. лева, Дружеството е предприело действия по продажба на активи, с цел финансирането и. Друг възможен източник за финансиране на това задължение, е използването на част от приходите от продажби от проекта „Панорама‐Житница“, след приоритетно покриване на задълженията към „Юробанк България“ АД

                            А бе като цяло все си мисля че има хубави неща дето не знаем, ха дано

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение

                              Ей това прочетох и запомних аз:
                              Съществуващият риск от несбъдване на прогнозите за 100% продажба на обектите в проекта е минимизиран от направената инвестиция със
                              собствени средства до момента от Дружеството в размер на 3 млн лева от една страна и от факта, че банковото финансиране и разходите по него са в размер на 42% от очакваните нетни приходи от продажби, от друга.

                              .
                              За мен най-интересното е рекласификацията на имотите им -а дано да има някакво развитие в тази насока.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                                Прочетохте ли годишния доклад на Актив. Доста интересни теми засягат според мен.
                                Ей това прочетох и запомних аз:
                                Съществуващият риск от несбъдване на прогнозите за 100% продажба на обектите в проекта е минимизиран от направената инвестиция със
                                собствени средства до момента от Дружеството в размер на 3 млн лева от една страна и от факта, че банковото финансиране и разходите по него са в размер на 42% от очакваните нетни приходи от продажби, от друга.

                                .

                                Коментар

                                Working...
                                X