IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Актив Пропъртис ((AKTV / AKTIV)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Itrade Разгледай мнение
    Добре бе, имат 1,8мил кеш и 15 хил приходи от лихви за 2012 , толква ли не могат да направят един депозит ? Дивидента, ще се удвои почти.
    Определено не се управлява добре нито продават, ни то развиват имотите (някой от които са доста смотани )
    Ми ти за 15 стотинки на акция какво очакваш

    Коментар


    • Добре бе, имат 1,8мил кеш и 15 хил приходи от лихви за 2012 , толква ли не могат да направят един депозит ? Дивидента, ще се удвои почти.
      Определено не се управлява добре нито продават, ни то развиват имотите (някой от които са доста смотани )

      Коментар


      • В търговския регистър има относително свежа книга на акционерите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
          А ти пресметна ли колко процента общо са присъствали на ОСА?
          Дилян Пейчев Панев1,93%
          ИД Адванс инвест АД5,71%
          ПТ - Холдинг АД29,00%
          Сиенит ООД5,89%

          Това дава като инфо инвестора.
          Адванс ги махнах, защото щеше да е Карол посредника ако бяха те.
          Дай предположение кой друг може да е излязъл ?
          Далеч съм от мисълта да разпространявам слухове. Само се чудя и предполагам
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Ти разгледа ли списъка от линка ?
            А ти пресметна ли колко процента общо са присъствали на ОСА?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
              Доста уверено изказване. Всъщност, акционери с по около 5 процента тук са няколко фондове - чужди, наши (ИД и пенсионни) и т.н., така че хайде да не разпространяваме слухове.
              Ти разгледа ли списъка от линка ?
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Мисля че са излязли Сиенит ООД. Или са те или е мажо. Друг няма толкова акции
                http://www.investor.bg/files/bulleti...16026c5163.pdf
                Доста уверено изказване. Всъщност, акционери с по около 5 процента тук са няколко фондове - чужди, наши (ИД и пенсионни) и т.н., така че хайде да не разпространяваме слухове.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                  кой брокер продаваше?
                  Предимно ПФБК бяха. Имаше и малко от райфата. Мисля че са излязли Сиенит ООД. Или са те или е мажо. Друг няма толкова акции
                  http://www.investor.bg/files/bulleti...16026c5163.pdf
                  Last edited by Alonso; 07.06.2012, 16:30.
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                    И аз, пък дано да се окаже влак-стрела. Капитализация от 3 млн при 2 млн кеш не звучи зле. И никакви дългове.
                    кой брокер продаваше?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Качих се и аз днес на влака, пък ще видим къде ще ме закара
                      И аз, пък дано да се окаже влак-стрела. Капитализация от 3 млн при 2 млн кеш не звучи зле. И никакви дългове.

                      Коментар


                      • Качих се и аз днес на влака, пък ще видим къде ще ме закара
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Тук някакво движение на ниски нива се оформя - какво ли ще е това чудо?

                          Коментар


                          • Въй

                            Ко` тана` тука ва

                            Коментар


                            • В БФБ-София АД е постъпила следната информация от Актив Пропъртис АДСИЦ-Пловдив /AKTIV/:
                              На 21.12.2007 год. Актив Пропъртис АДСИЦ-Пловдив сключи окончателен договор за продажба на следния недвижим имот: Завод за бетонови елементи, с. Стряма, община Раковски, обл. Пловдивска, целият с площ от 16 440 кв.м. ведно с подобренията и приращенията в имота представляващи сграда едноетажно производствено хале Цех за стоманени елементи със застроена площ от 2590 кв.м., застроен обем 31 200 куб. м. Стойността на сделката възлиза на 1 815 546 лева, без ДДС.

                              Коментар


                              • Някой знае ли дали ще се отрази на отчета поскъпването на имотите с 30,6% за 3 месеца за трето тримесечеие? Или вече е отразено в последния отчет?

                                България начело по поскъпване на жилищата в света

                                България измести Латвия от първото място по поскъпване на жилища в света в класация в Knight Frank. Според индекса на компанията Knight Frank Global Price Index жилищата в България са поскъпнали с 30,6% към третото тримесечие на 2007 г. на годишна база. Така страната ни се придвижва до първото място от осмо към третото тримесечие на миналата година, когато е било отчетено повишение на цените от 14 на сто.

                                Въпреки притесненията за нивото на свръхпредлагане в определени райони на страната – предимно зимната дестинация Банско и отделни черноморски курорти, България измества традиционния балтийски лидер в класацията, се казва в съобщение на компанията.

                                През последните няколко тримесечия силният ръст на балтийските пазари беше станал почти рутинен в индекса. Латвия, начело в индекса за последните десет тримесечия, пада значително надолу в класацията, като инфлацията на жилищата към третото тримесечие е малко над 10%.

                                Индексът сочи още, че ръстът на цените на жилищните имоти в света се забавя. На непретеглена база цените в света са нараснали с 8,2% към третото тримесечие на 2007 на годишна база спрямо 9,6% 12 месеца по-рано. Като основен фактор за забавянето на темпа от Knight Frank посочват повишаващите се лихвени нива, както и затягането на критериите при отпускането на кредити в много европейски страни.

                                Освен Латвия, и в други балтийски пазари, като Естония например, се отчита забавяне на ръста. Най-голямо намаление на офертните цени има при новопостроените имоти. Същевременно наемните нива нарастват, което предполага, че търсенето остава силно, но е възможно местните купувачи да остават извън пазара заради високите цени и така са принудени да наемат жилище.

                                Макар и да не може да се определи като „бум на цените“, какъвто имаше в балтийските страни, в Азиатско-тихоокеанския регион ръстът на голяма част от пазарите остава относително силен. Единственият пазар, на който не се отчита силно нарастване, е Япония.

                                Сингапур е водещият пазар в региона, като според индекса той е на второ място по поскъпване след България.

                                От другата страна на земното кълбо също отчитат увеличаване на цените на жилищата – в Нова Зеландия и Австралия поскъпването е с по над 10 на сто.

                                Нарастване на цените от 14,4% пък поставя ЮАР на трето място в индекса на Knight Frank.

                                Канадската икономика остава относително гъвкава предвид трусовете на щатския жилищен пазар. Към третото тримесечие в страната се регистрира поскъпване от 11,7% на годишна база.

                                Въпреки че мрачните прогнози за щатския пазар на жилища се реализират в голяма степен, последните данни от OFHEO (Office of Federal Housing Enterprise Oversight) разкриват, че цените в страната са нараснали с 1,8% към третото тримесечие на годината.

                                Спадовете в Мичиган (-3,7%), Калифорния (-3,6%), Невада (-2,4%), Масачузетс (-2,3%) и Роуд Айлънд (-2,2%) се компенсират от нарастването на цените в Юта (12,9%), Уайоминг (11,8%), Монтана (7,7%), Ню Мексико (7,4%) и Вашингтон (7%). За последното тримесечие средните цени на национално ниво отчитат спад от 0,4% спрямо второто тримесечие на годината.

                                В Западна Европа пазарите, които доскоро се радваха на бум, се приземиха тежко, се казва в съобщението. След като отчете ръст от 15% на цените на жилища към третото тримесечие на 2006 г., ирландският пазар сега пада с близо 1%.

                                Във Великобритания, където също има силен натиск в посока надолу, жилищата са поскъпнали с почти 11% към третото тримесечие на 2007 г., като ръстът е в голяма степен повлиян от Лондон и югоизточната част на страната.

                                Традиционно Германия се нарежда на дъното на класацията, като цените там продължават да падат.

                                Други европейски страни остават стабилни, предимно скандинавските. От включените в индекса най-бавен е ръстът във Финландия – малко под 6% към третото тримесечие на 2007 г.

                                Коментар

                                Working...
                                X