ЦКБ продава на Реал финанс.Айде стига ,бе.
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Асенова крепост АД (ASKRE)
Collapse
X
-
Кепитъл мениджмънт АДСИЦ придоби 25% от Асенова крепост за 3 лв. на акция
14.12.2006 17:43 ( ASKRE, CAPM )
Кепитъл мениджмънт АДСИЦ придоби 25% (102 714 акции) от капитала на Асенова крепост АД за сумата от 308 142 лв. в блокова сделка днес, съобщиха от БФБ – София.
Продавач е Инпластрейд АД, който намалява дяловото си участие в капитала на дружеството до 21,13 на сто. Сделката бе сключена на ниво от 3 лв. за ценна книга, докато в редовната сесия книжата на Асенова крепост се търгуваха на средна цена от 36,78 лв., или дневно повишение от 1,46%.
Учредители на Кепитъл мениджмънт АДСИЦ са ЦКБ Груп Асетс Мениджмънт ЕАД, което е 100% собственост на Химимпорт и ЗАД Армеец съответно с дялови участия от 70 и 30 на сто. На 12 октомври бе последната дата за записване на акции от първоначалното увеличение на капитала на дружеството до 650 хил. лв.
На 22 декември ще се състои извънредно Общо събрание на акционерите на Асенова крепост, на което ще бъде гласувано решение за сключване на договори за ипотека и особен залог на предоставените като обезпечения активи, собственост на дружеството, с които да гарантира разсрочване на банков кредит от 2 млн. лв. за оборотни средства на Инпластрейд АД.
Gallaghan LTD - Англия притежава 15,64% от капитала на асеновградското дружество, а Холдинг Асенова крепост АД държи дял от 13,59 на сто. Предметът на дейност обхваща производство и търговия с полимерни опаковки и материали. За първите девет месеца на годината Асенова крепост реализира загуба от 879 хил. лв. спрямо 622 хил. лв. към 30 септември 2005.
Коментар
-
Поправка: това беше за полимери но не знам как стигна тук.
http://www.mediapool.bg/show/?storyid=123462&srcpos=6
Коментар
-
"Асенова крепост" ще строи завод за целофан
По Дневник
"Асенова крепост" ще строи завод за производство на целофан. Инвестицията е в размер на 20 млн. евро, съобщи председателят на надзорния съвет на дружеството Таню Банчев. По думите му това ще бъде най-голямото предприятие в Югоизточна Европа за производство на целофан.
Заводът ще се строи в Асеновград, а първата копка е следващия месец. Планирано е строителството да приключи за 8 месеца. След построяването на предприятието производство на целофан ще се увеличи шест пъти от 3 хил. тона годишно на 20 хил. тона, каза Таню Банчев. Изцяло ще бъде подменена остарялата 20-годишна линия с ново техлонологично оборудване на френската компания ДМТ (DMT). По думите на Банчев французите са осигурили експортното застраховане на оборудването, което ще бъде закупено чрез кредит от германска банка. Финансовият директор на ДМТ Баноа Беш заяви, че намеренията им са да работят дълго в България.
Около една трета от продукцията "Асенова крепост" изнася за Америка, около една трета отива за вътрешния пазар, а останалото се изнася в региона, каза Банчев.
Пускането на новата фабрика ще бъде четвъртото разширение на завода, който е създаден през 1964 г. Първото е в периода 1971-1974 г. с производство на българско прототипно оборудване и обхваща производството на полиетиленово фолио, торби и дребен амбалаж. Второто разширение е през 1979 -1981 г. с въвеждането на нови екструдерни мощности и спояваща техника от Германия, Холандия и Италия. Третият етап на обновлението е след 1989 г. със закупуването на мощни екструдери за фолио и торби собствено производство, както и на печатащи машини от Италия и Германия и оборудване за тъканото производство. Производството на целофан започва през 1988 г.
Дружеството е приватизирано през 1997 г. Най-голям акционер е "Инпластрейд" АД, която държи 56% от капитала на "Асенова крепост", по данни на БУЛСТАТ. Има дребни акционери от Австрия и Русия. Дружеството е публично и акциите му се търгуват на борсата.
Компанията произвежда годишно продукти от полиетилен за над 40 хил. тона, около 40 млн. броя тъканни торби, 2 млн. броя гъвкави контейнери, 3500 тона канап за балиране и над 4000 тона други полипропиленови изделия. Сред клиентите на "Асенова крепост" са големите компании от химическата промишленост като "Лукойл Нефтохим" Бургас, "Агрополихим Девня, "Неохим" - Димитровград, доставя опаковки още и за хранителната и фармацевтичната промишленост, както и за селското стопанство. Изнася в почти всички европейски страни.
Плановете на компанията са да внедри нови мощности за рециклиране на вторични пластмаси от битови отпадъци, както и поликарбонатни листове за строителството.
Другият голям производител на целофен у нас - "Фамтекс", също обяви неотдавна, че планира да удвои производството си с пускането на нови мощности в завода във варненското село Аксаково, като инвестира 15 млн. евро. Сегашните мощности на предприятието са за 7 хил. тона годишно.
Коментар
Коментар