IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Актив Пропъртис ((AKTV / AKTIV)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
    Като чета писанията тук си мисля, че авторите вземат хапчета, от тия, предизвикващи мнимо щастие. Даже реалист като прецаканото изневерява на себе си. Истината ще я проумеете през 2019 година. Дотогава дивидент няма да има. За 2018 (тогава ще бъде отчетена продажбата на тази така обсъждана сграда) ще бъде твърдо под 1 лв. Първо защото печалбата въобще няма да бъде такава, каквато явно не познаващите строителния бранш очакват. Второ, не забравяйте, че реализираните преоценки на други имоти снижават печалбата, а при този фонд такива неизгодни покупки отпреди - бол. Въобще тази е най-балонираната акция, ако не броим Софарма имоти, където акционерите сами си плащат ежегодно дивидента, купувайки акции от редовните увеличения на капитала. Не казвам, че няма стойност акцията, ако се мине на ликвидация вероятно акционерите ще вземат по около 3.5-4.0 лева, но реалните мажоритари няма да го допуснат.
    Не знам защо сте се вторачили в тази сграда на ул. Житница ?
    Както писа и един колега по - долу - това не е съществена част от авоарите.
    Това ,което си струва в дружеството са имотите в Пловдив и по морето и при евентуална тяхна продажба би трябвало да се реализира печалба.
    А тези имоти миналата година бяха прехвърлени в графа - инвестиционни .
    Преоценките на имотите - не оказват влияние при евентуален дивидент.
    Според мен - конюктурата в момента е добра за реализиране на някои от имотите,но какво ли мисли менижмента - не знам .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
      Като чета писанията тук си мисля, че авторите вземат хапчета, от тия, предизвикващи мнимо щастие. Даже реалист като прецаканото изневерява на себе си. Истината ще я проумеете през 2019 година. Дотогава дивидент няма да има. За 2018 (тогава ще бъде отчетена продажбата на тази така обсъждана сграда) ще бъде твърдо под 1 лв. Първо защото печалбата въобще няма да бъде такава, каквато явно не познаващите строителния бранш очакват. Второ, не забравяйте, че реализираните преоценки на други имоти снижават печалбата, а при този фонд такива неизгодни покупки отпреди - бол. Въобще тази е най-балонираната акция, ако не броим Софарма имоти, където акционерите сами си плащат ежегодно дивидента, купувайки акции от редовните увеличения на капитала. Не казвам, че няма стойност акцията, ако се мине на ликвидация вероятно акционерите ще вземат по около 3.5-4.0 лева, но реалните мажоритари няма да го допуснат.

      Много съм ти благодарен за този анализ, в последната част също !
      До 2015г бях се ограничил до 2,70, средна в Софимоти, следващата е вдигнах на 3,00 при дублиране на дяла си в компанията.
      Сега ще си коригирам средната до 3,30 , което ще рече че ми трябва още едно форсирано записване,- но дано да е към края на септеври, че ми врът едни други "гозби" в тенжерата-БФБ под налягане!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение
        Като чета писанията тук си мисля, че авторите вземат хапчета, от тия, предизвикващи мнимо щастие. Даже реалист като прецаканото изневерява на себе си. Истината ще я проумеете през 2019 година. Дотогава дивидент няма да има. За 2018 (тогава ще бъде отчетена продажбата на тази така обсъждана сграда) ще бъде твърдо под 1 лв. Първо защото печалбата въобще няма да бъде такава, каквато явно не познаващите строителния бранш очакват. Второ, не забравяйте, че реализираните преоценки на други имоти снижават печалбата, а при този фонд такива неизгодни покупки отпреди - бол. Въобще тази е най-балонираната акция, ако не броим Софарма имоти, където акционерите сами си плащат ежегодно дивидента, купувайки акции от редовните увеличения на капитала. Не казвам, че няма стойност акцията, ако се мине на ликвидация вероятно акционерите ще вземат по около 3.5-4.0 лева, но реалните мажоритари няма да го допуснат.
        Браво!

        Коментар


        • Като чета писанията тук си мисля, че авторите вземат хапчета, от тия, предизвикващи мнимо щастие. Даже реалист като прецаканото изневерява на себе си. Истината ще я проумеете през 2019 година. Дотогава дивидент няма да има. За 2018 (тогава ще бъде отчетена продажбата на тази така обсъждана сграда) ще бъде твърдо под 1 лв. Първо защото печалбата въобще няма да бъде такава, каквато явно не познаващите строителния бранш очакват. Второ, не забравяйте, че реализираните преоценки на други имоти снижават печалбата, а при този фонд такива неизгодни покупки отпреди - бол. Въобще тази е най-балонираната акция, ако не броим Софарма имоти, където акционерите сами си плащат ежегодно дивидента, купувайки акции от редовните увеличения на капитала. Не казвам, че няма стойност акцията, ако се мине на ликвидация вероятно акционерите ще вземат по около 3.5-4.0 лева, но реалните мажоритари няма да го допуснат.

          Коментар


          • По-добре да бързат, защото няма кой да ги чака до следващото яхо-ихо после тихо, (както се казва))). Пазара не е константна величина и трябва да се използва с максимален оборот през по-изгодния период)))))) иначе става "страх лозе пази", ама какво да му се пази, ако не е окопано)))))
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
              И да продават и по-бързо а и да строят каквото са намислили. Докато се построи току виж нещо може да се е избушило, досега трябваше да са построили ...))))
              Аз като гледам тоя проект в Житница ще го продадат ако не до края на годината то до пролетта на 2018. Има голямо търсене на малки апартаменти в София и няма нужда да бързат. След продажбата ще има много лев за дивидент! РЗП - 10,781 М2!!!

              Виж трябва да натискат за продажба на другите парцели по активно. Проекта на Цариградско трябва да го продадат с време защото в един момент ще се пренасити пазара. Парцела е на много добро място до мола а и с новите ограничения за строителство на високи сгради в София би трябвало да го продадат по лесно.

              В Пловдив също има бум на строителството и поне част от парцелите в парка трябва да ги продадат дори на по ниски от пазарните цени. Ако се почне строителство в част от тези имоти би трябвало и останалите парцели да са по лесни и по скъпи за продажба.

              Коментар


              • Junk .

                Коментар


                • но трябва да продават а не да чакат някакви големи цени!?!?)
                  И да продават и по-бързо а и да строят каквото са намислили. Докато се построи току виж нещо може да се е избушило, досега трябваше да са построили ...))))
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BSEtrader
                    Тук си почина позицията последните 2-3месеца. Важното е че те си работят. Напредват със сградата, а и с продажбите. Към 1 януари бяха продали 1 апт от Житница, към 31 март - 17 апт, а към края на юни - 29. Да видим лятото, който си се води силен сезон. А и колкото придобива по-добър вид, толкова повече ще се решават хората.
                    Хубаво че напредват, но да какво мислиш, че може да се върне към н.в. акционера!!?!? Да не остане накрая налапал само кукичката даже и без стръв!?!?)
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • $ 19 недвижими имота след обединяване, в землището на с. Крумово, в непосредствена близост с л-ще Пловдив, с обща площ 118 519 кв.м. $
                      “Speculation is a business. It is neither guesswork nor a gamble. It is hard work and plenty of it.”

                      Коментар


                      • http://www.marica.bg/%D0%BC%D0%BE%D0...ews775631.html

                        Коментар


                        • Тук си почина позицията последните 2-3месеца. Важното е че те си работят. Напредват със сградата, а и с продажбите.
                          Към 1 януари бяха продали 1 апт от Житница, към 31 март - 17 апт, а към края на юни - 29. Да видим лятото, който си се води силен сезон. А и колкото придобива по-добър вид, толкова повече ще се решават хората.

                          Коментар


                          • Дано стане най-после и да се раздвижат нещата с летището. Определено ще се отрази добре на инвестицията ни в Актив
                            http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...ovdiv--239624/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                              Да продават, да дават на обезщетение. Каквото ще, Само нещо да правят. На Алепу ходех да видя земята, като бях си купил акциите тук. Плажа е широк и хубав, но на мен ми идва прекалено диво. На този резерват какво може да прави човек? Езерото сладководно ли е? А по Ропотамо освен разходка с лодка друго забавление има ли? Риболов или нещо такова? Поне морската вода забелязах в района е доста чиста. Става за гмуркане.
                              Масово столичани с високи доходи ходят в Гърция имено на подобни запазени места. В Гърция е спокойствие, хубави селца с малко застрояване, хубава храна Около Алепу са Дюни, Свети Тома и наблизо Аркутино и това са най хубавите курорти за мен на Черно Море. Старият Созопол е наблизо за ресторанти

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                                Не е. Тази обява е на друга пловдивска фирма с готов проект. Ето им сайта, където всичко си пише: http://alepu.belstroy.com/info.html
                                Дано поне другата да е тяхна. Това поне ще значи, че не са забравили за тези имоти
                                Иначе малко офтопик, ама по-малоумен проект не бях виждал Спалните са по-големи от дневния тракт. Айде тези дето са с по една спалня иди-дойди, ама те и двустайните са така. И то при положение, че архитекта е нямал никакви ограничения. Иначе като тип е подобно на "Царско село" в София. На мен лично ми харесва, но странно защо никъде по света не съм виждал подобен тип селища
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X