IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Актив Пропъртис ((AKTV / AKTIV)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А защо се прави упражнението по точка 2?

    Как мислите?

    Аз съм объркан...

    Коментар


    • „ПОКАНА ЗА СВИКВАНЕ НА ИЗВЪНРЕДНО ЗАСЕДАНИЕ НА ОБЩОТО СЪБРАНИЕ
      НА АКЦИОНЕРИТЕ В “АКТИВ ПРОПЪРТИС” АДСИЦ
      Съветът на директорите на “Актив Пропъртис” АДСИЦ, ЕИК 115869689, със седалище и адрес на управление гр. Пловдив, ул. „Нестор Абаджиев” № 37, ет. 2, на основание чл. 223, ал.1, пр.1 от ТЗ и чл. 33, ал.1, пр.1 от Устава на Дружеството, свиква извънредно заседание на общото събрание на акционерите в Дружеството, което ще се проведе на 30.08.2013 г. от 10:00 ч., в гр. Пловдив, ул. „Нестор Абаджиев” № 37, ет. 2, при следния дневен ред:
      1. Приемане на политика за възнагражденията, съгласно Наредба № 48 на Комисията за Финансов Надзор от 20 март 2013 г. за изискванията към възнагражденията; Проект за решение: „Общото събрание на “Актив Пропъртис” АДСИЦ приема политика за възнагражденията, съгласно Наредба № 48 на Комисията за Финансов Надзор от 20 март 2013 г. за изискванията към възнагражденията, съгласно предложенето на Съвета на директорите”;
      2.Приемане на решение за покриване на реализираните от обезценка на дълготрайни активи /недвижими имоти/ загуби по години, както следва: 2008г. - 1 653 874,03 лв., 2009г. – 2 825 091,84 лв., 2010г. – 1 908 248,19 лв. и 2010г. – 859 673,54 лв., обща сума 7 246 887,60 лв. за сметка на премиен резерв на стойност 7 719 049,50 лв., формиран от разликата между продажна и номинална стойност на емитираните от „Актив Пропъртис” АДСИЦ акции през 2005г., 2006г. и 2007г. за увеличаване капитала на дружеството; Проект за решение: „Общото събрание на “Актив Пропъртис” АДСИЦ приема решение за покриване на реализираните от обезценка на дълготрайни активи /недвижими имоти/ загуби по години, както следва: 2008г. - 1 653 874,03 лв., 2009г. – 2 825 091,84 лв., 2010г. – 1 908 248,19 лв. и 2010г. – 859 673,54 лв., обща сума 7 246 887,60 лв. за сметка на премиен резерв на стойност 7 719 049,50 лв., формиран от разликата между продажна и номинална стойност на емитираните от „Актив Пропъртис” АДСИЦ акции през 2005г., 2006г. и 2007г. за увеличаване капитала на дружеството.”.

      Тея са ... бая способни юнаци сигурно и подобаващо възнаградени!

      Коментар


      • То излиза, че Капман всъщност доста са си вдигнали участието

        http://www.investor.bg/files/bulleti...77fb9.2013.PDF

        Коментар


        • http://www.aktivproperties.com/bg/uv..._naredba_2/141

          Коментар


          • тука негрите от филибето чакат да продават имоти - ама нема кой да купи

            Коментар


            • Тук на лихви ли се разчита да се изкарва печалба

              „Актив Пропъртис” АДСИЦ реализира печалба в размер на 861 хил. лева, спрямо прогнозирана от 71 хил. лева. Както беше пояснено в Доклада и Пояснителните бележки 832 хил. лева от нея е в резултат на нетната положителна преоценка на имотите на Дружеството за 2012 г. Натрупаната към 31.12.2012 г. загуба от 4884 хил. лева е причината поради която Дружествното не може да разпредели дивидент от печалбата за 2012 г., във връзка с чл.10 от ЗДСИЦ и чл.247а от ТЗ

              Реализираните финансови приходи са с 30,77% по-ниски от заложените, което е в резултат на значително по-ниските лихви по депозитите, от очакваните от Съвета на директорите на „Актив Пропъртис” АДСИЦ.

              Изпълнителният Директор Дилян Пейчев Панев през 2012 г. е получил допълнително
              възнаграждение под формата на тантиеми в брутен размер от 58 808 лева.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от equal Разгледай мнение
                Търсят й горница от 185 хилки над отчетната стойност.
                абе направо да се ликвидират, че като им гледам проектите....
                както ми спомена един съфорумец с опашка, не ми се вярва тази оценка да е реална, така че едва ли ще докарат левче, но поне 50стинки с тия 1,7млн - требе да докарат!

                тия въобще колко им е печалбата на акция, че не ми се търсят отчети, ако знае някой?
                Last edited by tony1975; 01.03.2013, 22:01.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                  В тази оферта цена не видях?
                  Търсят й горница от 185 хилки над отчетната стойност.

                  Продажна цена: 720 000 (седемстотин и дведесет хиляди) евро, без ДДС. В цената са включени и 3
                  паркоместа;
                  |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                  |___________||__|___|)
                  (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от equal Разгледай мнение
                    При тоя дисконт и на мен ми се вижда атрактивен.

                    Магазинът с изтичащия наем също е на тезгяха. Договорът е до август, чудя се защо не се го подновили преди да го пуснат за продажба.
                    http://www.aktivproperties.com/media...BC%20AKTIV.pdf
                    В тази оферта цена не видях?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                      Е, не всичко е цветя и рози, но:

                      Също така са решили да продават имоти с балансова стойност от 8.3 мил. лева според отчетите...
                      При тоя дисконт и на мен ми се вижда атрактивен.

                      Магазинът с изтичащия наем също е на тезгяха. Договорът е до август, чудя се защо не се го подновили преди да го пуснат за продажба.
                      http://www.aktivproperties.com/media...BC%20AKTIV.pdf

                      Този, който продава последните дни дали обаче няма предвид последните промени в Закона за устройството на Черноморското крайбрежие, които ще ударят по цената на земята край Созопол, която е в неприключила процедура по смяна на предназначението.

                      http://www.investor.bg/novini/122/a/...-diuni,147588/

                      П.С. Коментар от съседната тема
                      http://www.investor.bg/forum/showthr...post1059404116
                      Last edited by equal; 01.03.2013, 19:10.
                      |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                      |___________||__|___|)
                      (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                        за Фазера може - не я познавам, ама тук чак стабилна компания???
                        Как го виждаш тоя Актив?
                        1. Блок с неплатени наеми в Плевен,
                        2. Един магазин с изтичащ договор,
                        3. една производствена сграда с подновен договор за 15хил лева и това е
                        другото май не носи приходи а само разходи.
                        е и другаря Панев и разни други другари лапат по 2хиляди лева заплатки и тантиемки!
                        Е, не всичко е цветя и рози, но:

                        1. Нямат дългове
                        2. Кешът им е колкото половината капитализация
                        3. Имотите са им още 4-5 пъти колкото капитализацията, поне по баланс...

                        Също така са решили да продават имоти с балансова стойност от 8.3 мил. лева според отчетите...

                        Съветът на директорите на „Актив Пропъртис” АДСИЦ счита, че активите (направените инвестиции землището на с. Крумово (летище Пловдив), са в състояние на незабавна продажба.
                        Съветът на директорите на „Актив Пропъртис” АДСИЦ счита, че активите (направените инвестиции в Парк „Отдих и Култура”, гр. Пловдив), са в състояние на незабавна продажба

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                          Да, от известно време продават и аз купих 2 пъти от тях...
                          Капман имат навика да продават стабилни компании да купуват шитове
                          Мисля, че и Фазера те натискат...
                          за Фазера може - не я познавам, ама тук чак стабилна компания???
                          Как го виждаш тоя Актив?
                          1. Блок с неплатени наеми в Плевен,
                          2. Един магазин с изтичащ договор,
                          3. една производствена сграда с подновен договор за 15хил лева и това е
                          другото май не носи приходи а само разходи.
                          е и другаря Панев и разни други другари лапат по 2хиляди лева заплатки и тантиемки!
                          Last edited by tony1975; 01.03.2013, 18:21.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            тук май Капман си поизтупват портфейла!!!
                            Да, от известно време продават и аз купих 2 пъти от тях...
                            Капман имат навика да продават стабилни компании да купуват шитове
                            Мисля, че и Фазера те натискат...

                            Коментар


                            • тук май Капман си поизтупват портфейла!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от e500 Разгледай мнение
                                Активи, Активи накрая няма и 1ст. дивидент.
                                Ма си ги имат нали.
                                И трите ми засади се реализираха последните дни.
                                Убави ора има на туй БФБ, сполай им.

                                Коментар

                                Working...
                                X